Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell a kutyát ránevelni...

Hogyan kell a kutyát ránevelni arra, hogy elviselje ha kikefélem a bundáját?

Figyelt kérdés
Nem is teljesen hosszú szőrü, nem gubancos, nem fájhat neki, de mindig idegbeteg lesz ha azzal akarom "simogatni" és be is akarja kapni aztán csodálkozik hogy szúrja a pofáját és még idegesebb lesz. Ekkor én is nagyon felkapom a vizet, mit tegyek? Volt hasonló gondotok??
2011. jan. 14. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
ha a pofáját szúrja, akkor valszeg túl hegyes. vegyél valami tompább kefét.
2011. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha lehet,vegyél neki puhább kefét,olyankor pedig mikor ápolod mindig dicsérd,s adj neki egy-egy jutalomfalatot,amikor éppen tűri,hogy fésüld.A lényeg,hogy a kefét és az azzal járó hercehurcát megtanulja összekötni a jóval-jelen esetben a jutalomfalattal.Akár azt is csinálhatod eleinte,ha nagyon problémás a kutyus,hogy egyszer végighúzod a szőrén a kefét,kap egy falat finomságot.Megint kefe,utána rögtön kaja.Aztán ezt egy párszor eljátszod,közben dicséred,sőt a kefe után a kezeddel is végigsimíthatod a szőrét ott,ahol fésülted-ezzel is biztonságban érzi majd magát és akár a kezedhez is hasonlíthatja a kefét.Kaja,türelem,simogatás,dicséret-magyarul pozitív megerősítés.
2011. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat de nem azért szűrja a pofáját mert kemény és kivülröl szúrja, ahogy fésülöm, hanem amikor bekapja, akkor belülröl a száját szúrja... van egy ilyen rendes "hajkefés" fele meg egy puha "simis" fele mint a körömkefe...
2011. jan. 14. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom javasolni, amit az előttem író.

Nekem is jutalomfalattal szokta meg, de nem sokáig tartott. Mondjuk egész kicsi korától fésülöm, hajszárítózom, mindkettőt nyugodtan viseli.

2011. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tetris ***** válasza:

Az enyém is siránkozik, amikor rendbeszedem a szőrzetét. Sóhajtozik, nyöszörög akkor is, amikor hozzá se érek. Ha meglátja a kezemben a fésűjét, képes úgy eltűnni, mint a kámfor. Mindenféle trükköket kell bevetnem, ha ápolásra kerül a sor.

Persze én is dicsérgetem, meg simizem, meg minden, de annyira utálja az egészet, hogy az első adódó pillanatban megszökik a további fésülgetés elől. A jutalomfalatokat egyiket se szereti.

A hosszú szörű macskánk bezzeg alig várja, hogy fésülgessem. Ki érti ezt?

Nem tudom, mit kellene csinálni. Van kutya, amelyik nem szereti, ha a bundáját ápolják. Jól ellenne ő gubancosan is. Hát az enyém legalábbis ilyen.

2011. jan. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az enyém se szerette eleinte. Mikor odajött a combja belső oldalánál megtartottam és úgy keféltem ki.

Megmondom őszintén utálók kutyát kefélni. Mikor már a muter szól hogy hömpölyög a szőr na akkor nekiveselkedem.

Van olyan is mikor elviszem a kefét magammal de nem kefézem le, de otthon azt mondom, hogy megcsináltam. Ilyenkor a muter azt mondja látod-látod mindjárt másképp néz ki.

2011. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!