Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen terriert ajánlotok kertbe?

Milyen terriert ajánlotok kertbe?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 12:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem tudom jól írom-e le a nevét. Aerdel terrier elég nagytestű kutya.
2011. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

milyet szeretnél? :D


terrierből elég nagy a választék a kistestű társasági (jellegű) kutyáktól - pl. westie - a szakállas nagyobb testűeken át - pl. wels, airdale - egészen a bull típusúakig - pl. amstaff, staffbull.

2011. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Amerikai Staffordshire terrier:)
2011. jan. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Foxterrier
2011. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
minnél kissebet és kerbe télen nyáron de sokat foglalkoznénk vele éjszaka lenne szinte csak egyedül bélelt háza lenne és minnél kisseb szerintetet jó a WEstie?
2011. jan. 3. 15:06
 6/15 anonim ***** válasza:

A westie kistestű kutya, nem szabad őt télen is kint tartani a kertben, nagyon hideg az neki.

Esetleg a téli tartásra az Airdale terriert, vagy az Amstaffot tudom ajánlani. De mind a két fajtát csak úgy lehet tartani, ha megfelelő hőszigetelt házuk van, szalmabéléssel, és hővédő függönnyel. Az amstaffra különösen figyelni kell, mert rövidszőrű.


Igazából én nem tartanék terriert a kertemben.. esetleg gondolkozz el más fajtákon. A hosszabb szőrű kutyákat már tarthatod kint a kertben pl a Golden Retrievert, belga juhászokat, német juhászt, ilyeneket.

2011. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
milyet ajájánlasz minnél kisseb és mindeig kint van lesz olyan bélelt kutya háza!
2011. jan. 3. 15:36
 8/15 anonim ***** válasza:

Kistestű kutyust nem tartunk kint a kertben, akármilyen jól fűtött, jól bélelt kutyaháza van.


De szerintem azért egy német közép spicc számításba jöhet. Jó, dús szőrzete van, és alapból szeretnek őrizni, ugatni, így logikusan kertben is lehet tartani.

[link]

2011. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kitömött terriert.


Olvasd csak:

[link]

2011. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Na most azért tisztázzunk valamit, kedves előző válaszoló. Láncon először is nem tartunk kutyát, mint ahogy a cikkben szerepelő gazda tette a kutyájával. Egy olyan kutya, amelyik rendesen van etetve, van rendes háza, foglalkozva van vele, nem fog halálra fagyni, akármilyen hideg is van. Működnek benne az életösztönök.


A kérdező biztosan jól gondját viselné a kutyusnak. Etetné rendesen (én úgy gondolom ez a minimum), és lenne jó kutyaháza a kutyusnak, valamint nem dísznek venné a kutyát. Ha nem is terriert, de a német közép spiccet pl nyugodtan lehetne kertben tartani, normális körülmények között.


Ne hasonlítsuk már össze a felelős gazdákat a felelőtlen gazdákkal! Nagyon sajnálom én is a megfagyott kutyust, de biztos, hogy jó pár napja nem kapott az a kutya enni, és nem volt rendes kutyaháza. Azért ezeket se felejtsük el..

2011. jan. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!