Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A felülbélyegzett törzskönyv...

A felülbélyegzett törzskönyv mennyit ront a kiskutya értékén?

Figyelt kérdés
ha pl a szuka törzskönyves, de nincs tenyészszemléje, a kan pedig díjnyertes
2010. dec. 28. 14:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem tudom hogy szeretnél árat, ha nem tudjuk milyen fajta ...
2010. dec. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
de akkor sem lehet tenyészszemlézni mert az összes foga rossz, mivel darált összemarcingolt szétfőzött hússal volt etetve mindig
2010. dec. 28. 14:19
 13/33 A kérdező kommentje:
rottweilerről van szó
2010. dec. 28. 14:19
 14/33 anonim ***** válasza:
és egy ilyen kutyát akarsz elletni .. 6 évesen .. most őszintén, ennyire kell a pénz??? vagy miért?
2010. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
(eddig nem én etettem)
2010. dec. 28. 14:20
 16/33 A kérdező kommentje:

elletni akarom, de nem a pénz miatt, hanem akarok kölyköket

amúgy is csak hobbi célra adnám el vagy oda itt a városban ismerősöknek

csak kíváncsi voltam az árukra, hogyha marad pár kölyök akkor mennyiért lehet eladni, vagy hogy s miként jön vissza a rájuk költött összeg

persze azt tudom, hogy hasznom nem lesz, de a buktatóira vagyok kíváncsi

olyan nagy bűn ez, hogy nem lehet normálisan válaszolni?

2010. dec. 28. 14:22
 17/33 anonim ***** válasza:
35%
igen, nagy "bűn" egy 6 éves, fogatlan szukát kiszipolyozni .. főleg, hogy 10000 ft-nál többen nem kapnál egy kiskutyáért .. amiben 6000 a kötelező chip ..
2010. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Akiteki ***** válasza:

Sehogy nem jön vissza.

Tényleg miből áll elvinni egy tenyészszemlére? Utána meg ivartalanítani? Ha csak a pénz érdekel, ne csinálj almot. Ha ennyit sem tudsz a tenyésztésről ne csinálj almot.

Egyetlen esetben csinálj almot: Ha a szukád tényleg fajtájának remek példánya, amit tenyészszemlével, szűrési eredményekkel, esetleg kiállítási díjakkal tudsz igazolni és találtál egy olyan kant, aki a meglévő minimális hibáit várhatóan javítja a kölykökben.

2010. dec. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 Akiteki ***** válasza:

Egyébként a felülbélyegzett törzskönyv semennyit nem ront az értékén. Azon legfeljebb a meggondolatlan párosítás ront.

Az ára más kérdés.

2010. dec. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Figyi, ha nincs tenyésszemléje a kutyádnak akkor, hogy akarsz felülbélyegzett tk-et kiváltani a kölyköknek. Addig nem tudsz semmilyen tk-et kiváltani amíg a szukádnak nincs meg a tenyésszemléje, és nincs kennel neved. Ha ezek megvannak ja és a szűrések akkor hajrá.


Amúgy ha egy kölyöknek felülbélyegzett a tk-ja semmivel sem jelent kevesebbet se kiállításon se tenyésszemlén se sehol. Ugyanúgy indulhat bárhol, nyerhet is tenyészteni is lehet, sőt 2 felülbélyegzett kutyának a kölykei már nem lesznek felülbélyegzettek. Ez az egész csak pénz lehúzás.

Hogy szeretnél felülbélyegzett tk-t a kiskutyáknak?

2010. dec. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!