Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kölyköt szeretnék...

Dobermann kölyköt szeretnék venni tenyésztőtől, de mindenhol csak 120ezer és e fölött találtam valaki tud olcsóbb megoldást?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 16:41
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, tőled is megkérdezem: miért is kéne behozni a kölykökön a szuka árát, költségeit? Ő a tenyésztő saját kutyája, akit szeret, elvileg legalábbis, mint bárki más is a sajátját. Ha nem lennének kicsik, nem hordaná oltásra sem, meg nem kapna jó tápot?
2011. jan. 8. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
98%

Nem kell behozni, pont azt írtam, hogy nem is jön be még ilyen árak mellett sem. Valamelyest kompenzálja a rá költött pénzt. Egy óriástestű tenyészkutyára évente 500.000-1.000.000 Ft megy el. Az mondjuk 8 év alatt amíg a kutya él alaphangon is 4.000.000. Háromszor ellik 8 kölyköt, 1 megy a kan gazdájához, 3*7*150.000=3.150.000 Még közelében sem vagyunk a 4 milkának. Ha van 6 kutyája (növendéktől a "nyugdíjasig") az illetőnek, azok havonta csak tápból 120.000 forintot esznek, és akkkor még nem voltak orvosnál meg kiállításon. Ismerek olyan tenyészkant, akire 3 éves korára már 6 milliót költöttek. Szerinted mikor fogja visszahozni azt a pénz? Elárulom: soha. Nem is ez a cél. Ha ez lenne, akkor válogatás nélkül ráengednék akármilyen szukára 30-40 ezerért és nem 150 vagy 200 lenne a fedezés ára. Pont az ár biztosítja a minőséget. Én azt nem látom be, hogy miért kellene olcsóbban adni? A kereskedelemben mindent annyiért adnak, amennyiért az emberek hajlandóak megvenni. A kutyából pedig nem akarnak profitot csinálni, ezért az önköltségi ár körül adják. Profit márcsak azért sincs belőle, mert ha a tenyésztőnek megmarad egy kis pénze, akkor mindjárt a kiállítási naptárat kezdi el böngészni, hogy vajon hova tudna még nevezni abból a pénzből. Ha ingyen osztogatná a kiskutyákat, akkor nyilván valamiből lejjebbb kellene adnia, és mivel nem magára költi azt a pénzt, ezért a kutyáktól kellene megvonni valamit. Pl. nincs kiállítás, nincsenek szűrések. Ilyet is láthatunk, ők a szaporítók.


De van mégegy szempont. Én akkor sem adnám olcsóbban a kiskutyákat, ha lottómilliárdos lennék és nem számítana a pénz. Egyszerűen azért nem, mert aki képtelen 1 évig félretenni a kutyára költendő alapellátás árát, és összespórolni ezt az összeget, annak amúgy sem adnék kutyát. Ez is egy szűrő. Nem kell gazdagnak lenni a kutyatartáshoz, de kell egyfajata őrültség, hogy az ember tudjon lemondani ahhoz, hogy összeszedje a kutya árát. Akinek nem megy, annak később is gondjani lehetnek vele, tehát ilyennek nem adnék kiskutyát. A kutyatartás ugyanis nem kötelező. Miért kellene boldog-boldogtalannak fajtatiszta kutyát tartania? Aki nem bírja vagy elvből nem akarja megfizetni (mint te), az fogadjon örökbe menhelyről!

2011. jan. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
80%
Utolsónál a pont!:)
2011. jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
83%

Tessék nézd meg ezt a hirdetést.


[link]


Elég komoly kanokkal fedeztet, szűrtek a kutyái. Ő hobby célra, valószinűleg foghiba lehet, és nem lehet tenyésztésbe vonni. De megvan minden, és 60 e ft.

2011. jan. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
88%

Én elvből nem is vennék kutyát, csak mentenék, de mivel van 4 jelenleg, így ez a kérdés nem aktuális. :)

az ár, mint "szűrő" választ jobban el tudom fogadni, mint a "belekerülési költségeket".

2011. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
6%

Ez a tenyésztők kamu dumája,hogy aki nem tud eyszerre százezreket kiadni egy kölyökért,az el sem tudja látni.

Én sem adnék ki ennyit érte,mégis szuperprémium táppal etetett,oltott,chipezett,ivartalanított kutyám van.

2011. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, lehet hogy Te ilyen vagy, de sajnos az emberek többsége nem ilyen. Nem árt biztosra menni.

A bekerülési költséget általában sehogy sem fedezi még a drága kiskutya sem, de ez nem jelenti azt, hogy ha igyse-úgyse jön vissza a befektetett pénz, akkor inkább adjuk ingyen, vagy legyen becsületkassza és mindenki fizessen érte annyit, amennyit neki megér. Ez nem így működik.

2011. jan. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
88%

Kiskorom óta vágyom egy nyitott tetejű sportkocsira. Még sosem volt annyi pénzem, hogy megvegyem. Van már olcsón is, az is nyitott, de öreg, és szar. Ezért inkább lemondok róla és nem kell.

Ennek a kutyának ennyi az ára. 80 ezertől felfele. Párositásoktól, ill. kenneltől függően.

De tudod mi az érdekes? Nekem is megy hirdetésem, és nem emlékszem, hogy hivtál volna. Pedig mire elvihető a kutyus, bőven össze tudnád az árát gyűjteni. Csokorra való érdeklődő e-mailt tudnék neked ide irni, amikre megmondom őszintén nem is válaszolok. Pl. Mennyi a kutya?

Kell egy fekete kan. Van még eladó kutyája? Mennyi? Nekem nem kell a törzskönyv, ugy mennyi? stb.

Azért Ti vevők sem vagytok egyszerűek, lássuk be.

És hidd el a tenyésztők sem pénzhajhász emberek. Még igy, hogy ennyibe kerül, sem lehet mindig pontosan kiszűrni a jó gazdikat. Mentettünk már top kennelből származó kutyát, disznóólból, csonttá soványodva.

Ezt a kutyát nem lehet egyszerűen csak ugy megvenni, ahhoz, hogy jó dobis legyél fanatizmus kell. És amikor meglátsz egy olyat, amitől megáll a szivverésed, és nem érdekel mibe kerül, mert az Neked kell, akkor rá fogsz jönni arra, hogy 120 e ft, csak a kezdet:)

2011. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:

Akkor sem adnék ki ennyit kutyáért.Egyszerűen nincs szükségem azokra a "pluszokra",amiért (állítólag)ennyi.

Nekem nem kell bajnok kutya,nekem jó a foghibás,színhibás stb.

Plecsnigyűjtögetésre nem viszem,ilyen hülyeségre nem dobok ki pénzt.Tenyészteni nem akarok,szaporítani meg pláne nem.

Ivartalanításra kerülne úgyis a lehető legkorábban még akkor is,ha egyébként világklasszis minőségű kutya és minden kiállításon első lehetne.

Arra,hogy kedvenc legyen,jó a hibás kutya is.Attól,hogy mondjuk hiányzik egy foga vagy kék a szeme,tökéletes kutya lehet.

2011. jan. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 A kérdező kommentje:

én is így gondolom utolsó


tenyésztőnél ott a sok plusz, ha ott van egyáltalán, amire nekem semmi szükségem, nem kell plecsni se semmi

nekem az kell hogy normális dobermann jelleme legyen és úgy is nézzen ki

és itt nem arról van szó, hogyha nem akarok fizetni érte csillagászati összeget, akkor ne lennék jó gazdája...

énnekem a kiállítás meg a sok plusz az hülyeség, nekem csak kedvencnek kell, amire nagyon sokallom a 120ezret de még a 80ezret is


az a helyzet, hogy nekem a dobi az álmom és a pénznek számomra nagyobb értéke van annál, hogy így kidobjam olyan kutyám által birtokolt képességekre, amilyenekre nekem nincs szükségem, és pláne, hogy ki se tudnám használni

2011. jan. 8. 15:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!