Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudok egy beaglet szobati...

Hogy tudok egy beaglet szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
Egy hete kaptam szülinapomra a kiskutyát,1 hónapos a kicsi!eleinte nem volt baj a pisivel,kakival,mert jelzett szépen,nyüszögött kicsit,akkor tudtuk hogy dolga van!kiengedtük a szobából,de levinni már nem volt időnk,egyből odapisilt az előszobába!belenyomtam az orrát ,felemeltem a hangom,mondtam h "nem szabad" és ráhúztam egyet a seggére..azt hittem ebből tanulni fog,de nem!mikor meg időben letudtuk vinni és az udvarra pisilt,kakilt megdicsértem,de ez se használt!(itt megjegyzem: sok fórumon azt írják,az se jó ha túldicséred,mert akkor meg elbízza magát a kutya) félek nálunk is ez történt! éjszaka mikor nyüszögött vagy ugatni kezdett rászóltunk,abbahagyta... (lehet akkor is jelzett és mivel rászóltunk,kineveltük belőle ezt a jelzést?)mert most ott tartunk hogy abszolut nem jelez ha dolga van,egyszerűen elvégzi a dolgát akárhol is van,pedig napi 3szor,4szer levisszük sétálni! van ugy hogy levisszük,lent van fél órát,majd leül a bejárat elé ,elkezd nyüszögni,h ő be akar jönni,beengedjük,felvisszük és még be se érünk,de bepisil! mitől lehet ez? egyébként tudom h a beagle nem szobakutya ,ráadásul vadászkutya,nagy mozgásigénye van stb.. de nincs szívem kitenni az utcára szegényt,máshova meg nem tudjuk tenni,így marad a lakás! de anyósom kezdi megelégelni,h állandóan büdös a ürülék szagú a lakás! mit lehet kezdeni a kutyussal? alapjáraton okos kutya,sokszor hallgat ránk,és szót fogad,de a szobatisztaság valahoyg nem az erőssége! MENNYI IDŐ KELL NEKI MÍG SZOBATISZTÁVÁ TUDOM NEVELNI ÉS MILYEN MÓDSZERREL?
2011. jan. 13. 18:47
 1/10 anonim válasza:

Ajánlom figyelmedbe a csodálatos kutyadoki műsort a National Geographic csatornán, akár interneten is meg tudod nézni.

És még valami. Ha ráhúzol a seggére azt a kutya nem érti, ne is fáj neki, de nem is ér semmit. Az orrára kell koppintani, de ez nem nevelés.!

A nevelést mindig jutalmazással kell csinálni.

Kell egy rutin.Pl amikor lent vagytok, odaviszed valahova, ahol elvégzi a dolgát és akkor adsz neki jutalomfalatot, vagy valami.

2011. jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Na, rakjuk rendbe a dolgokat először...Mennyi idős a kutya? Az nem létezik, hogy 1 hónapos, azaz 4 hetes. Egy kutyát 8 hetesen lehet legkorábban leválasztani.

Igen, elrontottad a nevelését! Egy alapból nem buta kutyusnak belenyomtad az orrát a vizeletébe, vagyis megszégyenítetted. Megütötted, most már nem bízik benned, és lehet tart is tőled.

Napi 3-4 alkalom? Az rettentő kevés... Minden alvás, evés, játék után, le kell vinni, minimum két óránként! És igenis agyon kell dicsérni, és jutalomfalatot kell adni, ha kint végzi a dolgát. Ha besikerül, nem nyomjuk az orrát bele!!!!! Ez a legrosszabb, amit tehettél, és nem ütjük. Ha épp rajtakapod, rászólsz hangosabban, hogy nem, felkapod, és futás ki. Ha kint befejezi, simi, falat.

Több hét, esetleg hónap mire megtanulja. Az én kutyám gyorsan megtanulta, mindenféle bántalmazás nélkül, 3 hét alatt. Aztán már csak éjjel volt baleset, ha lassan keltem a nyüszögésre. Ja, igen, valószínű, h amiért rászóltatok, jelezni sem mer.

Hajrá, elölről, rendesen. Kitartás, és türelem.

2011. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

először is még kutyavásárlás előtt kellene megismerni a kutya igényeit és "működését" ezekkel megismertetni a gyermeket is

továbbá nem kellene a szaporítókat támogatni kutyavásárlásunkkal (egy hónaposan még a testvérek és az anyaállat mellett a helye -még csak a napokban kezdett el hallani egyáltalán!)

másrészt a beagle egy aktív kopó-fajta nem éppen kezdőnek való kutya

ON:

a kutyus megalázása és büntetése (ütés, az orrának a pisibe nyomása)semmit nem ér és értelmezhetettlen is(vagy csak félelemkeltésre alkalmas, esetleg arra ösztönözheti, hogy elfogyassza az ürülékét, eltüntesse a nyomokat). Egy kölyköt 2-3 óránként érheti az a meglepetés, hogy jön a pisi vagy a kaki jellemzően evés, ivás, alvás, játék után pár perccel. Ezzel számolni kell és le is kell vinni mindig! Ha valahova besikerül nem reagálunk rá semmivel csak a szótlan takarítással(a szagokat semlegesítve, fertőtlenítve takarítsunk!) Ha éppen a jelenlétünkben készül alkotni vagy már alkot akkor megemelhetjük így megzavarhatjuk az ebet, és vigyük azonnal a nekünk megfelelő helyre. Amennyiben itt folytatja tevékenységét akkor lelkesen dicsérjük meg akárcsak ha sétaidő alatt alkot!

Ennyi az egész!

Türelem és következetesség de semmi erőszak!

(általában pár nap vagy 1-2 hét és leesik a kutyának miről is van szó-ők ösztönösen nem is piszkítanak a lakóhelyükre, pihenőhelyükre...! a kölykök ettől függetlenül nem sokáig képesek visszatartani még a vizeletüket, bélsarukat úgyhogy ha érti is a dolgot továbbra is a napi 5-6 séta szükségeltetik, hogy ne kényszerüljön bepiszkítani)

2011. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó! De hogy vigyük le a kutyust napi 3-4nél többször mikor az ember 8 órát dolgozik??
2011. jan. 15. 18:51
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a tanácsokat! még egy: olvastam az újságos módszert,hogy kijelölsz a kutyusnak egy megfelelő helyet,tálcát vagy újságpapirt kiraksz és arra nyugodtan piszkithat a kutya,így az éjjeli balesetek is elmaradnak! de kérdés? attól hogy egy helyre pisil és naponta le lesz véve az ürülék,nem lesz ugyanolyan erős,maró szag a lakásban,pl ha a fürdőbe jelöljük ki ezt a helyet? mert anyósomat igazából csak ez zavarja! Még egyszer köszönöm előre is a tanácsokat,megfogadom őket!bár félek hogy késő lesz!:( anyósom nagyon el akarja tüntetni a lakásból! most próbálunk neki kinti helyet biztosítani,ha nagyon megelégeli anyósom a helyzetet,legyen hova vinni!Talán a kutyusnak is jobb lesz a szabadban!bár a szívem vérezni fog!:(
2011. jan. 15. 18:57
 6/10 A kérdező kommentje:
Utána jártam a korát illetően,októberi születésű,ugyh. minimum 2 hónapos már!:) a másik meg az,h sajnálom h igy bántam a kutyussal,azt hittem ez a helyes,hibáztam,nem jártam utána,szomszédok mondták,hogy igy kell nevelni!hülye voltam h elhittem és h minden utána járás nélkül igy jártam el vele!bocsánatot kérek mindenkitől akit ez felháborított meg majd Stinkytől,a kutyusomtól is fogok.. egy jó adag kutyaszalámi lehet a segítségemre lesz ebben:) utána játszok vele egy nagyot,aztán meg jol megdögönyözöm,igy talán kiengesztelhetem:))
2011. jan. 15. 19:20
 7/10 anonim ***** válasza:

örülök, hogy belátod hibáidat! ennyi elég is a kutyusnak nem kell ezért kiengesztelni és kényesztetni -ez lenne a következő hiba amit elkövetsz:)

egyszerűen légy a nyugodt magabiztos , türelmes de következetes vezetője!

elég a hibák felismerése és megbocsájtása magadnak

egy kutya számára minden nap, minden óra, minden perc tiszta lappal indul, ő mindig toleráns, megbocsájtó veled szemben-tökéletesen megfelelő feloldozást nyújt számotokra ha megismered a kutyus ösztönös és természetes igényeit és ki is elégíted azokat (szellemi és fizikai munkavégzés, séták, strukturált életvitel, jól időzített korrigálás ha szükséges, és csak indokolt szeretet megnyílvánulások ami a nyugodt, elfogadó, kiegyensúlyozott kutyusnak jár /simi, játék, dicséret, ételosztás...)

a kivitelezésben segíthet a következő oldal:

[link]

2011. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
visszatérve!!! megfogadtam a tanácsokat,de egyszerűen nem boldogulok! a kutyus minden éjjel széttépi az újságokat,a homokot meg széthordja a lakásban,a pelenka se segitene sztem,valószínű azt is széttépné... nap közben már egész ügyes,jelez ha pisi van és visszük le egyből,de az éjszakával nem tudunk mit kezdeni!hogyan tudnánk mégis szobatisztává nevelni? más ötlet? tapasztalt gazdik válaszát várom!:)
2011. jan. 28. 20:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi kutyánk szintén beagle. Párszor amikor bepisilt rászóltunk, hogy nem szabad és azóta mindig jön megy amikor pisi vagy kaki neki és levisszük. Éjszaka pedig szépen kisétál a szobából és az előszobába a kőre pisil, kakil. Megyek és feltörlöm, egyáltalán nincs büdös utána.

Mi se visszük le napi 3-nál többször és bőven elég neki. Fent sokat alszik vagy játszik a játékaival, nézeget az erkélyen és elég neki a 3 alkalom.

2011. máj. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na ez az állatkínzás, emeletes házban, vagy panelban ekkora kutyát tartani..
2011. máj. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!