Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól taníthatom a kutyám?

Mikortól taníthatom a kutyám?

Figyelt kérdés

10 hetes yorkim van.

Mikortól taníthatom?

Próbálkoztam 2 napja az ül paranccsal, de csak ugrált össze vissza a kutyus...

Nagyon 'izgága', egy percre meg se áll, lefárasztani szinte lehetetlen, és nem tudom hogy álljak neki így tanítani.

Attól félek ha lefárasztom, 'nem tud' majd figyelni, és kevésbé rögzül neki a parancs.

De ha nem fárasztom le, akkor nem figyel oda, csak ugrándozik..

szóval.

Mikortól taníthatom?

Hogyan?

előre is thx


2011. jan. 1. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az ül és társai parancsokkal várj még egy darabig. :D Itt a lényeg az legyen, hogy azt tanulja meg, mit szabad és mit nem és hol van a rangsorban a családban. :)

Majd olyan 3 vagy 4 hónapos kora körül nyugodtan elkezdheted tanítani. :) Nem maradsz le semmiről vele.

2011. jan. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem kényszerrel, hanem pozitív megerősítéssel tanítod, akkor a legelső perctől kezdve mehet a tanítás. Ne nyomd le a fenekét, ne húzd fel a nyakörvét, hanem falattal vezesd rá a lényegre. Érdemes játék után tanítani, mikor már kicsit nyugodtabb, de evés előtt, hogy motiválható legyen.

Nyilván ne annyira fáraszd le, hogy élni se legyen kedve, csak annyira, hogy már ne az ugrándozáson járjon az esze.

2011. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Már egész pici korában is el lehet kezdeni tanítgatni.:) Persze nagyon sok játékkal, úgy élvezni fogja.:)
2011. jan. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel írtad, hogy nagyon pörgős, előtte egy nagy játékkal fáraszd le kicsit. Utána jobban tud majd koncentrálni a feladatra :)
2011. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!