Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék kérni,...

Tanácsot szeretnék kérni, hogy felnőtt vagy kölyök kutyát fogadjak-e be? + Ha beteszek egy almostálat tényleg bele tud abba piszkítani? (reggeli felkelést elkerülendő)

Figyelt kérdés
(A picit tudnám nevelni pl. hogy ne ugasson de a felnőttet sz. Tem nem) Napközben 8-9 órát dolgozom, viszont a nap további részében csak a kutyussal foglalkoznék, sétáltatnám-nevelném. Mit tanácsoltok?
2009. jan. 30. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem könnyű a kérdésed.

A kutya nem szoktatható alomra... Tudom, mostanában sokan mondogatják, hogy de.... Ők akkor szeretnek pisilni, ha érzik KINT a pisiszagot, kakiszagot. A többi kutya vizeletéből mindent ki tudnak olvasni róla- mint amikor mi az újság pletykarovatát nézegetjük.:)

Ők kint szeretnek pisilni. Ez nem jelenti azt, hogy hajnali ötkor ki kell vinned, ha este későn kiviszed, akkor ráérsz reggel hétig is vele.

Nap közben nem jó neki 8-9 óra egyedül- te sem ennyi időnként jársz vécére. Kibírják, ahogyan Te kibírnád: topogva...

A kiskutyát úgy lehet könynen szobatisztaságra nevelni, hogy sokszor és ugyanabban az időpontban viszed ki. Ő is kint szeret jobban piskakilni- meg fogja szokni. Ebből az következik, hogy ha egyedül kell maradnia nap közben, akkor ne kicsit válassz. Őt nem fogod tudni nevelni (ami a kezdeteknél főleg fontos) úgy, ha csak délután érsz haza... Szeretgetni sem- és a kicsiknek nagyon kell a többszöri simóka, etetés, játék.:)

Nagyot válassz, és menhelyről. Egyébként, ha már eldöntötted, hogy kedveled a kutyákat, és szeretnél is egyet, úgysem bírod ki, hoyg a menhelyre látogatva ne vigyél egyet haza...

Itt is körül tudsz nézni és meg tudsz menteni egyet:

www.illatosut.hu

allatok.info

A nagy kutyusok az elején még annyira meg vannak szeppenve- és a menhelyen sem vidám az élet, ugye- hogy sok türelemmel ő is szófogadó kutyád lesz. De akár kicsi, akár nagy, tanulj meg kutyául, olvasgass a nevelés alapjairól!!!

Az első napokban vegyél ki pár nap szabit+ időzítsd hét végére a dolgot, ha csak magadra számíthatsz, ez fontos, hogy megszokjon Téged és az új otthonát.

Saját tapasztalatból írtam azt, amit és sok szeretetet, örömet kívánok a blökihez! :)

2009. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jó, hogy vannak még ilyen emberek, akikörökbefogadnak kutyust! Nekem is menhelyes a kutyusom. Ő 8 hetes volt és nagyon-nagyon beteg, mikor hazavittük. (már meggyógyult, 2 éves) És igen, alomra lehet szoktatni, legalábbis nekünk sikerült. Mikor pisilni kezdett, gyorsan aláraktuk az almot (igaz, szuka). 2 próba után már magától ment!!! A baj, csak az volt, hogy mivel nagytestű, gyorsan nőtt és a kis drágám beleállt az alomba, de a feneke mindig kilógott, ígyhát.... De aztán kb fél éves volt,és már egész nap kibírta. (dolgozunk mi is)
2009. jan. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyelőre - ha ennyit lennél távol tőle - nem ajánlom, hogy vegyél kutyát. A kutya társas lény, igényli a társaságot, de a nap nagy részében nem kapná meg, plusz még reggel sem lennél hajlandó vele lemenni. Én is kutyamániás vagyok, de pont emiatt nem tartok kutyát, egyszerűen nem tudnék vele eleget foglalkozni, és ahhoz, hogy egész nap bezárva tartsam, azt nagyon nem szeretném. Mellesleg amikor nem vagy otthon, nem biztos, hogy a piciként felnevelt, állítólag nem ugatós kutyád nem vakkantana párszor.
2009. jan. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy kölyökkutya sokkal nehezebben bírja az egyedüllétet.Unatkozni fog... lebontja a papucsod, a bútorsarkát, a szőnyeget.Kikaparja a szobanövényeket, ellopkodja ami szimpatikusnak talál, mert szegénykém szórakoztatni szeretné magát. Persze vannak olyan felnőtt kutyusok akik megtartják ezt a rossz szokásukat.

Szobatisztaságról: alomra nem lehet szoktatni, ahogy az előttem szóló is írta, kint szeretik elvégezni a dolguk. De lehet kapni kutyapelenka nevezetű dolgot, ami úgy néz ki mint egy szőnyeg, és (nem akarok hülyeséget írni) de úgy tudom valami feromon van benne ami vonzza a kutyát hogy oda pisiljen/kakiljon. Nálunk bevált, amíg nem voltunk otthon hogy levigyük mindíg a pelusra végezte a dolgát.

2009. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
*alomra lehet szoktatni
2009. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én sem szereznék túl fiatal kutyát a helyedben, főleg amiatt hogy egész nap nem vagy otthon. Inkább egy felnőttet, kérdés kibírja-e pisilés nélkül,amíg távol vagy? A kölyök teljesen szét fogja szedni a lakást mire egy éves lesz romokban lesz minden. Nekem is volt kölyökkutyám aki az összes párnát, takarót, ruhadarabot amit elért, szőnyeget, és műanyag tárgyat szétrágott amikor magára hagytuk. Egy 3-4 éves kutya sokkal nyugodtabb. Sok szerencsét.
2009. jan. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
hát ne is haragudj de ha lusta vagy felkelni reggel azért hogy kividd a kutyádat, akkor ne fogadj be semmilyet!!!!
2009. jan. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Amíg én tisztelettel teszem fel a kérdést elvárom,hogy így is válaszolj!
2009. febr. 1. 18:45
 9/14 anonim ***** válasza:

Én pedig állatvédőként azt várom el hogy vállald a felelősséget, mert ha valaki kutyát akar, az ne rögtön azt lesse melyik kötelezettséget milyen számára kényelmes megoldással tud kiváltani, pl. hogy ne kelljen reggel felkelni a kutya miatt....


és ezt te írtad nem én, úgyhogy nem igazán kérheted ki magadnak! Ha sért a véleményem, akkor talán van benne igazság, nem?

2009. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

előző voltam (meg az azelőtti is):


Újraolvastam, és semmi tiszteletlen nem volt az első hozzászólásomban....még elnézést is kértem....

2009. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!