Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen terriert ajánlotok kertbe?

Milyen terriert ajánlotok kertbe?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 12:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egy kutya nem a kert tartozéka, hanem az ember melletti családtag. Aki nem tartja méltónak arra, hogy a lakásába beengedje, az inkább riasztót tartson, ne kutyát. Akár láncon, akár nem láncon.

A kutyának nem elég ha enni és inni adnak neki és időnként ránéznek. Ez nem szeretet.

Sajnos nálunk a kutyatartás elmaradott és barbár a legtöbb helyen. És elsősorban házőrzőnek tartják és aszerint bánnak vele. Pedig a kutya falka állat, ha meg is van egymaga a kertben, nem ugyanaz, mint a lakásban.

És a lakás nem elsősorban a hideg ellen van. Az ember is ott él családi életet és a kutya ebből van kizárva.

És bizony megfagyhat lánc nélkül is kint a kutya, főleg ha kisebb testű.


Egyébként sajnos jogában áll mindenkinek olyan állatot venni, amilyet akar és úgy tartani, ahogy akarja. Semmiféle következmény nem lesz a rossz tartásnak.

Egyedül a lelkiismerettel kell elszámolni.

De a legtöbb embernek nincs ilyen - úgyhogy a kérdező bátran szavaztasson, hogy milyen trendinek tegyen eleget.

Hiszen csak egy kutyáról van szó.

2011. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Még valami.

A kérdés is jellemző, milyen legyen a kutya a kertben?

Az már mellékes, hogy a kert, milyen. Van-e biztonságos kerítés, vannak-e félteni való virágok, stb.

Pedig ezek fontosabbak - már akinek a kutya is számít valamit...

2011. jan. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én írtam először az Amerikai Staffordshire terriert!

Nekem az Amstaffjaim nagyon fázósak,ilyenkor alig vannak kint!

Nem lakásban vannak de egy régi nyári konyha amiben van fűtés ott alszanak és egész nap bemehetnek!:)

2011. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha van fűtött hely (garázs, pince, stb.) az egy dolog. De a kutya remekül elvan a lakásban is.

Ismétlem azonban, a lakás embernek sem csak a hideg ellen van.

2011. jan. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
minden terrier ás nekem welsh-em van az is jó . ;)
2011. márc. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!