Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy átlag ember miből tud...

Egy átlag ember miből tud rájönni, hogy tenyésztőt, vagy szaporítót talált?

Figyelt kérdés

Már úgy gondolom, hogy ha ilyen téren mondhatni tudatlan. A szaporító meg nagyon ügyesen mindent elkövet, hogy megtévessze a potenciális kutyagazdit.

Nem éles helyzet, csak úgy eszembejutott. Mert a fajtát már kinéztük, csak még a kertes ház is szükséges. Szóval még tenyésztőt nem kerestünk.


2011. jan. 8. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

olvasd el és utána már mindent tudni fogsz am kiállításon ismerkedj tenyésztőkkel ne az expresszen mert ott úgyse találsz tenyésztőt :)

2011. jan. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
expressz.hu-n vaterán szaporitok vannak keverékek vannak kennelesek rajta vannak honlapukal együt startlapon
2011. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló linkje segítet nekem is. tényleg jó. A szapórító legtöbbször fel sem ajánlja a Tk-t, nem mutatya meg a szülöket, és áron alul adja(van aki nem)
2011. jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fajtaklubokon keresztül érdemes érdeklődni és kérni, hogy ajánljanak jó tenyésztőt.
2011. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Fajtaklub, kiállítások, személyes találkozás... Nem egyszerű, de ha nem ugrassz bele a legelső eladó kiskutyába, akkor ahogy tájékozódsz, látni fogod a különbségeket.
2011. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan ember aki most készül élete első kutyáját megvenni tenyésztőtől, és nem nagyon lát bele az egészbe, annak nagyon nehéz.


Mert ugye a szaporítót még csak-csak kiszűri az ember, pláne azt aki tényleg durván nyomja, de vannak olyanok is akik aztán rettenetesen fifikásak.


Meg én nem vennék olyan helyről kutyát, ahol a tenyésztő nem szimpatikus. Bár ez lehet az én hülyeségem.


Azt hiszem én azzal kezdeném, ha újra tenyésztőt keresnék, hogy kibogarásznám az összes kennel honlapját, és ezeket átböngészném.

Itt már lehet szűrni, szimpatikus- nem szimpatikus, tetszenek a kutyái vagy nem tetszenek. (Hozzáteszem, hogy nem mindig a csili-vili honlapok a jók)


Aztán ha úgy adódik, és nem munkavonalas ebet akarnék, akkor elmennék jónéhány kiállításra. Itt aztán el tudnak magukról feledkezni az emberek, van akinek elég érdekes a sítlusa:)


Aztán ugye még egy lehetőség talán a netboard fóruma. Itt jellemzően minden fajtának van külön topik, általában tenyésztők is írkálnak, itt is lehet leskelődni, sok minden kiderül.


Ha nagyjából már körvonalazódott hogy mennyi kennel maradt, ami szóba jöhet, lehet elkezdeni érdeklődni, és látogatni.


Aztán vannak olyan dolgok, mint pl. nekem egy állatorvos által aláfirkált papír arról, hogy a kutya dp mentes, nem elfogadható, valamint nekem az is furcsa, ha egy tenyésztőnek van vagy 20 kutyája.

2011. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
én expresszen találtam egy kenneles tenyésztőt és van honlapja is szóval nem csak szaporító van de nagyon ritka hogyha ott valaki becsületes.
2011. jan. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól,hogy kennele meg honlapja van,még egyáltalán nem biztos,hogy nem szaporító.

Az ilyet hívják "törzskönyves szaporítónak",van jópár.

2011. jan. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Húúú, ahogy nézem nem lesz egyszerű ha eljön az ideje. Ezt is el kell kezdeni időben...

Minden esetre köszönöm mindenkinek, főleg a tegnapelőtt 13:19-es válaszolómnak! Na meg az elsőnek a linket!

2011. jan. 10. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!