Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy a kuvasz öregkor...

Igaz az, hogy a kuvasz öregkorára a saját gazdáját is megtámadja, úgy megbolondul?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
előfordulhat, hallottam már én is elég sok ilyen esetről
2010. dec. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Norczy ***** válasza:
59%

Dehogyis! Anno egy 15-20 éve mikor ez el kezdett terjedni ideggyenge, nem jó minőségű állomány volt belőlük, ebből alakult ki ez a tévhit. Bár kuvaszban nem vagyok otthon, a csau csau-nál is megvan ez a tévhit, mert a 80as években küllemre jó, de agyban zokni volt az állomány és lépten nyomon haraptak, aztán megmaradt a köztudatban és iszonyú nehéz kiírtani, pedig pl az én csaumnak is egy 3 éves gyerek a mindene. :)

Ja és mamámnak is volt 1 kuvasza, azzal se volt semmi gond, pedig szegény pára( ez 15-18 éve volt)egész életét láncon töltötte.

Szerintem minden fajtánál vannak ilyen ostoba tévhitek.

2010. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Norczy ***** válasza:
86%
de azért kiegészíteném hogy a nem kontrolláltan tenyésztett= szaporított kuvasz illetve a nevelés hiányos kuvasz persze bármikor rátámadhat a gazdira.
2010. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos nekünk a tenyésztőtől vett szuka kuvaszunk 12 éves korára annyira megbolondult, hogy megtámadta egyik ismerősünket (akit ismert) és teljesen ideggyenge lett. :( El kellett altatni. :(
2010. dec. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Doruss ***** válasza:
75%
Egy időben a kuvaszok nagyon felkapottak voltak, és szépen túltenyésztették őket, többek között ez okozza az ilyen problémákat. Éppen ezért nagyon kell vigyázni, hogy honnan veszed, jó vérvonalú, minőségi kutyákat áruló tenyésztőtől kell venni, és akkor nem lesz semmi baj.
2010. dec. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk 2 kuvaszunk volt, akik nagyon öreg korukban haltak meg, a harmadik még csak "középkorú"

Egyik sem tenyésztőtől vett kutya. Az első sajnos élete végéig láncon volt, a második csak fél életében (akkor lett körbekerítve a ház), a harmadik szinte sosincs láncon. Az első végelgyengülésben halt meg, a másodikat 16 éves kora után el kellett altatni (egy daganat miatt). Egyikkel sem volt soha semmi gondunk, a családból senkit nem bántottak, a gyerekek nyúzhatták őket, rá se mordultak. Viszont idegent nem tűrtek a portán.

Nemhogy a gazdájukat nem bántották, de még azt is nagyon jól tudták, hogy ki tartozik a családhoz (meny, vő, unoka) és őket sem bántották sosem.

2010. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Én ugyanezt hallottam a Dobermannokról, és sok más kutyafajtáról...Szerintem nem igaz.Van egy rokonunk akinek idősebb kuvasza van, és semmi gond vele.
2010. dec. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Nekem mind a két esetre van példám. :)


Barátnőmék kuvasz szukája nagyon tündérpofa volt. Lehetett nyúzni, szekálni (még nagyon kicsik voltunk, mikor barátnőm megkapta a kutyust), véletlenül ráléptünk a lábára, soha egy rossz szava nem volt hozzánk a kutyának. :) Szegény 11 évesen ment el, mert bevizesedett és nem kapott levegőt, el kellett altatni. Soha nem volt morcos sem. :)


Viszont volt egy másik ismerősöm (bár ő ezt csak mesélte), hogy az ő kuvaszuk úgy megőrült, hogy néha őket sem akarta beengedni a házba, és ha előttük játszottak az utcán, akkor legszívesebben kidöntötte volna a kaput mérgében. :S


Szerintem ez nevelés kérdése is.

Pároméknak két rotija volt, úgy megőrültek (nem idős korukra), hogy őket sem engedték be a kapun. Kifelé kimehettek, de visszafelé ha a kutya úgy gondolta, megtámadta őket. Szintén altatás lett a vége. :S

2010. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Bocsánat.. kutyák.. :)
2010. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

A láncra vert szerencsétlenek,akikkel annyit törődnek egész életükben,hogy a kaját eléjük lökik,persze hogy igen.

Több kuvasztenyésztővel beszélgettem kiállításokon,Ők ezt mondták,de ez minden fajtára igaz.

2010. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!