Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek akkor ha a német...

Mit tegyek akkor ha a német juhász kugyám nem akar a tappancsára lépni? Ha huzamos ideig van kint télen még jobban sántikál lábra sem akar állni!? Vettem neki kalcium tablettát és neogranormonnal kezelem de nem tudom ez használni-e fog?

Figyelt kérdés
9 hónapos és már nagy. Ja és a párnái mintha meglennének duzzadva, a lábán de ha megnyomom neki nem fájlalja.
2011. jan. 4. 14:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Elég változó Vigyél magaddal két tízest,hogy ne jöjj zavarba. Általában van a röntgen ára és hozzá 10 kilónként az altatás ára. Némely doki még hozzácsapja a vizsgálati díjat is. Elég komolynak hangzik a helyzet. Bármennyibe is kerül, nézesd meg, mert, ha gond van, azonnal lehet orvosolni. Fiatal is, rendbe jön. De, ha elhúzod, igen komoly elváltozások lehetnek később, ami kihat az életminőségére.
2011. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 zsuzsabazsa ***** válasza:
Melyik tappancsára nem akar rálépni az elülsőre vagy a hátsóra. Megnézted nem sebes a talpa?
2011. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mutasd meg állatorvosnak, mert ha nem áll rá akár súlyos gond is lehet vele. Talán elcsúszott a jégen, rosszul ugrott és megrándult neki. Ha a talppárnáján nem látsz sérülést és nem is fájlalja akkor valószínűleg nem ott kell keresni a problémát. Bár az én kutyám akkor emeli fel a lábát, ha a hó beleragad a talppárnái közé. Óvatosan tapogasd végig az egész lábát, hogy tudd nagyjából melyik részen fáj neki és ha holnapra nem múlik el, akkor irány a doki.
2011. jan. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A szukás vagyok.Bocs az offért.Úgy próbáld mérni a kutyut,hogy vedd az ölödbe és vele együtt méretkezzél.Utána csak te méretkezz kutya nélkül.Kivonod az elsőből a másodikat és az a "hölgy" súlya.Igy pontos a súlya,és a mérlegen sem mozgolodik. Az én véleményem,hogy 9 hónaposan 3o kg egy kicsit sok,főleg szukának.Lehet hogy csak ennyi a baj,de mindenképp vidd orvoshoz.Nálunk ez volt a gond.
2011. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a válaszát, segítségét. voltam vele dokinál és csak a gyors növekedése miatt sántikált kapott 20 szemes gyógyszert nap/1 rheosolon a gyógyszer neve és kapott egy ugyan ilyet oltásba másnap du.-ra már mintha semmi baja nem lett volna
2011. jan. 7. 15:25
 16/18 A kérdező kommentje:
ja és csak 3500 ft volt a 20 szemes gyogyszer 1 inyekció és az hogy megvizsgálta nagyon rendes állatorvost találtam
2011. jan. 7. 15:27
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha csonthártya gyulladása van, ilyenkor a húsfehérjét csökkenteni kell az ételében legalább egy hétig.

A Rheosolonnal csínján, mert elég komoly mellékhatásai vannak.Általában helyette a Rimadylt adják, bár az lényegesen drágább sajnos.

2011. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Örvendek,hogy sikerült megoldani.Jó kutyázást továbbra.(a szukás kollega).
2011. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!