Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Értek az állatok nyelvén!...

Értek az állatok nyelvén! Hogy lehet? :-O

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének, mert igaz. Látom a kutyán vagy bármilyen állaton, ha rosszul van és már nem biztos, hogy megéli a holnapot. Mindent tudok az állatokról és nem tanultam róluk. Úgy értem, hogy ránézek és értem, hogy ezt a mozdulatot vagy bármit amit csinál miért teszi. A szüleim is mondják, meg a város, hogy én lassan megtanítom őket beszélni. Pedig komolyan értem őket, és nem viccből írtam. Értek a kutyapszichológiához is. Pedig csak Cesar Millan-t néztem meg párszor. :-O Hogy lehet ez ?
2011. jan. 15. 17:27
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
49%
A papagájokról is meg tudom :D Bármilyen állatról :);) Fogadd el.
2011. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 capsread ***** válasza:

A magyarázat a következő: kis korodban sokat voltál állatok - gondolom főleg kutyák - között, és eltanultad, hogy a különböző viselkedési formákkal, testbeszéddel mit akarnak jelezni.

Én 14 éve foglalkozom kutyákkal, és simán megmondom a pupillája méretéből, ha támadni fog, meg ilyenek. Az ember ezt előbb utóbb megtanulja.

Ez a képesség még jól fog jönni, az tuti.

2011. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
de nem csak háziállatról van szó ....
2011. jan. 16. 09:10
 24/37 anonim ***** válasza:
28%

Jaj, kérdező: kinyaljam a se.gged, vagy mit akarsz? Hidd már el, hogy ez a képesség sok emberben megvan, aki szereti az állatokat és szívesen foglalkozik velük. Semmiben nem vagy különleges. Nekem is tíz állatom van, szuperül megértjük egymást, tavaly még két őzet is ápoltam. Az állatok nem viselkednek másképp ha háziállatok vagy vadállatok. Az állatok őszinte, sallangmentes lényekl, akiben van egy kis szeretet, odafigyelés, empátia, az megérti őket. papagájt, őzet, vaddisznót, tyrannoszauruszt, akármit.

Nem azt mondjuk, hogy mindenki, de sokan.


De ha leírod nekem, mit akarsz hallani tőlünk, akkor én beírom neked ide kommentbe és akkor boldog leszel.


Nagyon szép dolog, hogy így megérted magad az állatokkal, de ez egyedi és nem különleges képesség.


De mondom, írd le, mit akarsz hallani, tőlem megkapod kommentben, jó?

2011. jan. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 juan1088 ***** válasza:
0%

Cimbora, olyan, hogy kutyapszichológia nem igazán létezik. Van evolúciós pszichológia, ami érintőlegesen foglalkozik az állatokkal az öröklött viselkedés jelek, motivumok, és reflexek terén. Alkalmazzák kutyákon az Ainsworth tesztet, bizonyos fokú szeparációs szorongás bemérésére, léteznek eljárások amivel hipnotikus transzállapotba lehet hozni állatokat, valamint a behaviorista kísérletezők szerették állatokon modellezni a viselkedést, de igazából semmi több köze nincs a pszichológiának a kutyákhoz.

Mivel nézel Kutyasuttogót, tisztában kell lenned a ténnyel, hogy a kutyák személyisége milyen szinten különbözik az emberi személyiségtől, így belátható, hogy nem beszélhetünk pszichológiáról a kutyák kapcsán. Cesar Milan (akinek én is nagy tisztelője vagyok) alapvetően hibásan használja a "kutyák pszichológiája" kifejezést, sajnos nem ért a pszichológiához, ez lehet az oka (egyszer kifejti, hogy a kutya a mában él,máskor kutya pszichológiáról beszél, ami egy önellenmondás, de erre nem térnék ki bővebben) annak hogy így elterjedt ez a kifejezés.

A kutyák(és úgy alapvetőleg az állatok) viselkedésével az etiológia foglalkozik.


OFF

Az hogy te úgy érzed, érted az állatok nyelvét, az semmi más, mint az úgynevezett önbeteljesítő jóslatok, és az ún. észlelési torzítás rád jellemző különleges együttjárása.

2011. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Nem tudom.Elképzelhető hogy van benne valami, bár én is jól megértem ha a kutyámra nézek.Pl.ha apa rákiabál a kutyámra akkor látni lehet rajta hogy szégyenli magát.

De mégis milyen állatokról lenne szó?

2011. jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
minden ...pl.:hörcsög, kígyó, madár, kutya, macska, teknősbéka stb.
2011. jan. 30. 12:37
 28/37 anonim ***** válasza:
35%
szoktál kígyóval beszélgetni?És miket mondanak?????????????????
2011. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 juan1088 ***** válasza:
51%
Cimbora, ha megmondod hol találkozol napi rendszerességgel kígyókkal, meg leírsz 1(!) dolgot amit kígyótól hallottál, vagy "kiéreztél" belőle esküszöm önköltségen szobrot állítok neked.
2011. febr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
XD
2011. febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!