Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kölyköt szeretnék...

Dobermann kölyköt szeretnék venni tenyésztőtől, de mindenhol csak 120ezer és e fölött találtam valaki tud olcsóbb megoldást?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 16:41
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem , hogy bármely tenyésztő odaad Neked teljes áron egy fog, ill. szinhibás kiskutyát. Max. nem a törzskönyvét kapod meg, hanem egy fénymásolatot, és ha ivartalanittatad, megkapod az eredetit. Jelezd ezt a tenyésztők fele, hogy olyan kutyus is érdekel, aki nem vonható későbbiekben tenyésztésbe.

Nem plecsnigyűjtögetésről van szó. DE olyan kutyáktól nem szabad kölyköt venni, ahol még egy magyar tenyészszemle sincs, ami egy ö.v. kutyánál alapkövetelmény, és nem egy nagy elvárás.

Azért mert 100 kupa áll a szekrényben, attól még egy kutya sem örökit jobban, de presentálni kell itthon és külföldön is, minél több szakértő biróhoz elvinni.

Az ellenőrizetlen almokból származó, papir nélküli kicsik, csak tovább rontják a fajtát.

De megsugom halkan, hogy bármilyen fajtát választasz, normális kennelekben, mindenhol ezekkel az árakkal találkozol.

Ha nem akarsz költeni , akkor vedd fel a fajtamentőkkel kapcsolatot.

2011. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy sokszor a kiállítások sem korrektek,nem a legjobb kutya nyer,hanem amelyiknek csókos a gazdája,vagy amelyik éppen a bíró kenneléből származik.

Tenyésszemle dettó.

2011. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
100%

A kanom 14 hónaposan 4 ország fiatal championja, és senkit nem ismertem. DE aláirom, hogy van ilyen.

A tenyészszemlét megbundázni nem nagyon lehet, mert ott ha lövésfélő a kutya, egyből kijön, és már rakják is ki, ha nem fog szintén. Ugyhogy az azért rendesen van csinálva. De egy tenyészszemle minimum kell, ha almot szeretne lehozni az ember, meg azt sem árt tudni, miből mi várható. Egy félős, vagy agressziv kutyával nem könnyű ám az élet. De egy olyan "tenyésztőtől" akinek még a kutyái sem törzskönyvesek, nem sok jót lehet várni.

2011. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
97%

14.48as és kedves kérdező:


Ha valakinek van egy (régóta kergetett )álma,az képes mindent megtenni érte,ergo minden pénzt megér neki.



Rettentően dühős vagyok azokra,akik nem tudnak értékelni egy kutyát,főleg nem egy Dobermannt.Disznóólba zárni,és embertelenül bánni vele..nem vagyunk egyformák,de minél több embert ismerek,annál jobban szeretem a kutyámat!Nagy szerelem...

Nevezzetek nyugodtan sznobnak,de ha valaki nem akarja a dobermann rendes árát megfizetni,az nem méltó a dobermannra,se a szeretetére.

Persze egy foghiányos,felemás szemszínű kutya is kutya,sőt dobermann,de bennetek még a szándék sincs meg....

2011. jan. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:

itt nem disznóólba való zárásról van szó, te el vagy tévedve ember!

csak arról beszélek, hogy például staffordshire terrierből vagy például rottweilerből már tenyésztőtől, garanciával, kiállítási eredményekkel lehet kapni 40ezerből kiváló minőségű kölyköket törzskönyvvel

és az érdekelne, hogy a dobermann, mint fajta miért kerül jóval többe a kategóriatársainál?

mert eddig azt a válaszokat kaptam, hogy így is alig jön vissza a tenyésztőnek általánosságban fajtától függetlenül a kutyákra fordított pénz

akkor most mi az igazság?

2011. jan. 10. 14:18
 36/56 anonim ***** válasza:
85%

"a pénznek számomra nagyobb értéke van annál, hogy így kidobjam olyan kutyám által birtokolt képességekre, amilyenekre nekem nincs szükségem, és pláne, hogy ki se tudnám használni"


Hát nézd, akkor ez szívás! Nem értem, ez esetben miért tenyésztőtől akarsz kutyát venni? Hiszen pont azért tenyészt, hogy ezeket a pluszokat biztosítani tudja. Ha neked erre nincs igényed, akkor vegyél kutyát szaporítótól! Ha tetszik egy nagy ház, de sokba kerül, nem fogom követelni, hogy adják oda féláron, mert nekem amúgy az 5ből 4 szobára nincs szükségem... Érdekes is lenne ha ez így menne.

Ami a stafford vagy roti kenneleket illeti, szerintem ezeket a fajtákat sem adják 80-100 alatt ha tényleg minőségi kutyáról van szó... Pont ez a gond, hogy pl. a staff is már annyira übernépszerű lett, hogy az utolsó cigány is ilyen kutyát "tenyészt". A csapból is ezek a kutyák folynak, így nem csoda, ha romlik a minősége és olcsón kapod meg. Gondolom pont ezt akarják elkerülni a dobisok.

Ami meg a beszállási ár visszahozását, vagy a hasznot illeti: nem hiszem, hogy bárkinek joga lenne felróni egy tenyésztőnek, ha esetleg minimális haszna lenne egy kiskutyán. És akkor mi van? Tudjátok a tenyésztő is ember, ő is pénzből él, és sokkal többet költ a kutyáira mint ti, kedves kétkedők! Mégis milyen alapon várjátok el, hogy jószándékból veszteséget okozzon saját magának?

És végül igen, a szűrő! Sokkal nagyon a valószínűsége, hogy aki ennyi pénzt kifizet egy kutyáért, az a későbbiekben sem fogja rá sajnálni: valószínűleg megveszi a prémium tápot, a húst, és elviszi állatorvoshoz ha gond van, nem halogatja hetekig, mert most nincs olyan anyagi helyzetben. Azért valljuk be, aki eleve a vételárát is sokallja a kutyának, az valószínűleg a későbbiekben is inkább másra költi a pénzét, mint az ebre. A tenyésztő pedig nem azért neveli "luxus" körülmények között a kiskutyákat, hogy aztán az új gazdinál paprikáskrumplin, tejbe áztatott kenyéren, vagy Chappin éljenek!

2011. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
100%
Staffiból Dunát lehet rekeszteni. Dobermannból mostanság nincs olyan sok . Ráadásul munkakutya. Nagyon nehéz megtalálni a megfelelő párosítást, hogy minden kerek legyen nála. És akkor az örökítésről nem is beszélünk.Bizony, van jó pár fajta, ami még ennél is jóval magasabb áron fut.
2011. jan. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
Attól,hogy az én kutyám csak 12 ezer ft volt,még szuperprémium tápot eszik,ágyban alszik stb.
2011. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
52%
2011. jan. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell neki linkeket küldeni. Ő erőszakosan top tenyészetből akar kutyát 40 e ft.-ért.

A dobermann, nem kutya. ő DOBERMANN. Mint a kocsik között a Cadillac:) Épp ezért sokszor vérzik is a szivem, hogy ez a fajta is kezd a szaporitók prédájává válni. 8-10-30 ezer forintokért árulják a neten, ezzel is tovább rontva az állományt.

Tenyésztőnél 100 és afölött van az ára. Pont. ha nincs annyi pénzed, és nem is tudod összegyűjteni, akkor ne vegyél. Ennyi a lényege. De akkor igazából nem is akarod annyira azt a kutyát.

2011. jan. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!