Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? (Felhoztunk...

Mit csináljak? (Felhoztunk egy kan kutyát az utcáról)

Figyelt kérdés
Van egy alig több, mint fél éves pumi puli keverék szukám és ma a szüleim felhoztak egy németjuhász fiút, szerintem olyan 1éves lehet, de nem tudom biztosan. Az a baj, hogy a kutyám nem akarja magához közel engedni, az elején még meg is akarta kapni, amikor a kan kutya közeledett. Most már kicsit enged neki, de ha túl közel megy, elszalad előle...Amúgy én úgy látom, hogy a kan többet akar, mint barátság, mert mindig hátulról közelíti meg. Az én kutyám még nem tüzel. Mit csináljak engedjem , hogy közeledjen a nagy kutya vagy mi legyen? É shogy barátkoztassam össze őket? Amúgy nem marad itt örökre a németjuhász.
2011. jan. 4. 23:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Elég felelőtlenek vagytok,ha csak úgy összeszedtek mindenféle kutyát az utcáról...Arra nem gondoltatok,hogy annak a kutyának bármi baja lehet? S,ahogy a két kutya érintkezik,akár a te kutyád is elkaphat bármit.
2011. jan. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6%

Bocs nem értem honnan hoztátok fel? Vagy ti mennyire vagytok fent? Ha nem bírja a magasat akkor vidd vissza lefelé.

Na de meg akarta kapni? Egyből? Akkor az tuti valami út széli lehetett. Tudod kik azok? Szerintem rakd ki a szűrét mindkettőnek. Ha egymáséi akarnak lenni akkor menjenek. Figy ez nem bordély. Szerintem...

2011. jan. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
ja bocsi bérházban lakunk 6.on azért írtam, hogy felhoztuk. azért hozták haza anyáék, mert mind nagyon szeretjük az állatokat és ez nem egy útszéli kóbor kutya amúgy sem, de akár tetszik akár nem én akármilyen kutyát felhoznék, hogy meleg otthont találjak aztán neki valahol. szóval ezen a kutyán van egy nyakörv és ápolt meg okos pacsit tud adni szóval valaki erre betanította csak elkóborolt otthonról vagy kidobták szegényt. én csak azt szeretném tudni, hogy hogy barátkoztassam össze őket anélkül, hogy pározni akarjon a fiú?
2011. jan. 5. 00:09
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem zárd külön őket, az a legbiztosabb. Valószínű ő is szilveszterkor szabadult el otthonról, plakátold ki, tedd fel a netre, meg szólj a közeli menhelyeken vagy ahol kutyákat fogadnak be, hogy van nálad egy talált németjuhász nyakörvvel, ha valaki keresné.
2011. jan. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

A másodikra ne válaszolj, mert csak provokálni akar...


Szerintem is legyen különzárás, mi is hozunk haza utcáról kutyákat, de nekünk kertes házunk van, és van egy kennelünk, pont az idegen kutyáknak.

A szukámra már nem egy idegen kan rászállt, és nagyon csúnya verekedések lettek belőle! Kockázatos a helyzet nálatok is, mert a szuka fél. Ezzel átadja a terepet a kan dominanciájának, szinte kivívja vele, hogy a kan csak a saját akaratát akarja érvényesíteni, nem fog törődni a kutyád "jogaival".


Egyedül a két kutyát csak úgy hagyd, ha a kan megbízhatóan el van zárva és nem tudja magát kiszabadítani, mert előbb-utóbb le is fogja dominálni a tiéd, és komoly verekedés lehet belőle, ha a kutyád rosszul reagál rá (például ha túlzottan fél, és túl gyengének mutatkozik, vagy ha félelmében passzív agresszív lesz).


Mondd meg szüleidnek, hogy baromi felelőtlenek voltak! Azt a kutyát egyből a menhelyre kellett volna vinni! Egy pici lakás más, mint egy hatalmas udvar, ahol el lehet különíteni a kutyákat távol egymástól.

2011. jan. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Összebarátkoztatni? A kutyád nemsokára tüzelni fog, ha még nem, 6 hónaposan már vemhes is lehet simán egy szuka kutya.

A kutyád reakciójából egyértelmű, hogy nem készült fel egy nagy (ivarérett) kanra, amelyik ráadásul domináns is. Nehéz meló lesz. Nekem még nem sikerült egy vagy néhány hét alatt megbízhatóan összeszoktatni ilyen felállásban két kutyát, és ha igazat írtál, akkor nem is lesz ennyi időd rá. Szerintem annak a kutyának semmi keresnivalója ott :(

De ami oldja a stresszes helyzetet, az az együtt-cselekvés, olyan dolgokban, amikben a kutyák egymással feloldódnak. Túra, közös játék. Élmények. Másként nem megy.

Sok múlik a családod viselkedésén is. Ha mindent ti irányítotok, és az első néhány hétben állandóan van velük valaki, aki kontrollálja őket (ha nincs ott senki velük, akkor teljesen el legyenek zárva!), akkor elvileg meg tudjátok oldani, hogy minimális legyen és el is maradozzon a kettő közti konfliktus.

Sok sikert!

2011. jan. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
hát köszi a válaszokat ki fogjuk plakátolni és biztos az igazi gazdájához kerül vissza, mert csak ő tudja, hogy milyen színű a kutya nyakörve. kicsit félek most az alapján, amit írtatok, hogy össze ne verekedjenek vagy az én kutyám nehogy szomorú legyen emiatt, hogy itt van ez a másik:S úgyhogy megpróbálom minél hamarabb vissza juttatni a gazdáájához
2011. jan. 5. 01:09
 8/16 anonim ***** válasza:

A fejedben azért ne legyen a falra festve az ördög :) Semmi feszültség ne legyen abban, ahogy figyelitek a két kutya viselkedését, csak álljatok készenlétben.

Ami engem zavar, az a méretbeli különbség a kettő között. Összeszokott párosnál nincs semmi gond ilyenkor, de már csak a próbálkozás a párzásra elég fájdalmas lehet egy kölyök pulinak (más szóval, a ráugrás maga is, a súly és az erő miatt), ami miatt valószínűleg védekezni fog. Azonnal fegyelmezzétek, amint egy kicsi jelét is adja a domináns vagy párzó viselkedésnek a kan, már akkor is, ha ferdén áll a szeme, és gyanúsan közeledik hozzá, ezt a pillanatot elkapva a legszabályosabb lefegyelmezni. Még egy szikráját sem szabad megengedni, mert nincs nagy élettér körülöttök, hogy teljes, egész kommunikációt tudjanak kialakítani.

2011. jan. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
jó köszi és éjszakára lehetnek mind ketten velem egy szobában? mert eddig itt feküdt a földön a kan az én kutyám pedig bebújt az ágy alá és így néha néha nyígott meg miután kizártam a kant sokáig nem hagyta abba a nyígást és nem akar kijönni az ágy alól:S
2011. jan. 5. 01:53
 10/16 anonim ***** válasza:
Inkább ne, Úgy látom, a pulinak az túl személyes tér. Nálad szokott aludni? :) Ezt inkább ne, mert ez már egyértelműen az intim szférát sérteni, mert ezek szerint ez olyan számára, mint egy fekhely, aminek a megosztásához még mélyülnie kell a két kutya kapcsolatának egymással. Mindenképpen korai.
2011. jan. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!