Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szobakutyát ajánlanátok?

Milyen szobakutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, ami direkt erre a célra van kevésbé hullik a szőre, könnyen tanítható szobatisztaságra, nem tesz tönkre semmit. Milyen kutyával milyen pozitív, illetve negatív élményetek van?
2011. jan. 2. 17:30
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Amúgy én is oda vagyok a yorkikért, sok gazditól hallottam róluk pozitív véleményeket. Csak olyan sok mindenkit hallok, hogy csúfolják, fikázzák őket. Hisz ő is kutyus. És őt ugyanúgy engednek kutyaoviba. Hallottam már olyat, hogy a kutyaoviból kitiltották valamiért a beagle fajtát. :S
2011. jan. 2. 17:46
 12/21 anonim ***** válasza:

17:42

és ezzel dicsekedsz, hogy pár hónap alatt szobatiszta lett? óóó ez inkább szégyen, hogy hónapokig naponta többször beszart-hugyozott

az én palotámnak párszor elég volt megmutatni hova végezze a dolgát, ez 1 hétig sem tartott pedig a kutyák okossági sorrendjében eléggé hátul szerepel a palota pincsi

2011. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Szőke.: ) válasza:

17:47 asszem..


Alig 7 hónaposan hoztuk el, szerencsétlen kb azt se tudta h él e még..Amúgymeg nálunk nem adatik meg h egésznap legyen itthon valaki és őt tanítsa.De ha tudttuk volna h vannak ilyen okosak is mint te,biztos hívtunk volna..:)


Amúgy nálunk mindeki szereti a kutyám..A legjobb barátja egy hatalmas labrador, meg itt nem közösítenek ki normális kutyákat..Csak akik folyton ugatnak, esetleg harapnak..Itt együtt játszanak a yorkik,labrador,meg ilyen kicsi keverék kutyusok,meg havanese:)

Rengeteg embert megismertem hála a kuytusnak:)

2011. jan. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
És járt valaki kutyaoviba?
2011. jan. 2. 17:57
 15/21 anonim válasza:
Én a mopszot is ajánlom a szomszédomban lakik 1 és ilyen panelházban van, meg tanítható szobatisztaságra aranyos és játékos a szőre igaz hullik . De túlehető. És semmilyen kárt nem tesznek ha meg tanítják nekik h. nem szabad :)
2011. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nekem yorkim van, csak ajánlani tudom :) Igaz, nagyon makacs tud lenni, de sikerült kontrollálnom, én vagyok már a falkavezér. Amilyen kicsi, olyan sok gondot tud okozni.


A szobatisztaságot viszonylag elég hamar megtanulta, már 4 hónaposan teljesen szobatiszta volt, csak a séták közben végzi el a dolgait. Tanítása nem volt az elején könnyű, de sikerült "betörnöm", hogy hallgasson rám. A falkavezérségért nagyon harcolt, az biztos, hogy pl anyukámék, vagy a húgom előtt áll a rangsorban, de az első én vagyok, azt már sikerült elérni. A húgom 6 éves, vele tök barátságos, bár nem nagyon foglalkozik vele rajtam kívül senki, csak az anyukám, aki néha leviszi helyettem sétálni, amikor sok a tanulnivalóm.


Én jártam vele kutyaoviba, meg sokszor anyum is elvitte, amikor nem értem rá a tanulás miatt. Mi ugyan a törpe csoportba kerültünk, és nekünk 6000 ft/10 alkalom volt. Szombaton, és vasárnap is volt délutánonként. Nagyon jó volt nekünk, mert nagyon kis domináns volt a kiskutyákkal szemben, a nagyoktól viszont egy kicsit félt. Minket nem tiltottak ki, sőt, őrültek, hogy kisebb testű kutyusokat is elvittünk. Sajnos, mi vidéki kutyaiskolába járunk/jártunk, szóval nem tudom a honlapjukat megadni, de már a klikkerezést is el lehetett kezdeni náluk, szóval sikerült már a klikkerképzésben is sikert aratnunk :)


Nagyon tudom ajánlani ezt a fajtát. Bár azért következetesnek kell lenni vele, hiszen terrier, nagyon édes és kedves tud lenni veled :)


A szőre nem szokott nagyon hullani, bár kéthavonta megyünk kozmetikushoz, és minden nap fésülöm, és heti egyszer furminálom is. Amikor kicsi volt, nagyon sok mindent szétrágott, tönkretett, de adj neki csontot, amikor otthon hagyod egyedül, egy nagy csonttal a miénk órák hosszát el van, mire hazaérünk, addigra pedig már rég alszik :) És amikor rosszat csinál, nagyon meg kell szidni..

2011. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Mi az a furminálás? Életemben nem hallottam róla. :D
2011. jan. 2. 18:24
 18/21 anonim ***** válasza:

Furminatorral kifésülöm, ami eltávolítja az alszőrét.


[link]

2011. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nekem havanese-em van. Csak is ajánlani tudom!

1-2 jellemző. egyszer már leírtam,bemásolom:

- nagyon játékos - gyerekekkel is játszik, egy energiabomba

- igazi családi kedvenc

- más kutyákkal is jól kijön - van shih tzu, mopsz, uszkár, pincsi,labrador, és vizsla barátunk is.

- nem hullik a szőre - de ajánlatos minden nap jól kifésülni a szőrét.

- ragaszkodó - gazdájához és a családjához nagyon odaadó és hűséges.

- mozgásigénye az van. nem elég neki a 15 perces séta.imád labdázni, futni

- nem eszik sokat(enyém száraztápon él)

- nagyon éber- ha kopognak már jelez

- élénk, ragaszkodó

- könnyen tanítható -enyém tudja: ül, fekszik, nem szabad, várj, hozd ide

- sokat képesek aludni

- jól tűri a kutyaruhát :D

- rendszeresen kell kozmetikába hordani,de akár az otthoni ápolását is elsajátíthatod. Fürdetni nem szabad sűrűn,csak kb 3 havonta.

- vigyázni kell, mert könnyen a gazdi fejére nőhet :D

- néha kicsit makacs

- kíváncsi természetű

- 3 hónaposan került hozzám és 1 - másfél hónap után már teljesen szobatiszta lett

- a lábán a hosszú szőr iszonyat piszkos lesz egy esős séta után. Szóval akár naponta 3-4szeri séta utána le kell mosni a lábát + megszárítani,erre készülj fel!

- az enyém nem rágott szét még egy papucsot se, egy széklábát se, zsinort se. ..viszon zsebkendőt, papírokat nem lehet előtte hagyni,mert darabokra tépi.

Még csak 9 hónapos.


Más szobakutyák: havanese,bolognes, frise, mopsz, pincsi, yorki, törpetacskó, törpe picser, shih tzu, uszkár, francia bulddog, csivava, spitz, westie, king charles spániel.

Remélem segítettem.

2011. jan. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
CSIVAVA
2011. jan. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!