Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám 1-2 hét múlva szül,...

Kutyám 1-2 hét múlva szül, ezért külön választottuk a kantól. A fiú az udvaron, a lány a pincébe van. Most mind 2 unatkozik. Minden nap kb. 1 órát sétáltatom őket. Mit csináljak, hogy ne unatkozzanak ennyire?

Figyelt kérdés
2009. febr. 3. 15:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Képzeld, nekem sincs kertem, dolgozom is, nem csivavát tartok, hanem egy pásztor kutya keveréket és egy roti keveréket és remekül elvannak bent, de ami a leghihetetlenebb SZOBATISZTÁK! Pedig nem kölyök korukban költöztek hozzám, hanem mindkettőt 12! évesen fogadtam örökbe. Ráadásul a kis pásztor kutya 12 éves koráig egy tanyán élt. Talán, ha ők szobatiszták lettek, nálad sem lenne lehetetlen. Persze ehhez foglalkozni kellene a kutyával.
2009. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Nem az a gond, hogy ha nagyon akarnám nem tudnám őket szobatisztává nevelni, hanem hogy a szüleim sem engedik. Majd ha lesz saját házam talán bent lesznek. Bár szerintem kint jobban érzik magukat.
2009. febr. 5. 13:37
 23/28 anonim ***** válasza:
15 éves vagy, kicsit odébb van még az, hogy saját házad legyen. Különben meg egy kutyának nem kert kell, hanem egy gazdi, aki foglalkozik vele. Az én kutyáimat pl egyáltalán nem zavarja, hogy napközben az ágyban "kell" aludniuk és nem kint fagyoskodnak télen amíg én dolgozom. Onnantól kezdve meg, hogy hazaérek munkából egész nap velem vannak. Neked gondolom a fogalkozás kimerül azzal az 1 órával, amíg sétáltatod (már ha tényleg kiviszed).
2009. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Igen képzeld tényleg kiviszem! Míg ti a házban raboskodó kutyátokat max. a dolga elvégzésére viszitek ki 5-10 percre. Nekünk nem számít, hogy hideg van (már ha ezt a 0 fokot annak lehet mondani), minden nap futni megyünk.

És érdekes, hogy csak azok írnak, akiknek a házba van a kutyájuk. A többiek meg se szólalnak hátha őt is leszóljátok, amiért "szegény nyomorult, fázós, széltől is óvni való kutya az udvaron van".

Többet nem írok ide. Ti addig is nyugodtan szidhadtok, mert nem édekel az ilyen forma véleményetek. (És ennek már mi köze a kérdéshez?)

2009. febr. 5. 15:03
 25/28 anonim ***** válasza:

"Azok tartanak kutyát házba, akik:

-tényleg olyan kutyát tartanak, ami oda való Pl.:csivava

-nincs udvaruk

-egésznap otthon van valaki a kutyával

-öregek

-egyedül élnek

-stb....."


Éedekes hozzáállás . . . Nekem dobermannom van,kertes házam, párommal élek, 25 éves vagyok és reggeltől estig dolgozok. ÉÉÉs ennek ellenére a kutyám a házban lakik. Tudod miért? Mert nálunk a kutya családtag.

Tesómnak collieja van. Ő az udvaron tartja, mert a párja nem nagyon szereti a kutyust a házban. Viszont 2 hatalmas különbség van a 2 kutya között: a bunda!

A collie képes télen a hóban a kert közepén összegömbölyödve elaludni, a dobermann pedig képes megfagyni.

Igazából nem baj a kinti tartás, ha meleg helyük van és foglakozol velük, de egy pincébe fialatani és napnta csak 4x meglátogatni ebben az állapotban?

Mikor kölykei voltak a collienak, nem volt veszekdés, egyértelmű volt mindenki számára, hogy a konyhában alakítanak ki egy fialtatót.

De ha neked erre nincs lehetőséged, miért szaporítod azt a szerencsétlen kutyát??????

2009. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Én arra lennék kíváncsi, hogy honnét jött az ötlet a szaporításra, amikor a szüleid utálják a kutyákat? Egyáltalán hogyan engedhetik meg ezt? Mai viszonylatban a bigliktől hemzsegnek a menhelyek, sok a fajtához nem értő vállalja őket. Össze teheted a kezedet, ha el tudod passzolni a kölyköket. Az már csak mellékes, hogy egy kölyök oltása kb 6000ft. Vagy ilyenkor csatlakoznak a szüleid csendestársnak?

A kinti-benti kérdésre: nekünk is kertben-lakásban vannak a kutyáink. Egész nap kint vannak, amikor dolgozunk. Ha hazaértünk természetesen jönnek ők is a lakásba. Ezt jelenti a "kutya is családtag"! Ha vemhes lenne a szukánk, akkor meg nem a pincében enné a fene.

2009. febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nos, az én kutyáim is kint vannak az udvaron, de ez nem azt jelenti,hogy nem családtagok!

A beagle birja a hideget ha hozzá van szokva,de azt NEM birja ha külön,egyedül van egy helységben,legyen az akár egy pince!És mi az hogy nem tudod hány napos vemhes???Ha már hagyod szülni akkor legalább érdekeljen,hogy mi van,mi lesz! mert ha túl korán vagy túl későn szül,azt nem tudhatod,ha nem tudod az időpontját az utolsó fedezésnek,és mi van ha komplikáció lesz? Mert ezt nem zárhatod ki!!

Tehát az 57. napig simán együtt lehet a kannal,és amig 1-2 hetesek a picik akkor legyenek elkülönitve,sztem utánna sem lesz semmi gond.

És napi 1 óra séta az semmi, mert a nap 23 órájában egy pincében van,hiába van ablaka vagy összkomfortos,neki a gazda kell,nem véletlenül FALKAKUTYA ... és szerencsétlen mit csinál ott egyedül??gondolj bele milyen lehet neki ott egyedül! és ha kölykei lesznek akkor is kell a foglalkozás az anyának és a piciknek,még több mert igy lesznek normálisak a kölykök!

Lécci, jól gondold meg,hogy hagyod-e még szülni az anyát,mert a körülményeitek nem megfelelőek egy egészséges alom felneveléséhez, és azt a pénzt amit a kölykök után kapsz,azt a kutyáidra költs,vagy legalábbis ivartalanítsd a szukát,mert nem szülhet egy életen keresztül,teljesen leépülne,elöbb utóbb kialakulna nála vmilyen betegség (gennyes méhgyulladás ,daganatok; ne hidd h a te kutyádnak nem lehet ilyen,én nem hittem és megbántam:'( )Ha szereted a kutyáidat,ha felelőségteljes vagy akkor megteszed ezt értük!Végtére is csak így élnének hosszú és egészséges életet!

Tehát hogy ne unatkozzanak ennyire,játssz velük sokat,és rendesen vidd sétálni őket!Ennél az egy alomnál talán vmelyest kibirják egymás nélkül,2-3 hónap után meg soha nem lesznek elválasztva egymástól :)!!!

2009. febr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
"Jaaj,ne veszekedjetek már szegénykével!Ő csak azért teszi ezt mert szereti az állatokat!;)" +letojja magasról a szüleit, ahogy a mellékelt ábra mutatja...De felesleges osztani neki az észt, teljesen immunis rá:( Egy másik kérdése kapcsán javasoltam neki, hogy a minőségi kajáltatást, ne a szuka agyonelletéséből kívánja finanszírozni.Erre azt válaszolta, hogy nem elletné halálra, CSAK évente hozna le almot tőle...No comment!
2009. febr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!