Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A felülbélyegzett törzskönyv...

A felülbélyegzett törzskönyv mennyit ront a kiskutya értékén?

Figyelt kérdés
ha pl a szuka törzskönyves, de nincs tenyészszemléje, a kan pedig díjnyertes
2010. dec. 28. 14:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Mielőtt fedeztetni akarod a szukádat, csináltass neki is tenyészszemlét, ha a kannak nincs, neki is kell, gondolom ha díjnyertes, van törzskönyve.


Ma már csak az nevezheti tenyésztőnek magát, akinek a tenyészkutyái törzskönyvesek, ez a minimum, és van tenyészszemléjük. Ilyen embertől már én is vennék kutyát.

2010. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

a kannal minden rendben van

a szukát nem akarom sehova vinni, nincs rá keret de amúgy is

csak kíváncsiságból informálódok egyébként

2010. dec. 28. 14:06
 3/33 A kérdező kommentje:

a kannal minden rendben van

a szukát nem akarom sehova vinni, nincs rá keret de amúgy

is

csak kíváncsiságból informálódok egyébként

a szukának sima törzskönyve van

tehát azt tudom, hogy a felülbélyegzett törzskönyv dupla annyiba kerül, de ez a felülbélyegzés az egész almon körülbelül mennyit rontana egy kiskutya árán?

mert ha lenne pár kiállítási eredménye meg tenyészszemléje akkor 80ezer fölött lehetne eladni a kölyköket ezt tudom

de a kérdésem az, hogy így mennyiért lehetne eladni a kölyköket, hogy felülbélyegzett törzskönyvet adok a szuka miatt

2010. dec. 28. 14:08
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Tenyészszemle nélkül csak egy szaporítónak nevezheted magad.. ha nincs pénzed tenyészszemlére, hogy lesz majd a kölyökkutyák ápolására, nevelésére? Az anyukának kéthetente féreghajtó kell, és a kicsiknek is. A mamakutyának prémium kutyatápot kell ennie, ami ráadásul vemhes kutyáknak valót + főznöd kell neki vitaminos kajákat, kismama vitamint adni neki stb. Ezt majd ki tudod fizetni, de egy tenyészszemlét nem? Lepontozhatsz, nem érdekel, nem bántásból írom ezeket, de ez az igazság. Ne tenyészd addig a kutyákat, míg a szukának nincs szemléje.
2010. dec. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Mivel csak és kizárólag hobbi célra tudod eladni öket, így hobbi áron, ami általában a rendes tk-s kutya árának a fele.

Ráadásul a felülbélyegzett tk is rohadt drága. Sokkal jobban kijönnél anyagilag, ha megcsináltatnád a tenyészszemlét. Gondolom Meoe tag vagy, mert akkor 7000 ft a tenyészszemle - 1 tk árán visszajön.

2010. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

és ha venni akarok egy felülbélyegzett törzskönyvel rendelkező állatot, akkor mi az az ár, amit maximum és minimum elkérhetnek?

50ezer?

2010. dec. 28. 14:12
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy két törzskönyves kutyát összeengedsz még nem leszel tenyésztő. Ha az lennél, akkor tudnád a kérdésedre a választ.
2010. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

az a helyzet, hogy a szuka, amivel tenyésztenék már 6 éves és kitörte egy fogát és nem menne át a tenyészszemlén, és nem azért mert nincs rá pénzem

tisztában vagyok azzal, hogy milyen táppal és hogyan kell etetni a szukát

2010. dec. 28. 14:15
 9/33 A kérdező kommentje:

körülbelül szóval mennyiért tudnám eladni a kölyköket?

árat mondjatok nekem légyszíves

2010. dec. 28. 14:16
 10/33 anonim ***** válasza:
Ettől még simán átmegy a tenyészszemlén .. viszel orvosi igazolást, hogy mi történt. DE egy 6 éve szukát már nem elletünk, föleg nem első ellésnek ...
2010. dec. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!