Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom, hogy a...

Honnan tudhatom, hogy a kutyám szemében én vagyok a falkavezér?

Figyelt kérdés
Leírnátok nekem az összes jelet?
2011. jan. 16. 14:02
 1/7 Bányai Károly ***** válasza:
Tegyél a kajástáljára (etetési időben, benne a kutyakaja) egy folpack fóliát, arra kockára vágott sajtot, tedd le elé, aztán zavard el tőle, és szép lassan négykézláb állva edd ki a sajtot a táljából. Azt fogja hinni, hogy az ő kajáját eszed. Ha ezt elfogadja, akkor tudhatod, hogy te vagy a vezér. (A farkasoknál a vezér eszik először.)
2011. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elöttem szólónak a technikája leegyszerűsítve : Oda adod neki a kaját , elkezd enni a tálból és te elveszed elöle ,ha rádkap, v megmorog akkor gáz van..
2011. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van. Etetésnél vedd el előle a tálat (de, inkább tegyél bele valami finomat, húst...amit jobban védene), ha morog, az nem jó. Sétánál nem húz, szépen megy. Ajtón először Te mész ki, nem rohan előre. Pl
2011. jan. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bányai Károly ***** válasza:
89%

a falkavezér elmélettel amúgy nagyon komoly gondok vannak, mert a kutya nem tekinti az embert fajtársának.

kuksi: [link]

2011. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
akkor vagy te a falkavezér ha Te irányítod őt , minden helyzetben , ha az van amit te akarsz p. akkor játszotok és addig amig neked "kedved van " , v ha sétánál el van eresztve Te irányítod a séta menetét és természetesen ha működik a behívás és nem ugrál rág !
2011. jan. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor vagy vezetője a kutyádnak, ha a döntéseit bármikor felül tudod írni, le tudod hívni akár vadról, vagy tüzelő szukáról is, és bármikor tudsz neki új szabályokat felállítani (pl. ezt a kutyát nem közelítheti meg, ezt az ajtót nem lépheti át, stb).


A többi maszlag. Ha ezek megvannak, akkor baromira mindegy, hogy ki eszik előbb...

2011. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

OFF:...Kubinyi cikkekkel cáfolni valamit az balgaság Kedves Károly... az a nőci nem sokminden gyakorlati dolgot tud sem a farkasokról sem a kutyákról -majd egyszer csinál egy jólnevelt etorobotot magának (ezen dolgozik évek óta:) azzal nem lesz semmi gondja és biztos kap majd valamilyen tudományos elismerést is, de attól még egy kutyát sem fog tudni fenevelni tisztességesen, hozzáértőként...!(amire azért az embrek nagy része képes, etológiai végzettség nélkül is)

ON:

ha a kutya elfogadó, nyugodt, engedelmes, együttműködő, hagyja, hogy az ember döntsön helyete amikor a helyzet megkívánja akkor elfogadja azt falkavezérnek-senki nem állítja, hogy a kutya az embert kutyának nézi de a kommunikációja igen sajátságos és ez sokkal közelebb áll a fajtárs farkaséhoz mint az emberéhez ezért nekünk kell előbb megismerni az ő "beszédüket" és nem várhatjuk el tőlük, hogy majd ők megtanulnak verbálisan kommunikálni velünk a saját nyelvünkön

(farkas és kutya egymással szaporodni képes, és genetikailag közelebb állnak egymáshoz mint én és Kubinyi:))) ezért egy fajról kell beszélnünk, a különbözőségek mellett is!

2011. jan. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!