Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kutyának van szaga?

Minden kutyának van szaga?

Figyelt kérdés
Lehet icipici, vagy nagy mindegyiknek van úgymond kutyaszaga. Vagy csak én érzem? Nekünk kinti kutyáink vannak, de van ismerősünk, akiknek bentlakásos a kutyájuk. Rendszeresen viszik kutyakozmetikushoz, fürdetik és mikor náluk vagyunk érzem azt a "kutyaszagot". Nos, minden kutya szagos?
2011. jan. 12. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
hát igen!
2011. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mi kutyánknak jó illata van, mióta nem beteg szegénykém. tényleg jó illata van. a kutyaszagot énis éreztem már kinti kutyáknál, akik megáznak, aztán megszáradnak. mondjuk nekünk rövidszőrű tacsink van, lehet azért nem büdi.
2011. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tetris ***** válasza:
Hát igen! A kutyának bizony kutyaszaga van. Főleg, ha esik az eső, és megázott szegény. Vagy ha fosik, vagy ha belehempereg valami mocsokba. Vagy amikor tüzel. Vagy amikor éppen visszajön az ebéd. Vagy amikor kínozzák a szelek! Vagy amikor böfizik. Na és a kutyaszájszag! Hát az se semmi!
2011. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hell-ikon ***** válasza:

Valamennyi szaga minden kutyának van.

Ez függ a tartási módjától, helyétől, etetéstől, egészségtől, évszaktól sőt még kortól is valamennyire.


Az alap "kutyaszag" teljesen normális, max. a mi orrunknak nem tetszik.

Viszont amikor már messziről bűzlik a kutya (értsd: nem a "hagyományos kutyaszag, hanem valami más) akkor ott már valamilyen egészségügyi gond lehet.

Ez utóbbi vonatkozik a szájszagra is. Van egy alap szájszagjuk, ami még normális (részletesen ha akarnám se tudnám kifejteni ezt a szagot:)) viszont ha attól nagyon eltérő és szó szerint bűzös, akkor fogászati vagy emésztési probléma állhat a háttérben.

2011. jan. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi 10 emeletes panel házban lakunk és több lakásban is tartanak kutyát. Hát nekem bőven elég amikor a kutyával beszállnak a liftbe, már fordulok is ki onnan olyan büdös. A legelviselhetetlenebb szaga egy szegény basset hound-nak van, a lépcsőházban fél órával később is érezni a szagát ha viszik le. Szóval én tuti nem tudnék egy lakásban élni egy kutyával.
2011. jan. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!