Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A féreghajtó okozhat ilyen...

A féreghajtó okozhat ilyen hasmenést? Vigyem állatorvoshoz, vagy várjak vele?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hetes uszkár kölyköm, már egy hete itt van. Diétáztatjuk (állatorvosi javaslatra), semmi baja nem volt, pörgős kiskutya. Két és fél órával ezelőtt szintén a doki javaslatára féreghajtót adtam neki (Vitaminthe), pontosan betartottam az előírt mennyiséget. Kb. háromnegyed órája kakilt, ami már igencsak hasmenésre hajazott. Azóta még kétszer fosott, de az már szinte víz volt, némi zöldes-barnás árnyalattal. Férget nem találtam benne. Egyszer még öklendezett is, de hányni nem hányt. A tájékoztatón lehetséges mellékhatásnak írja, de ennyire és már most kijöhet? Iszik, de enni nem akar. Aktív, játékos, vidám és egyáltalán nem levert a kutya, de attól még aggódom.


Szaladjak vele orvoshoz vagy várjak délutánig (az éjszakának nem akarok így nekimenni sem az ő egészsége, sem a lakás higiéniája miatt)?


2009. aug. 11. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha már vizes akkor feltétlenül dokihoz kell vinni. Lehet vmilyen vírust összeszedett. Mi is vitaminthe pasztát kapunk és az én kutyámnál nem okozott ilyen problémát. Ne késlekedj irány az orvos.
2009. aug. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez doki! nagyon pici a kutyus, könnyen kiszárad!!! sztem a vitaminthe ilye erős hasmenést nem okoz, ez vmi vírus lehet. siess!
2009. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp hívd fel az állatorvost, vagy menj el hozzá a kutya nélkül is,h mit ajánl.

Miért kell diétáztatni egyáltalán egy 10hetes kölyköt? Nem lehet,h épp attól van hasmenése? A féreghajtó elvileg nem okozhat hasmenést.

Egyébként most országosan járvány van a kutyák között: hányás-hasmenés formájában jelentkeznek a tünetek.

2009. aug. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Beszéltem a dokival még délelőtt, azt mondta, hogy ne vigyem le, mert fordult már elő ennél a féreghajtónál ilyen a praxisában. Ha a vizet is elutasítaná, vagy nagyon bágyadt lenne, akkor kijön és infúziót ad neki.


De most már minden rendben van, valószínűleg tényleg a féreghajtó volt a ludas, mert pár óra alvás után evett és elég normális volt a széklete=) Persze elszemtelenedett a jószág, a csilis babomra fáj a foga...


Utolsó: megkérdeztem én is (a tenyésztő mindent megadott arról, hogy mit és mikor eszik), azzal indokolta, hogy amikor egy kiskutyát elhozunk, stresszel, ilyenkor jobb egy kicsit pihentetni a bélrendszerét. Attól nem lehetett baja amúgy sem, mert amikor elkezdtük, teljesen normális volt a kakija, és már elkezdhettük hozzáetetni táppal is...


Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy végül is nem kellett szaladni=)

2009. aug. 11. 18:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ma este 6kor adtam be a pasztát és fél 9kor már végigfosta a folyosót. Ettől még a paszta hatott, szóval másnap is figyelni kell, hogy milyen az állapota, én egyelőre kaját nem tettem elé éjszakára, pont azért, hogy lássam, hogy kaja nélkül mi történik vele, csak vizet cseréltem és kész. Reggel persze kapja a rendes adag reggelijét. :) Minden macska más, éppen úgy, mint nálunk embereknél. Nálunk is máshogy hat a hashajtó. :) Persze dokival érdemes egyeztetni, hogy mi a véleménye, de ok nélkül nem kell rohanni, egy 2 perces telefon mindig belefér.
2010. jún. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!