Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik szerint csak prémiumtápot...

Akik szerint csak prémiumtápot lehet adni a kutyának és a házi koszt nem jó, mert abban nincs kiszámolva pontosan az állat napi vitamin, ásványi anyag adagja, az. (folyt. Lent)?

Figyelt kérdés

ő maga kiszámolja a saját (emberi) ételében minden vitaminból a kellő mennyiséget?


Előre is köszi a válaszokat!


2010. dec. 30. 16:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

el tudom képzelni, hogy mennyivel olcsóbb a prémium táp mint a házi koszt, amikor a táp 20ezer forint körül van

ha ennyibe kerülne nálam az élelmezés, akkor nem lenne kutyám, majd azért nem tudok öltözködni, meg évente egyszer venni magamnak valamit mert a kutyának az KÖLL hogy fölegye

mert amúgy szar kutya lesz a szar táptól

bekaphatjátok

1000 ft-ból kijön nálam 1 kutya havonta, és 3an vannak

2010. dec. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám havonta 20 kg tápot eszik, amit tenyésztői áron 13000-ért veszek. Naná, hogy nem állateledeles boltban vásárolok, én sem bolondultam meg! Mindenesetre, ha főznöm kellene rá, akkor csak a napi 2 kg hús + zöldségek + gázdíj minimum a dulpája lenne. És akkor még nem is beszéletm a főzéssel töltött időről. Tehát nekem a prémium táp jobban megéri.
2010. dec. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

jobban megéri? akkor etess olcsó táppal

és akkor ne húst főz

2010. dec. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Az olcsó táp rossz a kutyának. Azzal nem etetek. Etess azzal te!
2010. dec. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

az olcsó tápnál természetesen jobb a házilag a kutyának készített étel-de ez sem pótolja azokat a tápanyagokat amit a kutya természetben magához venne(a magas hőmérsékleten történő hőkezelés által minden értékes összetevője elvész az ételnek marad fehérje és szénhidrát meg zsír de semmi más)-ezért találták ki a tápokat és némelyik tényleg magas minőséget képvisel

a kutya háziasítása során az ember kezébe került, ki van szolgáltatva a mi "gondolkodásunknak, elmebajunknak"

-prémiumtáppal etetni olcsóbb és egyszerűbb... csak szeretettől nem fog a kutya "működni" sem pszichésen, sem fizikailag nem lesz kiegyensúlyozott, egészséges

aki kutyát vesz magához az biztosítsa is a kutya szükségeleit maximálisan-ugyanis nem kötelező kutyát tartani!

(én pl. szuperprémiumtáppal és főtt hússal+kevés rizs vagy zab etetek vegyesen-ehhez még megy néha pár csepp lenmagolaj az omega zsírsavak forrása-így tökéletes étrendet tudok biztosítani napi 300 Ft körül kutyánként akik átlag 30 kilósok)

2010. dec. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!