Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kölyköt szeretnék...

Dobermann kölyköt szeretnék venni tenyésztőtől, de mindenhol csak 120ezer és e fölött találtam valaki tud olcsóbb megoldást?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 16:41
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:

kouldelka én most nem a lelkiismeretes tenyésztőről beszéltem, hanem a haszonleső tenyésztőkről, tisztelet a kivételnek

és én nem sok kiállításról beszéltem hanem néhányról, a táp árától nem kell elájulni, ha valaki akkor a tenyésztők tenyésztői áron jutnak a táphoz, ha nem nagy ker áron

és mi ez hogy majd 400 ezer ft ráfizetés van?? nincs nagyon benne a témába ez a tag, ha csak így dobálózik a szavakkal

mit gondolsz, ha ennyi ráfizetés lenne, nem halt volna ki szinte már ez a faj? mert szerintem igen

2011. jan. 7. 19:38
 12/56 A kérdező kommentje:
néhány hónapja láttam egy dobermann kant az expresszen, kiállítási eredményekkel, szűrésekkel 20 ezer forintért
2011. jan. 7. 19:39
 13/56 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egyszerűbb lett volna a "haszonleső" tenyésztő helyett a szaporító szót használni, és máris nem lenne félreértés.

Néhány kiállítás pedig nem kiállítás, pláne ha olyan fajtát akar az ember,és akkor ha csak belföldön látogatja az ember ezeket.

Nyilván ha dobermannt munkavonalból szeretnél, akkor a kiállítások nagy része el is hanyagolható.


De figyelj, nekem nem tisztem téged győzködni, mert te elhatároztál valamit, miszerint drága 120ezerért egy kutya. Vegyél 40-50 ezerért. Hátha szerencséd lesz, és nem lesz a kutyádnak se fizikális se idegrendszeri problémája.

Aztán lehet, hogy lesz. Tiszta lottó, vagy bejön vagy nem.

2011. jan. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 A kérdező kommentje:
én azt mondom, hogy a szülőket kell megnézni!
2011. jan. 7. 19:55
 15/56 anonim ***** válasza:
100%
Messziről jött ember azt mond amit akar.... Az, hogy mi van leírva egy expresszes hirdetésben, meg mi a valóság, két különböző dolog... Egy kutyát 12-15 évre vesz az ember, már ha normális, úgyhogy érdemes rászánni a pénzt, mert egy LCD tévével szemben ennek piszkosul tud fájni ha "rosszul rakják össze" (értsd: DP-s vagy allergiás, esetleg egyéb öröklődő betegsége lesz).
2011. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
100%
Egy szaporítónál aztán nézheted a szülőket.. nem is biztos, hogy az igazi szüleit mutatja meg, szóval én inkább nem esküdnék meg a mocskos szaporítókban.. :@
2011. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
85%

A nagyobb tenyészeteknél a nevet fizeted meg, azt, hogy sok év alatt rengeteg Champion, IDC, Világgyőztes kutya született náluk. Olyan mint az óráknál:) Ugyanannyi időt mutat egy Miyoko, mint egy Rolex, de az egyik 2 e ft, a másik 2 millio.

Nem mindegy milyen a párositás. Egy bizonyitottan jól örökitő szukának, vagy kannak drágábbak a kölykei. Egy alom kiskutyával a nap 24 órájában kell ám foglalkozni, és azért, hogy jól szocializáltak, és kiegyensulyozottak legyenek. Legyenek jó babaszaguak, szépek, tiszták, mert ugy esznek mint a kismalacok, és egész nap kakilnak.

Van aki a vonaltenyésztésre esküszik, van aki a világgyőztes kutyával fedeztet. és ez nagyon sok pénz ám. Akár 3-400 e ft, mert rengeteget kell utazni, és drága a fedeztetés (500-100 euro) és még nem mondtam sokat. És ezt azért teszik, hogy a Te kiskutyád egészséges , szép , és okos legyen. Nem elég csak a szülőket megnézni. Nem biztos, hogy magukat örökitik.

Én egyébként kapásból láttam a neten olyan eladó kutyust, akiknél a szülők szűrtek, tenyészszemlézettek, és és nem adják drágán a kiskutyákat. De megnézik mindehol, hogy hova kerül. Csak keresgélni kell, és sokat menni utána:)

2011. jan. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:

Bocsánat az offért, de:

én azt nem értem, hogy a kiskutyák árába miért számolják bele a szuka vételárát, etetési, oltàsi ès orvosi költségeit? Ha nem haszonszerzèsből tartja, hanem mert szereti (mint bárki más a kutyáját), akkor miért kéne a kölykökön behozni az árat?

Ezzel most nem azt akartam mondani, hogy 50ezerért vegyél kutyát, mert attól, hogy szerintem sem reális ár a 100e Ft körüli, mégis ez az, amiért jó eséllyel kapsz egészséges kutyut.

2011. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
100%

Figy,ha sajnálod a pénzt,h legyen egy kiváló dobermannod 100ezer Ft-ért,akk vegyél korcsot 20ezerért.Csak nehogy a végén te is tenyésztő legyél és hasznot próbálj húzni a belefektetett energiáért!

Gondolkodj reálisan,egy ,,szaros kis szobacirkáló" is kostálhat 20ezret,aminek semmilyen minősítése stb.je sincs.

2011. jan. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon el vagytok tévedve. A fedezés 1 kiskutya ára, tehát ha 150000 a kiskutya, akkor annyi jár a kan gazdájának is. A szuka meg nem egyfolytában ellik, hanem életében max. háromszor, tehát még ilyen drágán számolva sem jön vissza az a költség, amennyibe a kutya tartása kerül az életében. Kiállításokra évente százezrek mennek el még nekem is, pedig nem is vagyok tenyésztő. Tenyésztőknél ez akár milliós nagyságrendű költség lehet. A szuka meg nem egyfolytában ellik, hanem életében max háromszor, szóval még a ráfordított összeget sem hozza vissza. Könnyű úgy háborogni, hogy nem láttok bele a dolgokba és gőzötök sincs a költségekről.
2011. jan. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!