Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kit illet a kutya? Gazdája...

Kit illet a kutya? Gazdája költözés miatt, szerződés nélkül, szóbeli megállapodás alapján a 7 éves kutyát az én gondozásomba adta.

Figyelt kérdés
,4 éve én gondozom, azóta a régi gazda anyagilag nem szállt be, nem is volt erről szó. Havonta látta a kutyát, a kapcsolatunk azonban megromlott. Szerinte ezután is köteles vagyok a kutyát 1-2 napra odaadni, ha ő akarja, mert ha nem, akkor vissza kell adnom.
2011. jan. 7. 07:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én megtagadnám a láthatást! Milyen gazda az, aki más gondjaira bízza 4 évre a kutyáját, és nem is törődik vele?

Nem kell ennek az embernek ez a kutya, csak veled akar kötözködni! Küld el a búsba!

A kutya meg a tied! Pereljen be! Sosem fog rá sor kerülni, ne aggódj!

2011. jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Oltási könyv a te neveden van, chip a te neveden van, a kutya a tied. Szóba se kell állnod a régi gazdájával többet, azt is letagadhatod, hogy neki valaha is köze volt a kutyához. Bizonyítani semmivel sem tudja, hogy az övé volt, mert minden hivatalos papír a te neveden van.
2011. jan. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet, már csak próbálkozik bármivel szerencsétlen, hogy beléd kössön. Te meg olyan süsü vagy, hogy komolyan veszed.

Szóba se kell állnod vele, mégis kinek-mivel-hogyan igazolja, hogy az övé lenne a kutya? És ki adatná neki vissza, mikor 4 éve te neveled a kutyát? Még egy biróság se...

Szóval ne is reagálj az ilyen badarságaira, azért mondja, hogy téged bosszantson.

2011. jan. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Oké, köszi mindenkinek. Én is így érzem, ahogy Ti. Szép napot Nektek.
2011. jan. 7. 09:16
 15/24 anonim ***** válasza:

Chip a te neveden van? Akkor tied a kutya, és kész :)


Ha esetleg el akarja vinni, akkor csendben kérdezd meg, hogy nézessük meg, kié a kutya! :)

2011. jan. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is kérdés, hogy mennyire értékes a kutya. Ha az a gazdája megvádolhat, hogy elloptad.
2011. jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Önként hagyta ott, harminc szomszéd tud erről 4 éve. De felajánlottam, hogy kifizetem egy ilyen kutya árát, de ő nem akar lemondani róla papíron, Neki ez a helyzet így jó.
2011. jan. 7. 10:24
 18/24 A kérdező kommentje:
Különben is 4 évig nem tűnt fel neki, hogy "elloptam" a kutyát? Ezt a szálat szerintem hagyjuk. Köszi a hozzászólást.
2011. jan. 7. 10:31
 19/24 anonim ***** válasza:
De nem is tudna róla lemondani papíron sem, mert nincs róla dokumentum, hogy az övé lenne. Arrol ellenben van, hogy a tied. Szóval hogy mondana le a javadra egy olyan kutyáról, ami eleve a te tulajdonod???
2011. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szakíts meg minden kapcsolatot, neki se papírja se bizonyítéka hogy bármi köze lenne a kutyához. Hivatalosan a kutya a tied, innentől kezdve ha valami baja van mehet a rendőségre és próbálkozzon elmagyarázni hogy öve a tulajdon jog amire 4 évig nem tartott igényt és amire semmi bizonyítéka nincs.
2011. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!