Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt az egyik kutyám. A...

Meghalt az egyik kutyám. A másik szomorú, és unatkozik is egyedül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem voltak sokáig együtt, mindketten befogadott kutyák, az egyik 3 éve van itt, a másik aki elpusztult kb fél éve volt itt. (előtte is volt egy kutya vele, szal mióta itt van, társasága volt) De szépen összeszoktak, jól eljátszottak. Igyekszem naponta 2-3 órát kinn lenni vele, labdázni, de tudom, hogy mikor nem vagyok kinn nagyon egyedül van és szomorú. Milyen játékok vannak kutyáknak amik nem ilyen labdatípusú eldobom visszahozza témák, amikkel eljátszhat egyedül is?
2011. jan. 18. 20:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
28%

A kutya viselkedése a környezetet tükrözi.

Tehát ha gond van, akkor az embernek elsősorban a kutyához való viszonyát kell felülvizsgálnia.

Kérdező, a kutyád kinti kutya, aki eddig a kutyatársával osztotta meg a kinti életet. Ezt semmiféle játék nem pótolja, sőt a te napi néhány órás foglalkozásod sem.

Vagy vegyél hozzá másik kutyát, vagy engedd be a lakásba és éljen veletek.

Sokszor leírtam már, a lakás nem csak a hideg ellen van, a család ott éli az életét. A kutya (akit előszeretettel szoktak családtagként említeni alaptalanul) ebből van kizárva.

Tény, hogy "csak" egy állatról van szó, de aki tart, az tartsa fontosnak az érzéseit is, mert a kutya is képes a gyászra.

Szóval lehet, hogy nem népszerű, ha kritizálok, de mindig az ember hozzáállásától függ a kutya sorsa, kedélye.

Azon kell elsősorban változtatni, ha gond van.

2011. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
65%
Te sziklainé féle okostojás..a százalékszámod mutatja, hogy mennyire hasznosak a válaszok amiket adsz..szerintem menj el orvoshoz, mert elég ingerült, bunkó természeted lehet.Kutyakiképzőként dolgozom, had adjak inkább én tanácsot a kérdezőnek, jó?:)csak szerényen, TALÁN kicsit többet értek a kutyákhoz mint te.Kedves kérdező !Becsüllek,mert örökbefogadott kutyusaid vannak.(Nekem is)Ezt így elsőként leszögeztem, az ilyeneknek nagyon örülök.Nekem ez a boomer labda tetszett a legjobban az eddigi ötletek közül...viszont szerintem előbb utóbb a kutyus megfogja unni.Legalábbis az enyémek , mindig minden játékot megunnak, vagy már nemtudják magukat olyan hosszú ideig lekötni vele. Ezért szerintem ha nemakarsz melllé örökbefogadni mégegyet társnak, akkor olyan helyre vidd sétálni, ahol sok kutya van..nemtudom, hogy városban élsz e vagy falun..de a lényeg, hogy találkozzon a fajtársaival minél többet..ez még nemjelenti azt, hogy a többi kutyával pótolni lehet a társát, de nagyban segíteni fog a kutyusodnak, ha több kutyával randalírozhat:)
2011. jan. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
25%

Érdekelne, hogy mit írtam, ami rossz, vagy hibás?

Kutya kiképzőnek mondod magad, de ingerült, agresszív és felületes vagy. Nem vinném hozzád a kutyám!


Egyébként huszonnégy éve kutyázom aktívan - de várom a válaszod.

2011. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 zsuzsabazsa ***** válasza:
49%

A vitatkozóknak:

Nyugalom a hosszú élet ritka!:):)

2011. jan. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
65%
sziklainé okostojás...a te válaszaid az ingerültek, állandóan levagy pontozva.Egy egyszerű kedves kérdésre is úgy válaszolsz, hogy keresed mibe tudsz belekötni.Pl a border collie-es kérdésnél is.
2011. jan. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
12%
Konkrét cáfolatra, ellenérvre odafigyelek, érzelmi megnyilvánulás nem nagyon érdekel.
2011. jan. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nekünk több, mint egy hónapja halt meg a drága németjuhász kutyusunk. 9 éves volt és neki volt egy 1 éves kis németjuhász társa. Nagyon kedvelték egymást, mind a ketten kanok voltak. Miután meghalt, nagyon nagyon szomorú volt a kisebb. Óriási területen lakunk, csak sajnos ez nem elég neki, most is nagyon szomorú és azóta is a társa óljában fekszik. Mi egyenlőre még nem vettünk kutyát, mert nem tudjuk kiheverni. Az én válaszom pedig az lenne, hogy ha te már átmentél rajta, vegyél kutyát, vagy sokat foglalkozz vele. Sajnos mi nem a nap nagy részében vagyunk vele, mert nyolctól este ötig dolgoznak otthon a szüleim. Remélem segítségedre volt ez a válasz. :)
2011. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
de miért halnak meg a kutyáid ilyen"sűrűn"???ugyértem a féléve ottlevő is, meg az előtte lévővel mi lett?az is meghalt?
2011. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Ez a kutyus simán öreg volt már sztem, hétvégén nem kajált, nem szaladgált már, (én hallomásból tudom, hétvégén is dolgozom, de éjjel, nappal meg alszom.... ami azt illeti, most is melóból jövök :P) hétfőre elpusztult. Az előző meg kirágta magát a léckerítésen, elment csajozni, és nem jött haza többet :S
2011. jan. 22. 07:50
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

Ezért kell ivartalanítani.

Nomeg orvoshoz vinni, ha nem eszik és letargiás.


No comment.

2011. jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!