Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak olyan honlapok/gazdik,...

Vannak olyan honlapok/gazdik, akik nem törzskönyves berni pásztorkutyát tenyésztenek és később eladnak?

Figyelt kérdés

Már elég régóta szeretnék egy ilyen kutyát. Internetes keresőkben viszont csak százezres tételekben,tenyésztőktől lehet venni. Nekem nem lenne fontos (sőt!) hogy a felmenőinek legyenek törzskönyvei,a kutyának sem,mert tudom,hogy azt kell megfizetni. Nem akarok vele kiállításra járni,csak hobbi szinten szeretném tanítani,tartani. Légyszi,ha tudtok valakit,akinek vannak ilyen kutyái vagy esetleg tudtok ajánlani oldalt,ahol ezt részesítik előnyben,segítsetek!

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. jan. 17. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Tanulmányozd ezt a honlapot. ;)

2011. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

"mert tudom,hogy azt kell megfizetni. "


Rosszul tudod. Egy fajtatiszta kutyában azt kell megfizetni, hogy mind külsőre, mind belsőre olyan amilyet te szeretnél, amilyen a kutyás könyvekben le van írva. Ezen kívül meg kell fizetni az egészséget, ami pláne ennél a fajtánál nem mellékes. Nem túl felemelő amikor a 2 éves kutya már nem tud lábraállni a diszpláziától.

Ezen kívül aki szeret egy fajtát az nem támogatja az olyan embereket akik csesznek a fajtára, annak nemesítésére, jobbítására, örökletes betegségeire, hanem csak összetesznek két hasonló kutyát mindenféle genetikai ismeretek nélkül (ezeket a tk. és a tapasztalat adja).


Ha láttál már nem apportos és/vagy agresszív, félős labradort, idegbeteg vizslát, járni képtelen német juhászt, akkor próbáld elképzelni, h milyen lehet egy hasonló helyről származó berni pásztor. Ugyanis az ilyen kutyák az ilyen "tk. nélkül szapoírtó"któl kerülnek ki.


Valamint gondolkozz el, h egy kutyát/társat 10-15 évre választ az ember. Ebben az időintervallumban a kutyára költött összeg töredéke amennyiért a kutyát veszed, pláne ha rossz helyről és belenyúlsz egy olyanba akire százezreket hagyhatsz ott a dokinál. Nem tudom melyik éri meg jobban és egyáltalán megéri-e kockáztatni.

Egy jótanács, ahogy én csináltam: havonta félretettem azt az összeget amit kutyakajára költöttem volna 1 évig és már meg is volt a kutya vételára, sőt addigra meg is született a kiválasztott párosításból a kölyök, kialakult egy kapcsolat köztem és a tenyésztő között valamint sokkal felkészültebben hoztam haza a kiskutyámat mint amikor az egészbe belevágtam (és mintha akkor el is hoztam volna ahogy kigondolom, h nekem kutya kell).


Gondold át és mérlegelj, egy társat, barátot, családtagot veszel! Szerintem egy tv-vásárlást jobban meggondolsz... és egy kutya több mint egy lcd tv.

2011. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Vedd fel a fajtamentőkkel a kapcsolatot , és érdeklődj náluk.Itt egy link : [link]
2011. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2011. jan. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Aki nem törzskönyves kutyát ad el, az nem tenyésztő, hanem szaporító!

Amúgy meg, próbáld meg a netboard fórumon megkeresni a berni pásztor fórumot. Hátha ott találsz valamit!

www.netboard.hu ott a Kutya topikban keresgélhetsz!

2011. jan. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

Nem kérlek, hanem azt kell megfizetni, hogy a leendő kutyád szülei valóban fajtatiszták, hogy a szülőket elvitték szűrésre, és a tenyészszemlén engedélyezik a tenyésztését, mert nem hordoznak semmilyen betegséget, amit aztán a kölykök nagy eséllyel örökölhetnének.

Hogy a kölykök normális tápon nevelkednek, és megkapják az összes szükséges oltást, féreghajtást.


Tudod mennyibe kerül a törzskönyv? 6.000 Ft. Ennyi és nem több.

2011. jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele,hogy a törzskönyves kutyák drágábbak. Oké,így biztosabb az,hogy nem lehet semmi baj az állattal,mint egy 'nem bejegyzett' kutyusnál. De biztosan vannak olyanok,akiknek normális,egészséges berni kutyái vannak,csak éppen nincsenek törzskönyveztetve. Félreértés ne essék,nem akarok orvoshoz járni minden nap vele,de azért ha 6.000 forint,akkor annyival kevesebb. Nekem eddig csak keverék kutyusaim voltak,nem vagyok ott a szeren,ezt ti biztosan jobban értitek. Viszont nekem akkor sem az a fontos,hogy minél elitebb tenyésztőtől vegyek,szaporítóról pedig szó sincs. Van olyan,aki egyik kategóriába sem tartozik bele,csak hobbiból,de elég magas színvonalon.

A linkes kommenteket pedig nagyon köszönöm! Mindenkire klikkeltem egy hasznosat. :-)

2011. jan. 18. 15:11
 8/14 Tyler913 ***** válasza:

Sajnos ahogy mar elottem leirtak,aki torzskonyv nelkul ad el kutyat,az szaporito,meg akkor is,ha abszolut joszandeku,egyalmos gazdi.Aki "hobbibol,eleg magas szinvonalon" tenyeszt,tehat rendszeresen hoz le almokat,es ezt tenyleg a fajta nemesiteseert es nem elsosorban anyagi haszonert csinalja,annak nem kerul tul sokba regisztraltatni a MEOE-nal,mint bejegyzett tenyeszto.Aki ezt nem teszi meg,az kokler sajnos.


Hogyha valoban ilyen fajta kutyust szeretnel,de nincs 100e Ft-od egy torzskonyves peldanyra,akkor nezz korul a fajtamentoknel,ahogy az elozok is irtak.

2011. febr. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezt meg nagy ívben kerüld el!

[link]

2011. máj. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Indokold meg légyszíves, erre kíváncsi vagyok!

Egyik ismerősöm kutyája tőlük van és ha jól tudom társtulajdonban tenyésztésbe is van vonva.

2011. máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!