Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alkalmas vagyok border collie...

Alkalmas vagyok border collie gazdának? Elég lenne-e az neki, ha minden nap másfél órát mozgunk, és játszunk? Melyik a legjobb kennel? Adnátok pár tanácsot?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 14:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Akkor milyen fajtákat ajánlotok?
2011. jan. 17. 17:48
 12/19 anonim ***** válasza:

másfél óra egy napra... hát ez leginkább kisebb testű, nyugisabb vagy öregebb kutyának lenne megfelelő.

talán bichon, uszkár, lhasa apso, shi-tzu, spániel, schnauzer. De attól is függ mennyire lenne intenzív ez a mozgás...

Na meg más tényezők is vannak, kertbe, vagy lakásba, van-e kis gyerek, mennyit foglalkoznátok a kozmetikájával stbstb

2011. jan. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

pincsi olcsóbb és házőrzőnek is kiváló????

remélem csak viccelsz...

2011. jan. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

igen, remek jelző kutyák, és elég harapósak is

a házőrzőt persze a méretéhez képest értettem, igaz pl hogy egy rottweiler jobb házőrző, de tökéletes házőrző nem létezik, maximum egy rottweilernek nagyobb a vissza tartó ereje a kisebbség között ennyi

2011. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
igen, sokkal olcsóbb, mivel Magyarisztánba egyetlen palota pincsi tenyésztő sincs, de ez a fajta agyonszaporított, mégsem jellemző rá betegség, nyugodtan körbe nézhetsz az expresszen, borderrel már más a helyzet, tenyésztőnél is nagyon meg kell nézni a kölyköket
2011. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%

vizslám van, gyakorlatilag az összes szabadidőmet vele töltöm...(napi 6 óra kb)

Szerintem egy border is hasonló törődést igényelne, de igazából minden kutya, csak max nem futásban és mozgásban, hanem törődésben.

Szerintem akár azon is gondolkodhatsz, hogy napi másfél óra mellett érdemes-e kutyát tartani, mert egy igazán boldog kutya családtag, a legjobb barátod, a társad.

2011. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%

Nos én mindig örülök neki, ha valakiben egyáltalán felmerül a kérdés, alkalmas-e........ és nem csak úgy belevág a dologba!

Nem sok minden derül ki viszont a leírásodból! Milyen körülmények között élsz? Diák vagy, dolgozol? Napi mennyi időt vagy távol? Lakásban laksz-e vagy kertes házban? Amíg TE nem vagy otthon, addig van-e otthon más? Történetesen aki mondjuk nem foglalkozik vele, de legalább van társasága? Mert ez nem mindegy. És a foglalkozás alatt mit értesz pontosan? Mit csinálnátok olyankor?

Kifejteném, miért tettem fel ezeket a kérdéseket:

Lehet úgyis foglalkozni egy kutyával, hogy az nem ér semmit. De lehet úgy is, hogy relatíve keveset (másfél óra), de az tartalmas.

Én a következőt tudom neked mondani. Ha kertes házban élsz, és azt a másfél órát minden nap, ha esik, ha fúj, rá tudod szánni a kutyára, és ebben a másfél órában tényleg minőségi foglalkozást nyújtasz neki, sétáltok, közben labdáztok és tanítod is, akkor nyugodtan. Ha lakásban laksz, akkor ugyanez a helyzet, azt a másfél órát minőségileg kell eltöltened, de lakás esetén már nem kárhoztatnám a kutyát egész napos unatkozásra, tehát a másfél óra mellett ezt csak úgy vállalnám be, ha amúgy van otthon valaki, aki még ha nem is mozgatja és nem tanítja, de legalább társaságot jelent neki. Esetleg egy cicát mellé el tudok képzelni, ne adj Isten még egy kutyát, ha képes vagy ekkora felelősséget vállalni.

Azt viszont nem várhatod el a kutyától, hogy míg te dolgozol, addig ő malmozzon a lakásban rád várva egyedül. Tehát jól gondold meg. Ha kertes, akkor minden nap intenzív séta, ha lakás, akkor is, de úgy még társaság is kell neki. A második kutya gondolata pedig csak végszükség, mert fennáll a lehetőség, hogy ketten rombolnának, tehát ezt jól meg kell gondolni.

Azért mertem ezeket tanácsolni, mert nekem is borderem van, dolgozó ember vagyok, egy átlagos hétköznapon a kutyáimmal másfél-két órát tudok érdemben foglalkozni. Lakásban laknak a kutyáim. Bár nekem a border volt a második kutya. És kettesben azért elég jól elvannak, egyedüli kutyának azonban ezekkel a feltételekkel nem vállaltam volna border collie-t! És fontos tudni, hogy egy kutyatárs még így sem váltja ki azt a törődést, amit nekem meg kell neki adnom.

Hétvégén pedig természetesen mindent bele van. Hétköznap másfél-két órát mozog, hétvégén viszont ami a csövön kifér.

Az, hogy melyik a legjobb kennel, jelen esetben nem jó kérdés. Inkább úgy, hogy melyik a legjobb kennel számodra! Ilyen körülmények közé ugyanis nem mindegy, milyen típusú kutyát választasz a fajtából. Nyilván nem munkavonalút. Nézegess szét a show kennelek között, látogass el hozzájuk, ismerkedj a fajtával. Neked egy nyugodtabb típusú kutya kell, show vonalból találhatsz ilyet, de még így is sokat kell vele foglalkozni, mint leírtam. Tehát ha tényleg bordert akarsz, akkor vedd figyelembe, amiket leírtam neked és ha úgy érzed, boldog életet tudsz egy ilyen kutyának biztosítani, akkor kezdj el komolyabban ismerkedni és kösd fel a gatyád, mert bizony életmódváltásra lesz szükség és azt a napi másfél órát akkor is a kutyádra kell szánnod, ha legszívesebben éppen meghalnál.

2011. jan. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

A kertünkben lenne, és a másfél órát teljesen intenzíven!!

Hétvégén rengeteg időt tudok rászánnni, de sajnos a kertben nincs társa. max. a nyuszink, de az is egy tágas ketrecben!

Tényleg, lehet egyáltalán nyuszi mellé border collie-t venni?

2011. jan. 26. 19:43
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha kiskorától összeszoktatod őket, akkor maximum terelni fogja a nyuszit, de bántani nem. :)

Így hogy van kertetek, szerintem nyugodtan lehet bordered, de azt a másfél órát tényleg minden áldott nap vedd nagyon komolyan, ha esik, ha fúj. Vidd ki sétálni, kutyák közé, tanítsd és fáraszd le testileg-agyilag.

És csak jó helyről vegyél kutyust, ahol adnak hozzá törzskönyvet és a szülőknek van tenyészszemléje, kiállítási eredménye, és ami a legfontosabb, CEA, TNS és diszplázia szűrése! Ilyen helyről kb. 100 ezer forint egy kiskutya, de hidd el, megéri, mert így garantáltan egy jó idegrendszerű, egészséges kiskutyát fogsz kapni!

2011. jan. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!