Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel nyugtathatnám le a...

Mivel nyugtathatnám le a kutyámat?

Figyelt kérdés
Nagyon fél a tüzijátéktól, olvastam hogy infartust is kaphat.Mit adjak neki, hogy lecsillapodjon? :((
2010. dec. 30. 19:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom amit a többiek! Simogasd szeretgesd! MEKKORA BAROM LEHETETT AKI FELTALÁLTA A TÜZIJÁTÉKOT? MEG A PETÁRDÁT!!! a tüzijáték totál környezetszennyező, a petárda meg, csak durran egy nagyot!!
2010. dec. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is vidd be magadhoz, hogyha belehet, vagy ha nem, akkor te menj ki hozzá egy védett helyre (pl. garázs, kazánház) és legyél ott.

Sajnos a mi előző kutyunk is félt nagyon tőle, 11 évig élt, addig sosem szökött meg (csak szétkaparta az ajtót vonyított mint állat), aztán tavaly szilveszterkor meglépett, elütötte az autó, napokig kerestük. Aztán meglett össze kellett fércelni (leszakadt a seggéről és a hátáról a hús, szétverte az autó a fejét, nem látott nem hallott már egy oldalára utána) aztán szeptemberben el kellett altatni, mert nem tudott már lábra állni, nagyon ramaty volt... :(

De állítom, ha nem szökik meg, máig élne, egészségben!


Nagyon vigyázz rá, mert egy félős kutya bármire képes!


Szerencsére a mostani kölyök kutyumat nem érdekli, vígan elvan pedig itt is petárdáznak karácsony óta.. :S

2010. dec. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Akiteki ***** válasza:

Az a baj a kutyáknak való nyugtatóval, hogy igazából nem nyugszik meg, csak lelassul. Ugyanúgy fél, csak nem menekül, mert összecsuklik. Próbáltam én is.

Az egyetlen módszer, ha beviszed magaddal és vigyázol rá.

Vagy még a másik, ha hozzászoktatod, de ez bonyolultabb.

2010. dec. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
az orvostól lehet venni külön erre gyógyszert
2011. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Az én kutyám is fél. nem lehet neki adni semi olyat.Mi iylenkor le visszük a pincébe.
2011. jan. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Lehet kapni recept nélkül stresszoldót. Néhány napig (tüzijáték időszak előtt 3-4 nappal kezdeni és legalább egy hétig szedetni) adni kell neki, hogy hasson. Természetes anyagot tartalmaz.

Kapszula, amit szét kell szedni és a port belekeverni a kajájába. Ízletes, a legtöbb kutya szereti, sőt nagyon szereti.

Nem nyugtató, hanem stressz oldó.

A neve: Zylkéne.

Itt többet meg lehet tudni az adagolásról is:

[link]


Kutyás ismerősöm kutyája szedi, aki tavaly annyira félt, hogy a petárdázás után egyáltalán nem akart a kapun kimenni.

Idén is ugyan megijedt, de hamar meg lehetett nyugtatni és néhány perc után már el is felejtette az egészet.

2011. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

[link]


itt szerintem korrektül le van irva minden :) nekem a yorkimnál bevált.. amugy ide járunk kutyaiskolába és nagyon sok jó dolog mondanak :) vagy inkább hasznosat :) amit biztos ne csinálj: ha fél és remeg akkor ne simogasd mert azzal csak beleerősited hogy féljen, mert azt hiszi hogy azért simogatod mert tetszik hogy fél. Mivel nem ember nem érti azt hogy "Jaj ne félj nincs baj" és azthiszi hogy megdicséred.

2011. jan. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy mi a célunk? Az, hogy a kutya ne féljen a petárdázástól vagy, hogy félelmében ne tegyen kárt magában, ne szökjön el pániktól hajtva?


A félős kutyával megszoktatni a petárda hangját, és kigyógyítani a félelméből nagyon hosszú, tudatos, és bizonytalan kimenetelű dolog, azok a szerencsések, akiknek a kutyái eleve nem félnek.


Ha már megvan a pánik, az esetek 99,9%-ban mindenki inkább a 2. résszel foglalkozik, csökkenteni igyekszik a stresszfaktort: biztos helyet (pánikszoba) nyújt a kutyának, engedi, hogy az emberhez bújva keressen menedéket, nyugtatót ad neki, hogy letompítsa mind a kutya érzékeit, mind a válaszreakciókat.


Viszont remélem, senki nem gondolja, hogy ez utóbbitól el fog múlni a kutyának a félelme.

2011. jan. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Akiteki nem mondott butaságot. A mi kutyánknak ez volt a második szilvesztere. A legelsőnél nagyon félt, beengedtük a lakásba, szeretgettük, simogattuk, mellette mi nyugodtak maradtunk, stb. Első alkalommal próbáltuk kivinni a teraszra, közben mindketten a férjemmel nyugodtak, jókedvűek maradtunk és úgy viselkedtünk, mintha játék lenne az egész, de borzalmas félt, bebújt az íróasztal alá, ki sem jött onnan. Most tavaly szintén beengedtük, de kijött velünk a teraszra, nyugodtabb volt, figyelt, de félelem már volt, mert tudta, hogy mellettünk biztonságban van, inkább kíváncsian nézte mi történik. :)
2011. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

[link]

Én ezt ajánlom :)

2011. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!