Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt az egyik kutyám. A...

Meghalt az egyik kutyám. A másik szomorú, és unatkozik is egyedül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem voltak sokáig együtt, mindketten befogadott kutyák, az egyik 3 éve van itt, a másik aki elpusztult kb fél éve volt itt. (előtte is volt egy kutya vele, szal mióta itt van, társasága volt) De szépen összeszoktak, jól eljátszottak. Igyekszem naponta 2-3 órát kinn lenni vele, labdázni, de tudom, hogy mikor nem vagyok kinn nagyon egyedül van és szomorú. Milyen játékok vannak kutyáknak amik nem ilyen labdatípusú eldobom visszahozza témák, amikkel eljátszhat egyedül is?
2011. jan. 18. 20:59
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Te sziklainé, szakadjál már el innen.

Nyilván ivartalanítani kellett volna, nem történt meg, azóta a kicsit megműtötték.

Orvoshoz meg vittem volna hétfőn, mivel vidéken lakom, nem úgy van, hogy leugrok vele a sarokra, hanem autózunk 30-30 km-t.... mint írtam, dolgozom, mint egy állat egész hétvégén, alvás nélkül nem indulok el. Hétfőn késő volt már sajnos.

Amúgymeg egy tizenéves kutyánál, nem biztos, hogy baj, ha hagyjuk békében kimúlni az otthonában és nem rángatjuk vissza kéthetente.... De persze ehhez is biztos lesz egy két szavad, írd meg kérlek és ne nézz vissza többet.

Szia

2011. jan. 22. 15:51
 22/23 anonim ***** válasza:

Vegyél neki csontot (igazit vagy préseltet), az enyémek ezt napokig rágcsálják. Néha elássák a kertben, majd újból felkutatják és előássák, ez is leköti őket.


Volt egy pólóm, amit utolsó használat után már nem mostam ki, hanem kidobtam. A kutyám ellopta és azóta ha magányos, azt rágcsálja és dögönyözi. Biztosan érzi rajta az illatomat. Ezt is kipróbálhatod :-)


És még egy javaslat: Sziklainé-félékre nem kell hallgatni. Szerintem nem akar ő rosszat, de úgy akar bánni a kutyával, mint egy gyerekkel, és nem tudja, hogy ami egy embernek jó, az egy kutyának nem feltétlenül. Ez igaz pl. a lakásban tartásra. Odakint sokkal érdekesebb a kutyus számára. Ha a lakásba zárjuk, az majdnem olyan, mintha ketrecbe csuknánk! Az én kutyusom, amíg egyedül volt (kertben), figyelte a "forgalmat" (ha esetleg óránként egy ember elsétált a kerítésünk előtt), kergette a tőle kaját lopó madarakat, cserebogarat fogott, gödröt ásott, stb.

2011. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Minek neked kutya ha sose vagy otthon?
2011. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!