Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Okozhat hasmenést az alábbi...

Okozhat hasmenést az alábbi etetési mód, ha érzékeny az emésztőrendszere?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy nj. ( a nj. -nak néha érzékeny a gyomra ), és konzervet meg tápot eszik általában, és minden másnap rizst az elöbbiekkel vegyítve.

Néha egy héten egyszer kap csirke farhátat, és azon a napon el van osztva neki a másfél, két kiló csirke.


Ettől előfordulhat hogy fosni fog mint állat napokig?


Normális válaszokat várok, mert ez az oldal erről szól.

Köszönöm!


2011. jan. 15. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy egészséges kutyának nem kellene, hogy ettől hasmenése legyen. De ez nagyban függ a tápok minőségétől. Ha alsó kategóriás, olcsó táppal eteted(Chappy, Friskies, Pedigree, vagy az ennél olcsóbbakról ne is beszéljünk), akkor ezen nem kell csodálkozni, minden mocsokkal telenyomják. Ha ilyen tüneteket produkál a kutya, akkor mindenképpen tápváltást javasolnék, legalább középkategóriásra(Josera, Brit, Dog Chow), de ha megtehetitek, akkor inkább prémium tápot vegyetek neki(Acana, Orijen, stb).

Ezek a tápok teljes értékűek, semmi szükség nincs a rizs hozzáadására, ezzel csak az összetételét borítjátok fel. Hiába néz ki húsnak a konzerv, attól még nem az.

A csirkétől nem valószínű, hogy megy a hasa, inkább a tápban keresném a kiváltó okot.

2011. jan. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Én eddig úgy tudtam,hogy ha valamihez hozzászokik, ( adott esetben az ócsó kajához )akkor egy hírtelen másfajta táplálék felvétele hasmenést okoz.


Akkor ez most hogy van?

2011. jan. 15. 11:03
 3/9 hell-ikon ***** válasza:

Az első jól mondja: az agyon reklámozott Friskies és társai tele vannak szinezékkel, aromákkal meg tartósítószerekkel. Ezek közül bármelyik okozhat egy érzékeny gyomrú kutyánál hasmenést.

Feltételezve, hogy ez lenne a baj és nem engedheted meg magadnak a drágább tápot, akkor inkább javasolnám a szimpla Tesco-s kutya tápot. Ez olcsóbb jóval, mint az agyon reklámozott márkák, és nincs is teletömve színezékkel meg aromákkal. Ha úgy is adsz mást is mellé még a kutyának (ahogy fent írtad), akkor az a fajta táp is elég lesz.


Az is igaz, hogy a hirtelen táp váltás is válthat ki hasmenést. Éppen ezért nagyon kis mennyiséggel kezdj, keverd a fő kajához (rizs, konzerv, stb.) és szép lassan növeld az adagot, hogy a szervezetének legyen ideje ráállni az új tápra.

2011. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


A kutya egy telepen van, általába konzervet meg tápot kap.

Nem egy ember eteti. Én csak minden másnap tudok főzni neki rizst vagy tésztát, de ezt csak a konzervel eszi meg, ill. a tápot is csak konzervel.

Néha kap egyszerre másfél két kiló kacsát vagy csírkét. ( farhát )

Hívtam telón a dokit, és Ő azt mondta, hogy most valószínű attól megy a hasa, mert a húsokban annyi lehetett számára a fehérje bevitel, hogy a bélfluora felborult.



Most akkor hogyan lenne jó etetni, mert nagyon ráférne még vagy öt kiló.


Javasoljam esetleg a főnökömnek a táp váltást?

Az baj ha nyersen kapja a húst? ( én mondtam a kollégának hogy szivesen felfőzöm kicsit, de mondta hogy inkább ne )

Nem tom.

Mit javasoltok?

2011. jan. 15. 12:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Az érzékenység egyéni . A kacsa zsíros, még

ha farhát is. Egyszerre ennyi meghajthatja. Ha nem is főzik, de forrázni mindenképpen érdemes, főleg érzékeny kutyának.

2011. jan. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Súlynöveléshez ajánlok napi egy-két szelet zsíros kenyeret.
2011. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azért is írtam ki mert meg tudom mutatni a többieknek is meg a górének is a javaslatokat.


A kutya semmilyen pék árut nem eszik. Tehát zsíros kenyír kilőve.


Várom még a javaslatokat.


Köszi.

2011. jan. 15. 13:28
 8/9 hell-ikon ***** válasza:

Ha valami színezett tápot kap, akkor én mindenképpen javasolnám a táp váltást színezék mentesre. (a kutya úgysem a szemével, hanem az orrával csekkolja le először, hogy mi van a táljában).

A farhát forrázása (pláne, ha kacsa), mindenképpen jó ötlet, mert a zsír nagy része így is könnyen kioldódik.

(hasmenéses embernek v. jószágnak amúgy sem szabad túl zsíros kaját adni, tehát a zsíros kenyér eleve kilőve)


Ha a hasmenés rendszeresen és gyakran visszatérő probléma (annak gondolom a kérdésből), akkor a súlya is elkezd majd gyarapodni, ha az elmúlik. Szóval én először mindenképpen a hasmenésen dolgoznék.

2011. jan. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

06 :40-nek.

Köszi a választ!

Igen mindig visszatérő probléma a hasmenés, és mivel a sintér telepről van volt vagy húsz kiló a kutyi.Nagyon nehéz így rápakolni a kilókat, főleg az utolsó párat.

Ha a hasmenés nem javul Hétfőn tuti hogy doki lesz belőle.

És úgy is mennem kell az irodába, akkor javaslom a tápváltást is.


Köszi mindenkinek!

2011. jan. 16. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!