Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért verekedtek össze?

Miért verekedtek össze?

Figyelt kérdés

Ma lenttvöltunk sétálni egy barátnőmmel aki hozta a kutyáját. Ő is szuka csak ő kb.2 éves.

A miénk pedig 8 hónapos szinté szuka. Mindig jól elvoltak .

Aztán jött még egy kutya a szomszédunké aki szintén szuka kutya 2-3 éves. Vele is jóban vagyunk játszottak de a barátnőm jutyája két lábon állt és ugatott a szomszéd kutyájára. Nagyon mérges volt. Aztán egy kicsit játszott még az én kutyám meg a szomszédé . Egyszer csak a szomszéd kutyája összeverekedett az enyémmel. Szétszettük őket és el is ment a szomszéd a kutyájával. A barátnőm kutyája összenyalta az én kutyámat megvigasztalta:D

De nem értem miért verekedtek össze pedig mindig jóban voltak!


2011. jan. 1. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
a kutyák sohasem kiszámíthatók bármelyik percben hirtelen indulatból is összeverekedhetnek főleg az azonos neműek
2011. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 elika ***** válasza:

felétek is volt éjjel petárda meg tüzijáték, ugye? sajna az én kutyám még ma sem tért magához.. nagyon megzavarja őket az ilyen hanghatás,

szerintem nálatok is ez zökkentette ki őket a" normális kerékvágásból"...pár nap, és minden a régi,

de azért figyeljétek, lesz-e még ilyen összeugrás, mert lehet, más is van a háttérben

2011. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kutyák tökéletesen kiszámíthatók, mivel egy több ezer éve kiválóan működő viselkedésrendszert követve maradtak fenn. A probléma ott kezdődik, hogy az emberek ezt a nyelvet nem értik, és a kutyák jeleit nem tudják értelmezni, csak a végeredményt, a támadást látják.

Kicsit ásd bele magad a kutyák viselkedésének vizsgálatába, rengeteg további kérdésedre is választ fogsz kapni.

2011. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kutyámnak ez volt az első és csak tegnap volt durrogtatás.

Igen nagyon megijedt szaladt az ajtónkhoz amikor levittem sétálni nem szerette :) De nem hiszem hogy ezért. Mert akkor a másik kutyát miért nem? Pedig az én kutyim sokkal baátságosabb! És szegénykém egész délután olyan fura... Még kicsi de amikor kisebb volt akkor mindig bántották és a barátnőm kutyája akiről itt is írtam vele játszott először . Szvl ő vele semmi baj nincs. Csak a szomszédéval.

2011. jan. 1. 21:22
 5/7 hell-ikon ***** válasza:

A kutyád mostanában vált/válik ivaréretté...

Ebből kifolyólag a kölyök státusza megszűnik, és ő maga is tesz róla, hogy egy meglévő falkában a saját rangját kialakítsa.

Nem biztos, hogy ez lenne a számodra váratlannak tűnő összeverekedés oka, de ez is egy lehetőség. Jól írta az utolsó, az emberek többsége nem ismeri a kutyák jelzéseit.

Lehet, hogy a kutyád dominánsan lépett fel a másik szukával szemben, amit ő helyre tett. De, mint írtam ez csak egy tipp.

Tényleg ajánlott lenne a kutyák testbeszédét megtanulni.

2011. jan. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy amikor kisebb volt, mindig bántották.

Általában ezek olyan jelek, amik arra utalnak, hogy a kutyák valami furcsát éreznek a kutyád viselkedésén, amit Te nem veszel észre.

Nagyon fájó a gondolat, hogyha az én kutyámmal nem stimmel valami, de nem valószínű, hogy minden más kutya a verekedős.

A legtöbb ilyen verekedés, bántás a kölyök szélsőséges viselkedésére adott reakció: túl tolakodó, túl erősen harap játék közben, túl rámenős. A kutyák ilyen esetben ritkán finomkodnak, inkább a gyors, végleges megoldást választják. Egyszer büntetnek, de akkor rendesen. A legtöbbször ezeket a büntetéseket figyelmeztetések előzik meg: íny felhúzás, kimerevedett testtartás, morgás. Ha a kölyök nem ért ezekből, akkor jön a "lecke".

A kiskutya viselkedésébe a gátlásokat vagy a Gazda, vagy az alomtársak, vagy az anya építi be. A túl hamar elválasztott kölyök ebből a szempontból hátrányos helyzetű a társaival szemben.

Ezért fontos a kutyaovi, a szocializáció, és hogy minél több kutyával találkozzon. Minél többféle közösségbe tud beilleszkedni, annál biztosabb, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott, jól szocializált kutyád lesz.

2011. jan. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó épp az ellentéte az én kutyám! Nagyon félős!
2011. jan. 2. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!