Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Pirenesusi hegyi kutyának...

A Pirenesusi hegyi kutyának milyen speciális igényei vannak?

Figyelt kérdés

Mit játszak vele ? Futhatok e vele vagy csak séta ? El lehet valahová vinni

juhokat terelni ?


2011. jan. 4. 13:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A kutyusodnakcsak az fog számítani,hogy szeresék és a közeletekben lehessen.

De azért jó miinőségű tápot adj neki,ne legyen porckopása stb


A Katával meg ne foglalkozz,úgy látom,hogy nem normális teljesen

2011. jan. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Mivel alapvetően védi a juhokat és nem tereli, ezért terelni semmiképp se menj vele :)


De ha akarod, hogy kiegyensúlyozott ösztönélete legyen, akkor ezzel a céllal el lehet vinni örző védőzni. Persze nem olyan helyre, ahol csibészelik, meg vadítják, hanem olyanra, ahol kiismerik az ösztönkészletét, és segítenek hogy heti egyszer meglegyen az ösztönkifáradása. Ha tudsz vele erdőben sétálni póráz nélkül, az nagyon jó, de ehhez kell egy magasszintű engedelmesség, ebben suli tud segíteni (ott jól el is fárad hétvégente).

Ha ki vannak elégítve az igényei, és megvan a fizikai, szellemi, és ösztönkifáradása is, akkor semmi gond nincs vele városban sem, bár ő tényleg azon ritka fajták közé tartozik, akire még én is azt mondom, hogy inkább kertben éljen, pedig én minden kutyának a lakás gondolom ideális helynek :)


De ha már így alakult, és van időd, kedved, meg energiád megadni neki amire szüksége van, akkor nincs semmi gond a lakásban tartással.


Alapesetben a legtöbb kutyának sokkal jobb a lakásban, ahol foglalkozva van vele, mint egy kertben, ahol annyit érintkezik a családjával, hogy odaköszönnek neki mikor hazaérnek, meg adnak neki enni.

2011. jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Pedig munkakutyát városi puhány életre kárhoztatni annyi mint pl. Ferrarit halottas kocsinak használni..."


Kedves Sziklainé!


Rengeteg munkakutya van. A teljesség igénye nélkül csak néhány: németjuhász, dobermann, rottweiler, cane corso, boxer ésatöbbi ésatöbbi.

Ezen fajtáknak miért is kínzás a városi tartás? Tehát hol is kellene őket tartani?


Miért kell azt feltételezni, hogy aki városban él, és a már fent említett kutyák egyikét tartja, akkor annak a kutyának puhány élete van?

2011. jan. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A puhány életen van a hangsúly, ha figyelmesebben olvasol.Az nem elég a munkakutyának, ha naponta kétszer körbesétálnak vele egy-két háztömböt.

Ez nem sokkal jobb, mint egész életet egy zárt kertben láncon tölteni.

Nagyon sok munkakutya él így és nagyon sok gond is van ezért.

Én is városi vagyok, az én kutyáim is városi kutyák, de a kutyasuli, a kirándulás, a foglalkozás megvan.


De persze a trendi az, hogy mindenki azt csinál amit akar és úgy tart olyan kutyát, amilyet akar.


Csak akkor azt nem értem, miért van itt annyi kérdező...?

2011. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
és honnan vetted azt rögtön, hogy a kérdező városban lakik?
2011. jan. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Kata néni stilusa nagyon hasonlit egy volt tag stilusához....Az is mindenkit lehurrogot,és a végén kiderült,saját leirása alapján,hogy a kutyája nem is olyan jól nevelt,agressziv gyerekekkel,stb...
2011. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Csak oncogito lényegesen inteligensebb volt Kata néninél... És ő kizárólag értlemes okoból az állatok védelmében hurrogott. Nekem hiányzik.
2011. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves Sziklainé!


Árulja már el, legyen kedves, melyik az a kutya amelyik VÁROSI életmódra lett kitenyésztve? Nagyon kíváncsi vagyok.

2011. jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én nem is vonom kétségbe oncogito inteligenciáját.Csak ő is mindenkit kioktatott,kutyanevelés, s minden szempontból mindenkit elég érdekesen felvilágositott,hogy nem ért a kutyázáshoz,minek neki kutya stb.stb.Végül kiderült,hogy az ö kutyája nevelése is hagy kivánnivalót maga után...
2011. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!