Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudtátok magatokat...

Hogyan tudtátok magatokat túltenni azon, ha meghalt a kutyátok? [vagy macskátok]

Figyelt kérdés

Ma meghalt az 1 éves kiskutyusom. Nagyon szerettem :'(

Ha látok valahol egy kutyát, vagy ha rágondolok, máris sírni kezdek.


Ti hogy vagytok ezzel?


Nekem annyira fáj...nagyon szerettem, és még olyan fiatal volt...és annyira szeretett ő is engem :'(


2010. dec. 30. 21:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt akkor mikor meghalt a macskám egy idő után nem lesz olyan rossz rágondolni! Volt egy macskám aki eltünt már több éve én ha rágondoltam egyből sírtam az első napokba de egyre jobb volt és most már nem sírok ha rágondolok szomorú vagyok de már nem annyira!
2010. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
13%

Nem megbántani akarlak, de aki veszítette már el családtagját, az utána nem a kutyája, vagy a macskája miatt bánkódik a legjobban.


Hidd el, sok ember van, akit ennél százszor nagyobb veszteség ért. Szívből kívánom, hogy egy kisállat elvesztése legyen a legtöbb, amit megtapasztalsz.

2010. dec. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy meghalt a kutyád.Az én kutyum (vagyis a mi kutyunk) nyáron halt meg. Néhány napig teljesen magam alatt voltam. Ilyenkor csak a sírás segít. Aztán idővel jobb lesz. Még most is összeszorul a szívem, ha rá gondolok. Én sokszor gondolok a szokásaira. Amíg emlékszünk rá, ő is él. Van azóta megint egy kutyánk kicsit elterelte e figyelmem.
2010. dec. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele...nekem 2 éve halt meg.

Nagyon ki voltam miatta,de a mai napig szeretettel gondolok rá,nagyon sokat szenvedett szerencsétlen...megvakult...mindennek neki ment és majdnem kifolyt a szeme (bocsi) sajnos félre kezelte az orvos...már nem lehetett megmenteni,csak feküdt és nyüszített :( el kellett altatni :( a kezembe volt végig és puszilgattam,simogattam...a mai napig sírok ha eszembe jut. Van egy ismerősöm és vele pároztattuk a kutyákat és hát ugye onnan van 1 emlékem,mivel 1 az 1ben őt látom viszont!

Nagyon sok szeretetet kaptam tőle.

Most van egy 1,5 éves kutyám...őt is imádom...de a mai napig bennem van az én pici törpém is (L)

Mondjuk úgy vagyok vele,h mindennek van miértje...

A mostani kutyánk nagyon beteges,amit ugye nem mondtak vételnél...eleve atkásan vettük,csak akkor még nem látszódott rajta...bele gondolok,h ha olyan ember vette volna meg aki megadna neki mindent akkor már kidobta volna fél hónap után,mert beteg!

Szóval én ezt neki "köszönöm"meg mert ha már rajta nem tudtam segíteni sajnos,akkor a mostani kutyimon tudok segíteni!

Bocsi,ha hosszú lett!

2010. dec. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom mit érzel, nekem kellett aláírnom a 14 és fél éves, veseelégtelenség miatt már agonizáló cicám "halálos ítéletét", vagyis, hogy mint gazdája, beleegyezek abba,hogy az orvos elaltassa... Vele nőttem föl, ő kölyök volt,én kisgyerek amikor hozzánk került, imádtam... Hetekig alig bírtam itthon lenni, nap mint nap hullámokban tört rám a sírógörcs, és még ma is gyakran elsírom magam, ha eszembe jut... Nagyon szerettem őt... Hazudnék, ha azt mondanám, hogy idővel majd el fogod felejteni,és, hogy egy új kutya pótolja a hiányát... Idővel a fájdalom enyhül, az emlékek halványulnak, és egy másik állat segíthet elterelni a figyelmedet,és segíthet,hogy új kötődést alakíts ki,de minden állat más személyiség, és mindig ott lesz a szíved egy kis csücskében a régi kutyusod. Most annyit tehetsz, amit én is próbáltam anno: próbáld meg elterelni a figyelmedet, találkozz barátokkal, járj el sokat otthonról, tedd el azokat a dolgokat,amik a kutyusodra emlékeztetnek, és próbálj kikapcsolódni valahogy. Nagyon sajnálom ami történt! Fel a fejjel!
2010. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
Gyújts érte gyertyát, és csinálj neki virtuális sírhelyet, és látogasd az interneten is. www.petmenny.hu. Nekem, már 3 kutyám halt meg. A kertben temettük el őket, a mai napig majd minden nap kint vagyunk a sírjaiknál, és gyújtunk gyertyát értük, és sírunk, pedig már van másik. nehéz túltenni magunkat, de egy másik kutyus beszerzése egy kicsit feledteti a bánatot.
2010. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
ma 21:32! Én vesztettem el már szerettemet, nagyon közelit. Hidd el, hogy a szeretett állat elvesztése is hasonló érzéseket vált ki az emberből. Bizony meggyászoljuk az állataink elvesztését is. Ez a gyász nem tart talán olyan sokáig, mint egy anya elvesztésekor, de hidd el ez is nagyon fáj. Ez is veszteség. Hiszen ezeket az állatokat szeretjük. Naponta sétálunk velük, gondoskodunk róluk és ők viszontszeretnek minket a maguk módján. Amikor elveszítjük őket,, akkor ők is űrt hagynak maguk után. Tény, hogy nem olyan mint egy szülő, gyermek, testvér elvesztése, de ez is nagyon fáj. S ugyan úgy ezt sem érti meg csak az, aki már vesztette el szeretett állatát, illetve szeretett valaha igazán egy állatot.
2010. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 21:32-es Válaszadó!


Szerintem egy kisállat napjainkban családtaggá válhat, főleg kutyusok, cikák, Akik nagyon de nagyon ki tuják mutatni szeretetüket, ez csak Rajtunk áll hogy kezeljük Őket!


Kedves Kérdező!!!!

Nagyon sajnálom :S

Egy egyéves kiskutya egy kis tündér :(

Később valóban már Kedves emlékként fogsz rágondolni.

2010. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 szamóca. ***** válasza:
100%

én 15 év után bucsuztattam el a kiskutyám... altatni kellett, mert szegénynek mrá mindene fájt. kb mintha a kisöcsémet öltem volna meg... fél évig kb hetente legalább egyzser vele álmodtam, pontosabban az altatással. nagyon megszenvedtem, pedig általában erős fajta vagyok.

nekem segít ha arra gondolok hogy milyen életünk volt együtt:) boldog kutyus volt, és mindent megadtam neki amit meg tudtam. a te kutyusod is biztos hálás neked ezért. Ne félj, ő jobb helyen van, és szeret téged:)


bemásolok egy történetet...szomorú, de nekem sokat segített, hátha neked is tetszik:



A Szivárvány Híd


Valahol a Mennyország és a Föld között létezik egy hely, amelyet Szivárvány Hídnak neveznek.


Ha egy állat, aki nagyon közel állt valakihez a Földön, örökre elmegy, a Szivárvány Hídhoz kerül. Legelők és dombok zöldellnek mindenütt, ameddig a szem ellát. Kedvenceink itt egész nap játszhatnak és futkározhatnak. Mindenük megvan: rengeteg ennivaló, friss víz, ragyogó napfény. Sosem fáznak, nyugalom és béke veszi körül őket. Minden állat, aki beteg és öreg volt, visszanyeri egészségét és fiatalságát, a sérült, béna állatok újra épek és erősek, pont mint amilyennek emlékeinkben látjuk őket. Az állatkák önfeledten boldogak. Egyetlen dolog árnyékolja be örömüket: mindnyájuknak hiányzik az a különleges ember, akit hátrahagytak a Földön.


Együtt szaladgálnak és játszanak, mikor egy napon az egyikük hirtelen megáll és a távolba réved. Élénk szemei fürkésznek valamit. Törékeny teste megremeg, majd hirtelen szaladni kezd, elhagyva társait. Szinte repül a zöld fű fölött, lábai egyre gyorsabban viszik.


Aztán észrevesz téged. Rég nem látott kedvenced boldogan öleled magadhoz. Soha többé nem váltok el. Örömteli puszik az arcodon, kezeiddel újra megsimogatod kedves fejét. Még egyszer kedvenced csillogó szemeibe nézel: elvesztetted őt, de szívedben mindvégig ott volt.


És átkeltek együtt a Szivárvány Hídon...

2010. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
1%

Egy állat nem meghal,hanem kimúlik! Lehet sajnálni,de ez nem tragédia! Ha majd a szüleid,testvéreid,párodó,gyereked hal meg,akkor gondolkodhatsz azon,hogyan tedd túl rajta magadat.

A kutyád helyett kereshetsz egy másik kutyát,de az embereket nem tudod pótolni.

2010. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!