Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám 1-2 hét múlva szül,...

Kutyám 1-2 hét múlva szül, ezért külön választottuk a kantól. A fiú az udvaron, a lány a pincébe van. Most mind 2 unatkozik. Minden nap kb. 1 órát sétáltatom őket. Mit csináljak, hogy ne unatkozzanak ennyire?

Figyelt kérdés
2009. febr. 3. 15:35
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Mit gondoltok, hogy minden kutya a házba van kivéve a nagyobb termetűek? Kertesházban lakok szóval nem tudom miért lenne ez akkora baj, hogy nem bent van? Sok beaglest ismerek és egyiknek sincs a házba. Azok tartanak kutyát házba, akik:

-tényleg olyan kutyát tartanak, ami oda való Pl.:csivava

-nincs udvaruk

-egésznap otthon van valaki a kutyával

-öregek

-egyedül élnek

-stb.....

2009. febr. 4. 14:05
 12/28 anonim ***** válasza:
Jah,világos, mint a nap! A beagle pedig a pincébe való, mert erre vannank kitalálva. Ki az a nagyon setét,aki ezt nem érti??:)
2009. febr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van! Nem feltétlen kell házba tartani kutyát, ha neki kint a jobb! De kölykeztetni nem a pincébe szokás!
2009. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Az ellen viszont tiltakoznék, hogy a kopók alapból ilyen iq szegények, hogy nem lehet szobatisztaságra nevelni őket. Van egy 4éves artesien normand-om, képzeld;4 hónapos korára már full szobatiszta volt!Benti kutya kijárással- és nem mi döntöttünk így, hanem ő, ha itthon vagyunk nem tudjuk kirekeszteni, annyira imád minket.Ha nem láthat de tudja,hogy bent vagyunk, akkor kervesen tutul-és szerintem nem nagyon kell bemutatni milyen az az igazi basset-ének;)
2009. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Tenyésztőtől vettem őket és ott bizony ott volt szokás.

És nem sötét pince! Szóval nem olyan, hogy lámpa kellene meg ilyenek. És az utcára néz. Szóval lát és hall mindent. És hol lenne, ha nem hagyhatom kint, mert hideg van a kicsiknek és a házba se jöhet be?

2009. febr. 4. 14:58
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen feltételek mellett nem kellene szaporítani. Alap dolog, hogy az ellés előtt álló szukának meleg, biztonságos helye legyen. És nem egymagába kirekesztve a pincébe.

A szobatisztaságot hogyan képzelted el egy kölyöknél? Magától kitalálja? Jobban oda kellett volna figyelni abba a 2-3 hétbe, akkor nem lett volna probléma.

2009. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Tenyésztőőőőőő?Talán szaporítót akartál mondani..
2009. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
49%
hagyjátok,nem kell veszekedni.sok mindenben a szülei a hibásak,ő csak szereti az állatokat.(a maga módján).nem kellett volna más nemű kutya,és akkor nem lenne gond.most minden tüzeléskor bezárod,vagy mindig lesznek kicsik?a lényeg hogy ellés után lássa állatorvos,nehogy baj legyen egy benntmaradt kölyök vagy méhlepény miatt.és ellés után kálcium!!!orvost kérdezd meg az adagról.
2009. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Ácsi,én nem veszekszem,sőt még csak nem is vitatkozom. tényeket közlök csupán. Igazad van, tényleg a szülő a felelős sok mindenért-pl. nem kellett volna engedniük, hogy a gyerek kutyát vegyen;rögtön 2őt is.Ez FELELLŐSSÉG,és egy család közös döntésének kellene lennie,nem egy 15 évesé.Mert mi van ha tovább tanulni másik városban fog, a lakhelyétől 100-200km-re? Mindennap hazaugrik megetetni az állatokat;mert anyuék nem akarják?A szülőnek nem is lehet beleszólása, ha történetesen kutya nélküli életet tervezett be? Én sem erőszakoltam rá a kutyaimádatomat anyámékra,nem is engedték volna,így meg kellett várnom, hogy felnőtt, dolgozó ember legyek-26évesen vettem meg az első kutyámat és ivartalanítva van! Pedig félállásban vagyok tök jó lenne némi kiegészítés de ezt nem a kutyám kizsákmányolásán képzelem elérni.A kutya szeretete pedig nem azon múlik,milyen minőségi táppal eteted, hanem, hogy mennyire vállalsz felelősséget érte;mennyire becsülöd meg.Fiatal barátunknak van még mit tanulnia a felelősségről.
2009. febr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
én nagyon rosszul csinálok valamit mert a három dobim bent lakik, szobatiszták, pedig kertünk is van...és hát nem csivava...
2009. febr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!