Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség már az őrületbe kerget?

Segítség már az őrületbe kerget?

Figyelt kérdés
Segítsetek nekem mert már nem bírom se idegileg se fizikailag . 7hónapos NJ keverék kutyámat minden egyes nap lefársztom foglalkozok vele 1 1.5 órát sétálunk és ugyanennyit játszunk . De már nagyon elegem van abból hogy rág és már nem bírom szétrágja a kerítést . Mit tudnék tenni ellene nekem már javasolták hogy vegyek szájkosarat és csak játéknál és evésnél vegyem le róla szerintetek jó ötlet vagy van valami más módja is .
2010. dec. 29. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:

szeintem a szájkosár rossz ötlet hogy mindig rajta van,csak evésnél és játéknál nem.....

fújjátok be valami NEM MÉRGEZŐ,de ROSSZ ÍZŰ valamivel azt amit mindig rág és így biztos elmegy a kedve tőle...

2010. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmi képen ne tegyél rá szájkosarat egész napra,az nagyon rossz neki!Nagyon érthetett a kutyákhoz az aki ezt javasolta!:S

Próbáld megnevelni ha látod hogy rág akkor szólj rá erősebben hogy nem szabad,vagy hogy fúj!Az is jó ötlet amit az első hozzászóló írt!

De amúgy előbb utóbb kinövi!

2010. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. Adj neki olyan rágós játékot, amit nem tud szétrágni.

2. Cseresznyepaprika, csili csodát tesz. Amit sajnálnál,ha szétrágná, dörzsöld be vele.

3.Szerezz olyan soklyukú játékot, amibe bele lehet rakni jutifalatokat, nagyon nehéz a kis résen kinyerni. Fél napot eldolgozik vele, nem ér rá rágni.

2010. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
erőspaprikából nekünk csak az az igazi falusi méreg van . nagyon csípős én szeretem a csípős ételeket de ebből a kajába épp hogy egy darab kell bele és akkor is nagyon csípős
2010. dec. 29. 13:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Na ebből a jóféléből készíts pálinkával vagy tisztaszesszel sűrű oldatot, kis olaj mehet bele,eldobható ecsettel kend be, ahol tilos a rágás.

Több tálkában készíts jó zsíros levest, amivel azért lehűsítheti a szegény száját.

Az én tacskóm annó még a betont is el kezdte rágni az ajtókeretnél, mikor a fával végzett, paprikaolajjal állítottam helyre a makacs kis fejét.

2010. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges elpocsékolni a finom paprikát, meg a pálinkát. Sokkal egyszerűbb venni neki egy rágható játékot, vagy nagy marhacsontot. Egyébként meg azért rág, mert most van neki fogváltása, így kihullanak a tejfogai, és kinőnek a csontfogai. Tehát 1-2 hónap múlva már abba fogja hagyni, addig pedig a rágható játékot és a nagy, ínycsiklandó csontokat ajánlom. :)
2010. dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Áááh.. 7 hónaposan már nem igazán vált fogat, az enyém most 5,5 hónapos és már majdnem kint van neki mind. :)

Szerintem csak unatkozik. :D Amíg kint vagy vele, addig jó gyerek, aztán ha bemész akkor rág. :)

Az én németjuhászom is ezt csinálja. :D Bár nálunk senkit nem zavar, amikor majd kinövi/leszokik róla, akkor amit tönkretett helyre állítjuk. Ilyenek a gyerekek. :D


Egyébként ha rászólsz mikor látod, hogy rág, akkor idővel leszokik róla, de adj neki valami szupi játékot (bár az sem segít mindig) vagy fát (ami nem szálkás). Mondjuk az enyémnek is sok játéka van, ő mégis a garázsból pakolja ki az autó alkatrészeket. :D:D vagy amit épp talál. :D Mi megyünk utána, összeszedjük, amit szétrágott kidobjuk. :D A kerítésünknek is nekiesett, de sebaj, majd megcsináljuk. :)

2010. dec. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó elöttinek .. 7 hónapos a kutyánk 1. 2. 6hónaposan már kihullot az összes foga . a paprikát nem pazarlom 34 üvegel van elrakva a pálinkából meg van 40 liter . az a 2-3 deci + amit megidtam még akkor az se olyan nagy veszteség .
2010. dec. 30. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!