Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak beagle kutyámmal...

Mit csináljak beagle kutyámmal, már az őrületbe kerget?

Figyelt kérdés

Egész éjjel ugat. Olyan 1 óra fele kezd rá és fél 5-ig nyomja. Végre nem kell a kisgyerekeimhez éjszaka kelni, hát ébreszt a kutya. Abból áll az éjszakám, hogy csendre fegyelmezem. egyrészt mi sem tudunk aludni, másrészt a szomszéd házoldala is itt van. Már hallottam ő is rászólt az éjjel. Elég idegesítő.

Este 5- 7ig kutyázunk, futtatjuk, gyerekek szaladnak vele, dobáljuk a labdát. Úgy elfárad, hogy nekifekszik és rá se hederít a végén a labdájára. Aztán kaját kap, és várná az ember, hogy átaludja az éjszakát. De NEM.

Nappal csak ha valakik megy az utcán akkor ugat, éjszaka meg full csend van és rákezd. Valami ötlet?


2011. máj. 13. 11:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért csinálj mert rászokott, ha ugat a gazdi kénéz és vele foglalkozik
2011. máj. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez a tippem. Nem aludhatna bent? Akkor szerintem nektek is nyugtotok lenne, meg a szomszédnak is.
2011. máj. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Rossz fajtát választottatok, beagle alapból ugatós és nagyon idegesítő hangja van.

Gyakorlati megoldásként az ugatásgátló nyakörvet ajánlanám,néha kölcsönbe is lehet kapni.

2011. máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A vele foglalkozás az azt jelenti, hogy a gazdi kinéz és leordítja.

Beengedni?????? Így is kinnt mindent zárni kell, mert amit szétrághat azt szét is rágja. A gyerek bicajáról lerágta az ülést. Nem is tudom bennt mit csinálna...

Ebből a szempontból rossz fajta, de ha azt nézzük hogy kisgyerekek laknak itt akkor jó fajta, imádják egymást. Mindenkit megugat eleve kivéve gyerekeket, annyira megszokta őket.

2011. máj. 13. 12:22
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Azzal ha kimész és ordítasz vele, azzal is megerősíted, hogy ott a gazdi és van értelme ugatni.


Egyébként amikor 5-7-ig kutyáztok, akkor ki is viszitek sétálni? Mert az új ingerek sokkal jobban fárasztanak ám, mint az otthon dobált labda. Viszont a rágás is valamilyen nevelési problémának tűnik, illetve energia levezetésnek, tehát szerintem nem elég neki a mozgás amit kap.

2011. máj. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom, hatalmas udvarunk van, amikor mi is kinnt vagyunk eleve folyton rohangál, de van hogy egyedül rója a köröket. Ilynekor már amikor jó idő van, akkor jelentősen többet kinnt vagyunk vele. De ő éjszaka szereti hallani a hangját vagy nem tudom...

Mit tudnék vele éjszaka csinálni. Ha nem szólok rá, még arra a 20 percre se hagyja abba...

2011. máj. 13. 12:53
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A hatalmas udvaron nincsenek új ingerek, és nem tud eleget mozogni. A kutyának szüksége van sétára (a gyerekenek se árt). Próbljátok ki, hogy 5-től 7-ig nem csak odakint bohóckodtok, hanem felpakolod a családot, és mentek. Ha meg tudjátok oldani jó lenne, ha lennének más kutyák is, akikkel tud játszani.


Ha nincs sétálttva, akkor 100%, hogy a feleseleges energiáit vezeti le az ugatásban és a rágásban is.

2011. máj. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az udvar olyan mint egy nagy kutyaház. Vigyétek el futtatni.Nem kell, hogy ti fussatok mellette. Üljetek bicóra és had fusson. Legalább kiengedi a gőzt.
2011. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

tudom h szerinted a kertben elég jó neki,de neked is érdeksebb utcán futni, mint körbe körbe a szobádban.

a séta lényege az uj szagok, ingerek. neki ez a hiradó, ez érdekes. ez fárasztja le. meg persze a mozgás, de a szaglásuk által ők rengeteg mindent megtudnak a környezetükről, amire te nem is gondoltál. amikor megszagoják egymás popsiját még azt is megtudják h a másik kutya mit reggelizett, mindent. az utca tele van izgalmas kalandokkal (szagok)

2011. máj. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kipróbálom, még ha nem is tetszik annyira. Persze, hogy nem árt, nekünk meg is van a mozgás, reggel meg délbe oviba-oviból bicajozás 2x1 óra hossza. még jó, hogy nem jutott eszembe, hogy este újabb biciklitúrára induljak. Mindenki azt mondta, hogy ennek a kutyának nagy a mozgásigénye, nem lehet kis udvarban tartani, azt gondoltam ez így jó lesz neki, hogy van helye, meg azért megvan a napi vele foglalkozás is. De ki fogom még ma próbálni a kinti sétát futást.

Majd megírom , hogy milyen eredménye lett. :-D Ha lesz energiám, és mindemellett tudok néhány órát aludni az éjjel...

2011. máj. 13. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!