Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom szobatisztaságra...

Hogy tudom szobatisztaságra nevelni a 2 éves kutyusomat?

Figyelt kérdés
Eddig kinti kutya volt és most úgy döntöttünk, hogy benti lesz. Hogy tudom így szobatisztaságra nevelni? Amúgy ugyanúgy le lenne mozgatva minden nap. :)
2011. jan. 15. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Felnőtt kutya úh sztem vmennyire azért már szobatiszta. Inkább arra próbáld meg rászoktatni h vhogy jelezze ha ki kell mennie. Meg h ne jelöljön meg mindent a lakásba.

Én javaslom h 3 óránként engedjétek ki, ahogy a kölyköket szokták. Legyen kinn egy 10-15 percet, majd vissza a házba. Ha ezt már megszokta, akkor utána jöhet az a lépés h csak akkor engeditek ki ha kéretőzik. Pl áll az ajtó előtt és nyüszít vagy leül az ajtóba, vagy kaparja az ajtót. Akkor azonnal engedjétek ki. Így majd tudatosul benne h ezt kell tennie és benn nem csinálhat semmi rosszat.

2011. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk nem kellett nevelni egyiket sem. Megszokták, hogy az udvaron végzik a dolgukat, és mikor bent vannak, jeleznek, ha menni kell.


Szerintem jóval egyszerűbb egy olyan kutyát szobatisztaságra szoktatni, amelyik eddig udvari kutya volt.

2011. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
mivel már idősebb tovább vissza tudja tartani, és szerintem engedd ki reggel egyszer, várd meg míg elvégzi a dolgát, vidd be. ezt napközbe gyakran tedd meg. és este lefekvés előtt is ho éjjel ne piszkítson be. egy idő után megszokja ho reggel, este és napközbe ekkor és ekkor kimegy, elvégzi a dolgát, és addig visszatartja míg ki nem engedik, mert tudja ho kimehet. de akkor már muszáj rendszeresen abban az időben kivinni mert megszokja így.
2011. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2011. jan. 15. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!