Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy taníthatom meg hogy a...

Hogy taníthatom meg hogy a kutyám póráz nélkül is mellettem sétáljon ne rohanjon el ha elengedem?

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 06:37
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Menj hozzá feleségül.

Az asszony is igy csinálta.

2010. júl. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaiskola.

Az én yorkim az első szóra ott van szorosan a lábam mellett, és nem megy el addig onnan, amíg nem mondom, hogy mehetsz. Ha sétálunk, akkor is mellettem lépked. Úgy értem nem mindig, csak amikor szólok, hogy jöjjön hozzám. Fontos, hogy magadhoz tudd hívni, és ott is maradjon.

Ezt sajnos itt nem lehet elmagyarázni, ehhez szakszerű kiképző kell.

Pedig a yorkshire-ról azt is nehezen hiszik el, hogy masni, és rózsaszínű kutyaruha nélkül nem marad életben:)

2010. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
mindegy, mert a kutyasétáltatón és az udvarodon kívül úgyis csak pórázon szabad és etikus sétáltatni, ott meg az a lényeg hogy szabadon rohangáljon.
2010. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
kutyaiskola. Ez a kutyázás legnehezebb része, egyedül kezdőként nem fog menni.
2010. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 timido ***** válasza:

én úgy tanítottam meg, hogy itthon ha gépezek, vagy fekszek tévézek. magamhoz hívom. és adok neki jutalom falatot, amiért odajött. aztán tévéztem tovább.

aztán sétálás közben MINDIG mellettem sétált. aztán olyankor engedtem el, ha más kutyák is ottvoltak, mert akor nem szalad el. a töbi kutya meg behívható volt, így jött velük az én hívó szómra is. aztán kapott jutifalatot.

Most már bátran elengedem kutyák nélkül is, körülöttem szaglászik. akkor nem kell hogy mellettem jöjjön. de ha szólok neki, akkor odajön hozzám.

és még csak 12 hetes. nagyon okos kutya.

2010. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!