Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusom nem tud kakilni,...

Tibids kérdése:

Kutyusom nem tud kakilni, szorulasa van. Nem engedi kozel magahoz az orvost. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A lenyeg, hogy mar 1x volt ilyen, akkor kin keserves hosszu probalkozasok utan sikerult elaltani (harap, nem engedi hogy segitsunk), hogy az orvos megvizsgalhassa. Valoszinuleg ezt o nagyon is megjegyezte, es most ujbol elojott a szorulas. Nem tudom mit lehetne vele csinalni, hiaba hivok orvost nem tud hozzaferni. Nem enged magahoz senkit sem kozel felek hogy engem is megharap. ha nincs a kezemben semmi akkor engedi hogy simogassam.


Tavaly azt mondta az orvos hogy a csonttol volt olyan szikla kemeny az urulek, azota nem kap csontot, ugy nez ki, hogy nem az volt hanem a szaraz tap.


Kellenenek otletek hogyan lehetne kezelesbe venni a kutyust.


Mar nem eszik, nem iszik.

Szerencsere meg jarkal.


koszi


2011. jan. 10. 16:43
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
"Miért kellett addig várni, míg ennyire elfajul a helyzet?!" -> az elso eset utan azt mondta az orvos, hogy ne adjak neki csontot. megfogadtam, nem kapott.
2011. jan. 10. 21:09
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem csak a csont, szerintem az a válaszoló arra gondolt, hogy már az első esetből tanulva nem csak a csontot kellett volna megvonni, hanem kezelni kellett volna a viselkedés problémáját is. Az a kutyára nézve is életveszélyes, ha kezelhetetlen, de akár emberek is megsérülhetnek miatta. A kutya "veszélyes üzem", mi, kutyatartók nem engedhetjük meg magunknak azt a luxust, hogy elkanászodjon a kutyánk! Felelősek vagyunk érte! Ha megoldódik az egészségügyi problémája, akkor kezdj el dolgozni a viselkedésproblémán is!
2011. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
[link] itt segítenek! felkészíthetnek téged és a kutyust esetleg a dokit is, hogyan kezeljék megfelelően a helyetet...
2011. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nekem egy németjuhász-dobi kan kutyám volt.Úgy örököltem.Nagyon agressziv volt,állattal,emberrel egyaránt.Sokat foglalkoztam vele,kialakult a bizalom.Ez a lényeg az altató beadásához is.Bizzon benned,mint gazdiba.Az enyém is beteg lett,de mi elvittük az orvoshoz,nem ő jött hozzánk.Otthon a kutya sokkal bátrabb,agresszivebb.A rendelőben felveszed az ölödbe és FELTESZED az asztalra.Hidd el,sokkal kezelhetöbbé válik ott az asztalon.Te átöleled a nyakánál,hogy ne tudjon hátrakapni a dokihoz,és közben nyugtatólag beszélsz a kutyuhoz.Én igy csináltam,és sikerült,pedig egy nagyon agressziv kutya hirében állt...
2011. jan. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

En elhiszem ezt a bizalom dolgot, de o egeszen mas kutya, sokat harcolok, "verekedek" vele, egy igazi orokmozgo, olyan reflexei vannak, hogy az hihetetlen. Aztan amikor elfeletkezik magarol akkor akkor erosebben harap, de egy hangosabb szora visszavesz a tempobol, de amikor beteg akkor ugy erzem elojon az allatias osztone. Szokom hergelni, es o ezt nagyon elvezi, a vegen hegyem ugrik es leteper. :)


Nemtom milyen fajta, de ha talalok rola kepet a neten, belinkelem.


Amugy mar jobban van, csovalja a farkat, nem lognak a fulei, hizeleg, egy ici picit evett is (halolajat egy kis konzervel). az uruleket nem talaltam meg, mert mar sotet van kinnt es nem 10meter az udvar, soottt..

2011. jan. 11. 21:19
 16/22 A kérdező kommentje:

Munkaban vagyok, igy nem tudok mostani fotot mutatni rola, ez 2007-es: [link]


Hasonlit a Kuvasz -ra ( [link]


vagy az Amerikai eszkimókutyara ( [link]

2011. jan. 11. 21:46
 17/22 A kérdező kommentje:

a Kuvasz viszont nagy kutya, az enyem meg kicsi, ugyhogy asszem amerikai eszkimokutya lesz. :)

Amugy ajandekba kaptam es keverek.

2011. jan. 11. 21:49
 18/22 anonim ***** válasza:
50%

Lefárasztani, mozgatni, dolgoztatni kell azt a kutyát és nem hergelni. A hergeléssel csak a dominanciáját növeled.


A szorulásnak oka van, ismétlem. Nem az a megoldás, hogy kikaparni belőle a bélsarat, hanem hogy megfelelő étkezéssel normális legyen az emésztése.

Minden kutya hadakozik, ha fájdalmas beavatkozást végeznek rajta, ilyenkor a bódítás, vagy altatás természetes.


Nincs kezelhetetlen kutya, csak olyan, akivel nem megfelelően foglalkoznak, akit nem tudnak tanítani.

2011. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Az addig oke, hogy oka van a szorulasnak. Ha az allatorvos azt mondja, hogy ne adjak neki csontot. Ennek ellenere elojon a szorulas akkor most miert kell annyit hangoztatni ezt? Tisztaban vagyok vele, hogy valtoztatni kell, de amig az van hogy csont ne mas mehet, addig nem gondol az ember arra, hogy valtoztatni kell.
2011. jan. 11. 23:16
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha neked szorulásod van, akkor te sem eszel szárazat, ehhez nem kell diploma.

És a kutya bár nem ember, biológiailag hasonló a szervezete - kísérleti állatokat is ezért "használnak".

Meg kell beszélni az orvossal a helyes étrend kialakítását és a megelőzést.

2011. jan. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!