Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy rokshire terrier vagy a...

Egy rokshire terrier vagy a macska az erősebb? csak kíváncsiságból, nem akarok senkit sem provokálni!

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 12:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
jah és első voltam
2010. dec. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Akiteki ***** válasza:
Macskafüggő. A szomszédunk macskája a kanárijuktól is félt. Az enyém meg amortizált már le labradort is.
2010. dec. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ez kutya- és macskafüggő is szerintem. Nekem volt már olyan cicám, ami spánielnek, németjuhásznak is nekiment. Egy olyan extra-mini yorkit, akit a gazdája folyton felvesz ha más kutyák jönnek szemben, valószínűleg elpáholna. Egy masszív-agresszív kis döggel mondjuk nem hiszem hogy boldogulna. Egyébként én is rühellem a yorkikat, van ez így. :)
2010. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

láttál már patkányt ember?

nem olyan nagy az, egy macska is könnyen kettéharapja, nincs olyan túl sok különbség köztük, az egér az nagyon pici, a patkány meg kb dupla akkora de még az sem olyan nagy

2010. dec. 30. 15:15
 15/20 Akiteki ***** válasza:
Egy jól megtermett patkánnyal még az én nagy vadász méretes macsekom sem biztos, hogy elbírna. 40 évvel ezelőtt még nagyon sok patkány volt pesten. Volt szerencsém hozzájuk, mielőtt a bábolnaiak kiirtották. Mostanában megint szaporodnak. Tavaly a Kökinél láttam egy akkorát, hogy kutyának néztem. Lehetett vagy 3 kiló.
2010. dec. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha a nyers erőről van szó, őszintén nem hiszem, hogy egyetlem macskának is lenne mákszemnyi esélye egy Yorkival szemben.

Egy macska talán ügyesebb, és bátrabb, láttam már 30 kilós könyök komondort meghátrálni egy erőszakos macska elől. Az erőviszonyok pedig ebben az esetben is nyilván a kutyának kedveztek.

Ha viszont ki lehetne provokálni egy tényleg komoly küzdelmet, az elmenekülés lehetőségét is kizárva, nem hiszem hogy percekben lehetne mérni a küzdelmet!!!

A Yorki igen gyorsan végezne pl. egy házimacskával, akármekkora is legyen.

Ráadásul nem is hiszem hogy túl sok kéne hozzá, hogy támadjon, elég erősen él még bennük a terrier vér.

Ha már a patkányoknál tartunk, egy kis összehasonlítás:

Egy macska is el tud kapni egy patkányt, de a dolog két esélyes. Inkább egy egér a macskának való zsákmány, láttam már patkány által megtépázott macskát. A macskáknak ugyanis viszonylag gyenge a harapásuk, ami végülis a gyilkos fegyverük, egy patkány pont lesz@rja, hogy karmolászik. Ha pedig több patkány van egy helyen, a macska visszavonulót fúj.

Egy Yorkinak, (főleg amelyik erre van nevelve, és van ilyen) gyakorlatilag nem ellenfél egy patkány. Olyasmi gyorsasággal, ügyességgel és temoeramentummal támad, mint egy tacskó. Kb. 2 másodpec kell egy kivégzéshez, aztán jöhet a következő. Az sem érdekli, ha több patkány van, és esetleg sarokbaszorítva nekitámadnak.

Akkor látszik igazán a terrier vér, hogyan spanolja a küzdelem.

Még ha egy nagyobb fajta macskát veszünk, ami akár erősebb is egy Yorkinál, ne feledjük, hogy a macskák nem úgy küzdenek, mint a kutyák. Egy terrier 100* kitartóbb akármilyen macskánál.

2010. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"egy macska is könnyen kettéharapja"


Na, ez közel sem igaz! Igen csak megizzad vele, már ha egyáltalán győztesen kerül ki a harcból!

2010. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Tte ezek szerint vagy csak tvben láttál patkányt vagy csak házi patkánnyal találkoztál inkább ne írj ha csak baromságokat tudsz írni "Ember" hanem maradj csöndben és ne tegyél fel hü..e kérdéseket....
2010. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
temeg nyálazd meg a végét
2010. dec. 30. 19:10
 20/20 anonim ***** válasza:
te meg a..ádét paraszt......
2010. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!