Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4hónapos labrador kiskutyám...

Noja82 kérdése:

4hónapos labrador kiskutyám amikor nem tetszik neki valami, akkor ugat és harap, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kap rágókát, de ez sem segít. Sok játéka van, és nagy játéktér.
2010. dec. 28. 19:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%
ma 08:45--persze lehet,mindent lehet!!Csak azt mondom hogy olyan pluszt vállal aminek semmi értelme.Annyi szabadidőt elvesz ami nem biztos hogy megéri!Nagyon nehéz biztositani neki amit megkiván ahhoz hogy mentálisan és fizikailag is topon legyen.De én ezen nem kivánok vitázni,mindenki azt csinál amit akar!!
2010. dec. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A kutya nem lakótelepi lakásban van tartva!!! Mint írtam van bőven tere. Kertes házban lakunk, és hatalmas az udvar. Rohangászhat egész nap, ha ahhoz van kedve, de ha egyedül van az udvaron, akkor azt nem bírja. Nem szeret egyedül lenni. Szerencsére szinte mindig van itthon valaki. Éjszaka van bezárva zárt helyre, és most, amikor néha -10 fok körül van kint a hőmérséklet, egész napra nem hagyjuk kint.

Továbbá nem azért ugat, mert elveszem tőle a játékot. Minden előzmény nélkül kezd ugatni. És már azt is tudjuk mikor ugat amiatt, hogy éhes vagy hogy szüksége van, és ki kell mennie. Tehát annyira hülye én sem vagyok a kutyákhoz, hogy alapvető dolgokat ne tudjak. Volt már kutyánk, nem is labrador, hanem egy masztif-bitbull keverék, de ő nem viselkedett így. Sosem volt ilyen agresszív, mint ez a kis törpe!

2010. dec. 29. 11:51
 13/15 A kérdező kommentje:

csakitti!

Köszönöm a segítséget! Ha nem javul a helyzet, akkor biztos, hogy ovi lesz belőle! Viszont észrevettem valamit! Velem és anyukámmal kb 2-3 hete csinálja ezt, de ha apám is ott van, és ő rászól, akkor csend van. Eleinte csak nekem fogadott szót, én voltam a "falkavezér". Nem lehetséges, hogy ez változott, és apámat tekinti annak, így csak neki fogad szót?

2010. dec. 29. 11:53
 14/15 anonim ***** válasza:

Ilyen szempontból a kutyák rém igazságtalanok. Általában aki keveset szeretgeti őket, és többet fegyelmezi, ahhoz kötődnek jobban, azt ismerik el felette állónak. Mikor a pasimmal összeköltöztünk, a kutyám úgy nézett rá, mit valami félistenre, pedig egyáltalán nem foglalkozott vele, nem etette, nem sétáltatta, nem is igazán szereti, mégis ő volt a nagyfőnök. Szerencsére azóta visszaszereztem a pozíciómat, de jó lecke volt.


Ha Fennel könyvet még nem olvastad, akkor ajánlom szeretettel: scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia


És érdemes még elolvasni Korom Gábor Neked ugatok című könyvét, abban is vannak izgalmas dolgok.


Ezek szeritn annyira azért nem rossz a helyzet, mint amennyire a kérdésből tűnt. A kutyaovi amúgy nagyon jó szórakozás, semmit sem veszíthetsz vele, csak nyerhetsz!

2010. dec. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Még egyszer nagyon köszönöm a segítségedet! Igazából hirtelen nagyon megijedtem, de megnyugtattál egy kicsit!

A könyveket nem ismerem, de olvasni fogom! Köszönöm szépen!

További kellemes ünnepeket kívánok!

2010. dec. 29. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!