Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertben ÉLŐ kutyák gazdijai!...

Kertben ÉLŐ kutyák gazdijai! Képzeltétek már magatokat a kutyáitok helyébe?

Figyelt kérdés
Én most döbbentem rá, hogy milyen rossz lehet neki, mikor reggel magára hagyom a kertbe és csak délbe jövök haza hozzá. Akkor is csak 2-4 óráig vagyok teljesen az övé+fél óra séta. Neki tényleg csak én vagyok és senki más, mert anyukám, a tesóm meg a többiek csak megsimogatják, mikor hazajönnek és csak én foglalkozom vele, tenítom, fésülöm, sétáltatom stb....
2010. márc. 23. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Köszi szépen jól meg van. Imádja a kertet. Azon kívül a lakásba nem érezné ugyanezt ha egyedül laknál? :) A kertben vannak érdekes dolgok, emberek, jön a vonat, a kocsik, macskák, kutyák, a kertben a többi háziállat, játékok, házőrzés. Nagyon jó megvolt amíg egyedül volt. Most többen vannak, de nem játszanak, hanem várnak engem, közben alszanak vagy nézelődnek.

Én minden nap sétáltatom őket, lefárasztom, kutyaiskolába hordom, fini kajával etetem, megnevelem, na nehogymár most emiatt szenvedés legyen az életük! Szerinted akkor csak annak lehet kutyája aki milliomos és nem kell dolgoznia? Egy normálisan nevelt, foglalkoztatott kutya simán kibír ennyit. Arról már nem is beszélve hogy szerintem nem sok mindenre tudsz rádöbbeni mivel te emberként gondolkozol, ő viszont kutya tehát nem tudhatod mit gondol.

Nem kell már ennyire túldramatizálni mindent... Bár manapság minden témában ezt teszik...

2010. márc. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

A kutya alapvetően arra van kitalálva, hogy sertepertéljen a ház körül, ugasson, ha valaki közeledik, harapja meg a villanyszámlást, kergesse a macskákat, és dugjon meg más kutyákat!

Ezért cserébe teljes ellátást, és néha szertetet is kap.

Tök jó állás, én mostanában cserélnék vele!


Ha viszont szobakutya lennék, akit a gazdája a hóna alatt sétáltat, akkor felnyalnám a patkánymérget a pincéből!

:)

2010. márc. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Enyémek kint laknak, játszanak egymással, sokszor látom az ablakból, nagyon édesek, mikor kergetik egymást a labdáért. Játszanak a cicával, ugatják az autókat, bicikliket, tudom mikor jön a postás, szórólapos. Sétálnak minden másnap. Játszok velük minden nap. Vannak közös túráink. Ha szellőztetek bejönnek ledőlni a szőnyegre. Szerintem jó dolguk van, néha szívesen cserélnék velük :)
2010. márc. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Nehogy azt hitted embernek jobb lenni. Nálunk a család minden tagja reggel elmegy dolgozni, suliba, és csak estére jövünk újra össze. Ugyanaz mint a kutyáknak.

És én is figyelem néha az ablakból a 2 kutyámat, nagyon jól elvannak a kis dolgaikkal: figyelik mi történik az utcán, a kertben, játszanak egymással.

Az más kérdés hogy nekünk mindig is két kutyánk volt és van, mert egyedül ténleg unatkozna jobban.

2010. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk 3 kutya lakik egy macskával a 700 négyzetméteres "fás" kertben, ahol van egy csomó hely a rohangálásra, sár a dagonyázásra ( :) ), homok az ásásra, és persze van egy csomó játékuk. kb. addig gyűlnek oda hozzánk, amíg kaját kapnak, aztán elrohannak játszani, és úgy kell őket hajkurászni séta előtt. és köszönik szépen, mindannyian tökéletesen jól érzik magukat és még soha nem voltak betegek .

és mellesleg a simogatás is sokat ér. mostnában, hogy az emberek között is nagyon kevés a testi kontaktus, azt hiszem, feltűnhetne.

2010. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
az mellesleg, van, aki az anyját hagyja otthon egész délelőttre. ehhez képest... amúgy érdekesen emelted ki a kérdést. mért, van aki a kertben a halott kutyáját tartja? :S ez morbidan hangzik, de te emelted ki így...
2010. márc. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is kerti kutya van,NJ

jol érzi magát kint,,ugrálhat amennyit akar,mindennap sétáltatva van,foglalkozok is vele,=tanitom)

jobb dolga van ,mint nekem,

szivesen cserélnék vele,

2010. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:
74%

20,51: én a halott kutyát is a kertben tartom. Persze nem együtt az ÉLŐkkel. :))

Én meg azon gondolkodom, milyen lenne, ha bezárnám őket a lakásba, mikor nem vagyok itthon. Egy idő múlva biztosan nem lenne hova hazajönnöm, lebontanák a házat.

2010. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
a kutya vadon élő állat! hiába háziasítottuk több száz éve, benne van a vérébe! ezt sok időbe telik kiölni belőle! a kertben - zöldben- szabadban mindig jobban fogja magát érezni!
2010. márc. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekünk is két kutyánk volt csak a tesómé elszökött és most egyedül van az enyém. Nincs kivel játszania és egy kicsit szomorú, de mostmár nem annyira.
2010. márc. 24. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!