Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fog megszokni nálam?

Hogy fog megszokni nálam?

Figyelt kérdés

Befogadok egy kb 3-4 éves tacskó keverék kutyust, úgy néz ki, hogy a hétvégén tudom elhozni. Hogy segítsek neki, hogy hamar megszokja nálam? És ha eddig nem nagyon volt pórázon, sőt nyakörve sem nagyon volt még, azt hogyan lehet vele elfogadtatni? Amúgy nagyon kedves érdeklődő kutya.

Kb 50 kmt kell vele autóznunk, az út elviseléséhez valami tipp?

Ekkora kutyának, inkább hám, vagy nyakörv?

Páromat és engem is ismer már.

Kinti kutya lesz. Már szinte minden elő van készítve a számára.

Ha még valami tippetek van, azt megköszönném!


2011. jan. 11. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sziaa:) nemrég hoztam el menhelyről 1 staffordshire kölyköt:) Mi utaztunk 40 kmtert és semmi gond nem volt:) 2 óra múlva kiraktam sétálni mielőtt hazavittem és úgy követett mintha több éve a kutyám lenne:) édes volt nagyon a nyakörvet eleinte vakargatta meg zavarta a pórázt rágta de 1 hét alatt biztos hozzászokik a tied is:) kinti kutyusnak még ilyen fiatalon nem ajánlanám egyébként oltásai megvannak?:)
2011. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%

Tacskó kinti tartásra?

Bármilyen meleg helye lesz, fázni fog, hosszú távon az ízületei, veséje tönkre mennek.

Kutyás ismerősöm tíz éves tacsija, akiről állította hogy nem is tudna már megszokni lakásban tavaly fagyott halálra.

Egyik éjjel belecsúszott egy általa ásott hókupacba, nem tudott onnan kijönni és reggelre már nem élt.


Vannak kutyák, akik tényleg kinti tartásra termettek, de a tacsi nem ilyen!

Gondoljátok meg.

A lakásban könnyebben is hozzátok szokik.

Idő mindenképpen kell, de ha szeretve van és gondoskodtok róla, akkor az mindenképpen meghálálja.

2011. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Eddig is kint volt télen nyáron, van meleg helye, hosszú szőrű, úgyhogy ettől nem félek, persze ha nagyon nagyon hideg lesz akkor beköltözhet a pincébe, ott sosincs nagyon hideg.

Első, te valamit félre olvastál, 4 éves!

Engem inkább az érdekel, hogy mennyi idő alatt szokhat meg itt nálunk? Meg ez a pórázas dolog!

2011. jan. 11. 23:55
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Csak ismételni tudom, ha néhány évig kint is van, maradandó betegsége lesz. Mert hiába van hosszú szőre, kicsi a termete.

Tacskó nem való kinti tartásra, csak lelketlen és felelőtlen ember teszi.

Akár a láncra kötést, hasonlóan rossz tartás!

2011. jan. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem kb. egy hónap, mire azt mondhatod, hogy megszokott Nálatok.


Az autózáshoz a legbiztosabb a műanyag box.

A különböző eszközökhöz (póráz, nyakörv, stb.) szoktatást úgy kell csináld, mintha kölyökkel kezdenéd, hiszen ebből a szempontból még teljesen szűz is, mint az újszülött kutyák, de készülj fel rá, hogy felnőtt kutyánál ez már több türelmet, időt, elszántságot igényel a gazda részéről.

80 éves emberek ritkán veszik könnyen a változásokat, és nagyon nehezen szoknak meg új dolgokat. Persze ez a hasonlat kissé sánta...

2011. jan. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

ma 08:14

Köszönöm! Te végre a kérdésre válaszoltál!

ma 07:28

Ne mond azt, hogy ha biztosítok neki egy nagyon jól szigetelt házat, és egy fűtött garázst ahová bemehet ha fázik, akkor lelketlen vagyok! Szerintem az a lelketlen aki lakásba kényszerít egy kutyát! A te kommentjeidből köszönöm többet nem kérek, mert nem a kérdésemre felelsz!

2011. jan. 12. 09:08
 7/15 A kérdező kommentje:

Sziklainé Kata

A tacskó elhelyezése, tartása, gondozása


A használati vadásztacskót ideális lenne a szabadban tartani.


A kennelben legyen megfelelő kutyaház, ami két részből álljon: az előtérből és a belső térből. Lényeg, hogy az időjárás szélsőségeitől megfelelő védelmet biztosítson. Az állandó kennelben, vagy lakásban tartás káros pszichés következményekkel járhat.

Ennyit a lakásban tartásról.

2011. jan. 12. 11:00
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
Ti vadászni fogtok a tacsival?
2011. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

Még valami.

Értelmezd is, amit idéztél.

Az ÁLLANDÓ LAKÁSBAN TARTÁS-ról ír ám!

Ha van kert és kimehet és bemehet, amikor akar, az a megfelelő tartás.

Ennyit a ridegtartásról!


Meg azt is írja, hogyha nincs megelelően foglalkoztatva, dolgoztatva, az is pszichés károsodással jár ám!

Azzal hogy nem engeded be a lakásba, nem tettél semmi jót!

2011. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem jöhet be az nem azt jelenti, hogy nem foglalkozom vele! Lehet, hogy te lusta vagy kimenni a a kertbe játszani, foglalkozni a kutyáddal és inkább ezért be viszed magadhoz a lakásba, hogy te meg ne fázzál, de én képes vagyok kint lenni vele akár órákat is! Szerintem előbb megfázik, ha a 24 fokból kiengedem a hidegbe.És kérlek többet ne írj ide, ha nem tudsz a kérdéseimre felelni!
2011. jan. 12. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!