Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A felülbélyegzett törzskönyv...

A felülbélyegzett törzskönyv mennyit ront a kiskutya értékén?

Figyelt kérdés
ha pl a szuka törzskönyves, de nincs tenyészszemléje, a kan pedig díjnyertes
2010. dec. 28. 14:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Ja és ezt se értem, hogy "darált összemarcingolt szétfőzött hústól" hog lehetnek rosszak a fogai?


Mi is szoktunk főtt húst csontot stb adni nekik még se rossz a foguk... nem is értem...

2010. dec. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

attól rosszak a fogai, hogy mindig csak puha húst evett, és nem rágott soha sem, ezért tönkre mentek a fogai, de ez minden kutyával megtörténne ebben az esetben

köszönöm akiteki a választ

igen, én az árára értettem, ha kifejtenéd azt megköszönném

2010. dec. 28. 15:06
 23/33 anonim ***** válasza:

Bárhogyan is csavargatod, a szuka idős első elléshez. Ahogy írod, nem a legjobb tartásban volt. Így az egészsége sem igazán ideális lehet egy egészséges alomhoz.Rotik amúgy is elég rövid életűek.

Ha szuka születik több, rajtad marad, még 20 ezerért is. Ha pedig hobby célra adnád el, felejtsd el a 80 ezret, de még az 50 ezret is.

Becsületesen felnevelt alomból nem jössz ki még 0 haszonnal sem.

2010. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Akiteki ***** válasza:
51%

Árat nem tud senki mondani. A kutya nem egy doboz cigi, hogy rá legyen írva az ára.

Annyit kapsz érte, amennyit megadnak.

Ismertem olyat, aki nekiindult a kiskutyákkal 1200 euroval. Aztán levitte 120 ezer forintra. Később 60 ezerért kínálgatta az expresszen. Az utolsót odaadta valakinek egy zsák táppal kísérve, hogy vigye már el.

Ha sok jó minőségű roti születik tenyésztőknél, akkor sehogy nem adod el. Ha az adott pillanatban sehol nincs kínálat és vannak igénytelen vevők, akkor esetleg 15 ezerért el tudod passzolni. Ha meglátják a 6 éves fogatlan szukát, nem biztos hogy sokan fognak kapkodni a kölykökért. Ha egyáltalán lesznek neki ennyi idős korában és ilyen előélet után. Inkább tegyél le a szándékodról, mindenki jobban jár.

2010. dec. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Egy kiskutya minőségén nem változtat, hogy a törzskönyve sima, vagy felülbélyegzett. Én jártam ugy egyszer, hogy kinéztem egy nagyon jó kant, de a világ másik végén lakott. Aztán ugy hozta a sors, hogy elhozták egy kiállitásra a közelbe, és nekem pont akkor volt időben a szukám, akinek még nem volt meg a tenyészszemléje, mert épp felkészités alatt volt, csak a szűrései. (2 1/2 éves). De ezt a lehetőséget kihagyni nem akartam. Meglettek a picik, és elválasztás után ujra elkezdtünk tréningre járni, és meglett a tenyésszemle. Ekkor adtam be az alombejelentőt, és megkaptam a tiszta törzskönyveket. Ezzel azt akarom mondani, hogy ilyen kivételes esetek lehetnek. De NEM 6 éves volt a szuka.

Ha most be akarnád fedeztetni, nembiztos az sem, hogy ugy állna a babákhoz. Idős már ő az első elléshez mentálisan, és fizikálisan is.

Szerintem ne tedd ki őt ennek.

2010. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
rendben
2010. dec. 28. 22:02
 27/33 anonim ***** válasza:

Rotiban a 6 éves már idős az elléshez. Amúgy fajta tiszta tk-s kiskutyák bejegyzett kennel névvel rendelkező tenyésztőtől 80-100 ezer Ft. Ráadásul nem elég a származás, az állatorvosi szűréseket is meg kéne csináltatni, ami szintén nem kis pénz+ az oltások és a tenyészszemlék.


Jah és a roti nem városba való kutya, inkább családi házba, de ott is nagy legyen a kert. Azért elletni szegény szukát, hogy kölykei legyenek elég nagy hülyeség, egyrészt mert idős a szuka, másrészt nincs garantálva, hogy az összes kölyöknek lesz gazdája.

2010. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Szerintem anyagilag és erkölcsileg is jobban jössz ki, ha nem a saját kutyádtól akarsz kölyköt, hanem tenyésztőtől veszel egyet.
2010. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 zsuzsabazsa ***** válasza:
Úgy tudom a tenyészszemléhez kell a dysplasia szűrés igazolása és ha van milyen mértékű. Kennel nevet kell kiváltani, mert ha nincs, akkor mire törzskönyvezik a kölyköket. Ha meg van kennel neved, de nem viszed tenyészszemlére akkor felülbélyegzik, hogy a szülő nem rendelkezik az előírt minősítéssel. Ha meg elviszed tenyészszemlére nem biztos, hogy nem zárják ki valamilyen hibája végett.Ha megszülettek a kölykök kell az apától fedeztetési igazolás. Utána le kell jelenteni az egyesületnél. Aztán mikor megvannak a kölykök, kijön az alomellenőr megvizsgálja a kölyköket betetoválja vagy chipezi. Ki kell hívni az állatorvost vagy az almot elvinni oltásra és féregtelenítésre. Ha valamit kihagytam volna bocsi. Ezeken gondolkodj el. Lényeg az, hogy egy felülbélyegzett törzskönyv ront az értékén. Mondjuk egy frankó tk-s 80000.- felűlb.25-30000.- Viszont ha valamelyik utód későbbiekben tenyészszemlén részt vesz és ott nagyon jó vagy tenyészthető értékelést kap akkor az ő utódja nem lesz felűlbéllyegzett.
2010. dec. 29. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Nem hagytál ki semmit, de alomellenőr már nem jár ki. Nálam még egyszer sem volt. Az állatorvoshoz mennek a törzskönyvek, és a chippek is. Ő teszi bele a kiskutyába, ragasztja a vonalkódot a törzskönyvbe, és eddig le is pecsételte. De mostmár a dokik nem pecsételhetik le a törzskönyvet, ergo a jövőben még ennyire sem lesz ellenőrizhető egy alom. szerintem.
2010. dec. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!