Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Border Collie tényleg...

A Border Collie tényleg megbolondul ha egy nap 3 óránál kevesebbet foglalkozok vele? Vagy ennyire azért nem durva ahelyzet?

Figyelt kérdés

És mivan akkor ha pl kimarad egy-egy nap? Mondjuk karácsonykor nemtudok vele futkosni és játszani?Akkor tör zúz,rongál?

A szukák tényleg nyugisabbak?


2011. jan. 10. 13:56
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
és felássa a kertet?
2011. jan. 10. 14:05
 2/25 anonim ***** válasza:
65%

A border collie egy munkakutya. Mielőtt valaki megveszi, felelősséget vállal egy kutyáért, aki minden percét szaladgálással töltené. Ennek a kutyának a dolga a nyáj őrzése, terelése volt. Így nem csoda, ha a legtöbb foglalkozást igénylő fajták sorai közt is az élre soroljuk.

Igen, napi 3-4 óra futtatást, mozgást, játékot, szaladgálás igényel, és még a nap többi részében is sokat kell vele foglalkozni. Mentálisan is le kell fárasztani, trükköket tanítani neki, különben tör-zúz-rongál-harap. Simán átrendezi a lakást is, és az udvart is, ha nincs megfelelően lemozgatva.

És igen, nagy baj, ha kimarad egy-egy nap. A gyakori mozgáshiány a kutya idegrendszerének károsodásához is vezethet, nem beszélve arról, hogy szétássa-kaparja a kertet, a lakást teljesen átrendezi.


Minden kutyafajtánál általánosságban a szukák a nyugodtabbak, főleg, ha ivartalanítva vannak. Nem beszélve arról, hogy sokkal könnyebben kezelhetőbbek, nem olyan makacsok, és könnyebb őket tanítani is.


Nekem két border collie-m van, és mind a kettő a világ két legenergikusabb kutyája, állítom neked. Napi 4-5 óra intenzív szaladgálást, futtatást igényel mind a kettő. Miattuk nem tudok dolgozni sem..

2011. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
62%

a szukák nyugisabbak

ez egyáltalán nem így van, egy jól nevelt kutya nem tör zúz

esetleg nem tudja levezetni az energiáit séta nélkül panelban

de kertes házban jól meg lesz ha néha néha kimarad a séta

2011. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

A Border Collie nagyon inteligens kutya nem csak fizikailag hanem szellemileg is le kell fárasztani...

Nem "bolondul meg" hanem "elfoglalja magát" ha nincs más "feladata".

2011. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
49%

jó ég

2 kutya miatt nem tudsz dolgozni? 3 óra séta mellett még lehet 8 órába dolgozni... vagy büdös a munka, és még itt is hirdeted mi? inkább add el a kutyákat olyan helyre, ahol nagy területen tudnak dolgozni vagy hobbi célra nagy területen ahol tudnak szaladgálni

border collie csak a parasztnak való nyájőrzésre, vagy hatalmas kertbe másnak egyértelműen nem való

2011. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%
Igen, 2 kutya miatt nem tudok dolgozni. A férjem dolgozik, szerencsére jól keres, és én is szoktam itthon egy-két itthoni munkát bevállalni. Magamra vállaltam 2 ilyen nagy mozgásigényes kutyát, és nem fogom őket továbbadni csak azért, mert nem gondoltam át elég felelősségteljesen. Majdnem az egész napomat velük töltöm. Versenyekre járunk, tanulunk trükköket, engedelmességet, és napi 4-5 óra sétánk is van. :) Nos, ezt napi 8 órás munkaidő mellett nem bírnám, teljesen kikészülnék. Nem, nem büdös a munka, én már 16 évesen dolgoztam egészen 23 éves koromig, de most már 25 éves vagyok, és mivel szerencsére megtehetem magamnak, nem dolgozom, hanem szépen nevelgetem két kutyámat. Valamint szépen alakulgat a kutyakiképzői tudásom is, már elvégeztem két tanfolyamot is, most alakul ki, melyik kutyasulinál kezdem a pályafutásom. Így velem lehet a két ördögöm is :)
2011. jan. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Eltúlozzátok az egészet. Egy nem munkára orientált tenyészetből biztosan lehet találni megfelelő kutyát. Nyílván nem viseli jól, ha nem foglalkoznak vele, de ezt a legtöbb munkás kutya nem jól tolerálja.

Általában az almokban előfordul nyugis kutyától a túlfűtöttig mindenféle. Jól kell választani és kész.

2011. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

kicsit néha úgy érzem túl vannak reagálva a dolgok. ennyi erővel mindenki aki kutyát vállal felmondhatna a munkahelyén. nekem is mindenki azt mondogatta, ne vegyek vizslát, nem fogom tudni lefárasztani. én önfejű voltam, vettem vizslát, és mindketten nagyon boldogok vagyunk. 8 órát dolgozom emellett, egyetemre is járok, annyi, hogy korábban kell kelni, hogy meglegyen a séta, és munka után is hatalmas csavargást rendezni meg lefekvés előtt is. egyébként nem csak a border, de pl egy retriever is felássa a kertet, ha leszarod a fejét.

Ha kezdő kutyás vagy, semmi esetre sem ajánlom a fajtát. Főleg, ha még fiatal is vagy, mert bizony, rohanni kell haza és nem elbóklászni, később hazaérni egy ilyen fajta mellett, de egyáltalán egy kutya mellett...

2011. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
66%

"Kedves" 14:12!


Szerintem semmi közöd hozzá, hogy ki miért nem dolgozik.

Ezen kivül ismerek olyan border tenyésztőt aki nem jó kedvében költözött kertes házból panelba (több kutyával) és a kutyái nagyon jól neveltek (pl: nálam is voltak napköziben), mindössze kicsit többet kell sétálni velük (+ közben min. félóra labdázás van).


Tsztelettel: egy háztartásbeli hozzászóló.

2011. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
21%
add meg a pasid email címét Drágám és hamar el fogsz menni takarítani...;)
2011. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!