Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos utcáról befogadott...

4 hónapos utcáról befogadott keverék kutyánk van. Eleinte jól viselkedett, aztán elkezdett durvulni, ugrál és úgy veszem észre, hogy támad és harap is és eddig hallgatott rám, lehetett vele játszani, de már azt sem. Mit csinálhatok vele?

Figyelt kérdés
Most még kicsi, de ha nagy lesz, nem akarok félni a saját kutyámtól. Már próbáltam nem figyelni rá, rászólni, odakoppintani neki, de nem használ.Kutyaiskolába egyenlőre nem akarom vinni,mert más kutyákra is nagyon haragszik és csak baj lenne belőle.
2011. márc. 3. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis! Ha be van oltva mindenféle vírus ellen akkor viheted, mert éppen a kutya tanításáról és a neveléséről van szó. :) 4 hónapos kiskutyánál ne nézzük, hogy kicsi. Sokszor (a gazdi hibájából) ő lesz a falkavezér és a gazdájuk avval jön, hogy a kutyája megbolondult. és éppen az emberben van a hiba. :) Légy határozott és nyugodt. Meditálj és minden sokkal egyszerűbb lesz!
2011. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Ne koppingasd, hanem fogd le és szorítsd le és tartsd a fejét lenyomva a földre. Be kell hódoltatni. Még az lehet, hogy kevesebbet adsz neki enni, mint amennyit szeretne a 4 hónaposok erre nagyon idegesek.
2011. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

4 hónapos kutyától félni ......

Iskola ajánlatos lenne, NEKED. Megtanítanak bánni a kutyával.

2011. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
hosszú lenne leírni ide a megoldást... de péntekenként a national geo. channel-en megy 21:00 órától a Csodálatos kutyadoki problémás és viselkedés zavaros kutyákkal foglalkoznak... én már egy részt látva is tudtam alkalmazni a módszereket a saját kutyámon és használtak..aztán ahogy egyre több részt láttam egyre jobban korrigáltam a kutyám viselkedését és többet tanultam belőle .. .én ebem agresszív volt más kutyákkal ,kisgyerekekkel , biciklisekkel ..de ezt már vissza szorítottam elégé nyugodtan elsétálhatunk egy kutya mellet és 9 éves most.....
2011. márc. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kutyaiskolába pont azért menek az emberek , hogy végetvessenek az efajta problémáknak.Nem értem miért nem viszed el nem fognak kiutálni vagy ilyesmi hiszen meg akarod szüntetni ezt a fata viselkedést a kutyánál , ha magadtól nem bírsz vele minél hamarabb keress szakembert mert ez a helyzet már csak romlani fog.
2011. márc. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, idő közben már nagyjából sikerült a nevelés, kutyaiskola nélkül. Még van egy-két probléma, de az már tényleg csak azért, mert kölyök. Köszi mindenkinek.
2011. márc. 31. 11:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Remélem, azt is megoldjátok, hogy ne "haragudjon" más kutyákra?
2011. márc. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!