Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutya van a házban akkor...

Ha kutya van a házban akkor le kell mondani a szőrmentes életről? Vagy ha nem akkor hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés
Régóta van kutyám de csak most kezdtem el bent tartani. És katasztrófa. Tele van minden szőrrel. Mennyit kéne takarítanom és hogyan hogy ez ne legyen? Vagy muszáj elviselnem? Vagy a kutyámmal szőrével lehet baj? Porszívózok és utána felmosok de hiába szívom fel, ottmarad, utána meg csak tologatja a felmosó.... A szőnyegről már rég lemondtam mert két perc alatt koromfekete lesz (kutya olyan színü) és nem is lehet kiszedni teljesen... :( Amúgy a macskával is ez van csak az ő szőre nem látszik a földön viszont amihez hozzáér az mind csupa fehér szőr...
2011. jan. 9. 09:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Létezik olyan, hogy kutyaszőrfelszedő guriga. Egy kis henger, amin egy ragasztós papír van. Végig kell vele dörzsölni a ruhákat, bútorokat és teljesen leszedi róla a szőrt(nem lesznek ragacsosak sem). Ha megtelik szőrrel a papír, akkor csak le kell tépni és van alatta több réteg. Minden állatos boltban beszerezhető.
2011. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. jan. 9. 10:24
 13/19 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenütt járólap van, azt könnyű takarítani. Amikor sokat voltak bent a kutyák, akkor naponta porszívóztam és 2 naponta felmostam a szétfolyt nyálat. Ha kihagytam 1-2 napot, akkor a legkisebb légmozgás hatására elkezdett mindenfelé hatalmas szőrgombolyag sodródni. Nem tudsz ellene semmit tenni. Takarítani kell és szellőztetni. Esetleg a szőnyeget cseréld le járólapra, vagy pvc-re. Még 1 megoldás: a kutya csak egy "szobát" használjon. Ez nálunk bevált. A hálóba és a nappaliba nem jöttek be, csak a háztartási helyiségbe. Ott kicsit hűvösebb volt és a mosógépen, meg egy fogason kívül nem volt ott semmi. Könnyű volt azt a kis részt feltakarítani. Ja és nálunk a nappal nagy részét kint töltötték, csak aludni jártak be, vagy ha nagyon hideg volt.
2011. jan. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

milyen fajta kutyád van?

általában a furminátor nem károsítja a kiállítási szőrkondíciót sem, de biztosan vannak kivételek... érdemes lenne megkérdezni másokat ebben a fajtában, hogy próbálkoztak-e már vele.

2011. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nálunk is a szobában vannak a kutyák. Parketta van csak simán. A hagyományos felmosóval én is csak toligálom a szőrt. Ám a sparba van mikor lehet kapni olyan felmosót aminek kék szinű szivacs a feje. Ez nem átlagos szivacs ha kiszárad akkor olyan mint a beton.

Na ennek a felmosónak van egy karja, azzal lehet kicsavarni.

Nekem ez vált be a legjobban. A morzsától kezdve a kutya macska szőrig mindent felszed, és én folyóvízzel leöblítettem a slagnál. ( a lefolyót eldugította volna a szőr )

A htránya az hogy pár hónap múlva szétmegy a szivacs, és bár lehet csak a fejet cserélni, de nem biztos hogy a csavarokat újra bele lehet csavarni, mert berozsdásodik.

2011. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

100%-os tisztaság sosem lehet benti kutya mellett, persze attól is függ milyen kutyád van.

Nálunk 2 kutya van bent. Volt egy idő, amikor naponta porszívóztam, felmostam, áttöröltem a bútorokat stb. Kb. 2 óra múlva megint tele volt a padló kutyaszőrrel.


Igaz, amíg csak az első (kistestű) kutyám volt meg, addig egyáltalán nem volt vészes.


Annyit tehetsz, hogy kizárod néhány helységből, gyakrabban fésülöd át a szőrét és porszívózol.

Ja és a felmosó fejét is sokszor cseréled. A felmosáskor megmaradt szőrt pedig törlőkendővel felszeded.

2011. jan. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 kotkat válasza:
Nekünk egy 9 hónapos goldenünk van. Nálunk is van szőr gazdagon, de 2-3 naponta porszívózok, ill. a köztes napokon olyan Vileda partvissal húzom végig szárazon a parkettát, amelynek a végén nem szőr, hanem egy olyan egy darabban lévő viszonylag kemény szivacs van. Nah, ez kiválóan összeszedi a felgyülemlett kutyaszőrt és egyben lecsippentem az egészet a partvis végéről. Mindez gyorsan megy és egyszerű, míg leírtam ezt a választ ez alatt az idő alatt majdnem már bőven végezhettem volna vele. A szőnyeget megnedvesített körömkefével szoktam "szőrteleníteni" - ez sem túl macerás és a hajszálakat is szépen össze lehet így szedni.
2011. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Két naponta felmostam a szétfolyt nyálat" :)))


Én úgy vettem észre,hogy jobban kihull a felesleges szőr,ha először kézzel "dörzsölöm át" a kutyát és a végén a kefével csak leszedem róla a kihullott szőrt.De amúgy nálunk is minden tiszta kutyaszőr.

2011. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én a macskaszőrrel vagyok így. A szőnyegről való felporszívózása csak azóta jár teljes sikerrel, mióta megvan a Lux porszívónk a forgófejes keféjével.
2011. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!