Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan húzhatná ki holnapig...

Hogyan húzhatná ki holnapig egy parvos kiskutya?

Figyelt kérdés

Olyan 4 hónap körüli lehet.

Tudom,hogy azonnal orvosra lenne szükség,de ez csak holnap megoldható!(nem saját kuty.)

Még nem kapott oltást,két napja kapták meg a jövevényt,és éjszaka kezdődött a véres fosás,azóta nem csinál semmit,csak fekszik.

Én azt tanácsoltam,hogy addig is kamilla teát itassanak vele,és holnap viszem is (egy jó)orvoshoz. Esetleg valami más ötlet? Csak holnapig tartson ki!


2011. jan. 23. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia,a véres hasmenés az már sajnos régen nagyon rossz.Mikor mi örökbe fogadtuk a kis tacskónkat,már parvo-san kaptuk meg sajnos,és azt vettem rajta észre,hogy nem eszik semmit és kedvetlen.Mi AZONNAL Állatorvosi Kórházba vittük,itt Bp-en,egyedül nekik van olyan vénás ellenszerük,ami ESETLEG segíthet a ki szegénykének!NE VÁRJ HOLNAPIG!!!Ha ezt megteszed,akkor kíméletesebb még elaltatni is,mert borzasztó a szenvedésük,és azt ne akard végig nézni.Ha szeretnéd megadom az állatorvos elérhetőségét,itt van a 17. ker-ben.Írjál,ha kell megnézem a kutyám orvosi papírjait és megírom a szérum newvét,ezen kívül számíthatsz egy héten keresztül infúziós kezelésre is,mi egy hétig vittük-hoztuk a tacsinkat,de 5 közül ő maradt meg egyedül,mivel rajta kívül a kórházban egy időpontban még 4 parvos kölök volt.Írjál,hogy hogyan döntöttél.
2011. jan. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is ilyen betegség volt a kutyán és azt hittem holnapig kibrja(meghalt).Sajnálom de ha már megkezdődött a betegség 99% hogy meghal.
2011. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__949840-draga-..


Első vagyok,itt van a mi kis tacsink,akkor én is feltettem ezt a kérdést,van róla kép is,meg tudod nézni,még a kanül a karjában van ültetve,mikor ugye hoztuk-vittük kórházba....borzasztó volt ez az egész,de TÚLÉLTE :).Drukkolok!!!!

2011. jan. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én nagyon remélem,hogy erős kiskutya lesz és kibírja holnapig!

Nagyon sajnálom szegényt,ha nem dolgoznék,már vinném is!Reggel 8-ig dolgozom,aztán megyek is érte.

Sajnos vidéken lakom,itt nem úgy megy,hogy viszem az ügyeletre (bár ez az a baj,hogy azt is csak holnap tudnám).

Olyan lelkiismeret furdalásom van,mert én hoztam nekik a menhelyről ezt a kiskutyát,és akkor még semmi baja nem volt(ez volt pénteken)!Ma meg ezzel fogadtak a munkahelyen...:(

2011. jan. 23. 10:38
 5/14 A kérdező kommentje:
De nincs valami házi praktika addigis,ami segíthetne? Nekem hirtelen csak a kamilla jutott eszembe (a folyadék pótlásra is jó,meg talána gyulladász is csökkenti). Más ötletek nincs? Valami gyógyfüves megoldás?
2011. jan. 23. 10:43
 6/14 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak üzenem , hogy gratulálok :) Az én kiskutyám is túlélte , és hihetetlen érzés hogy megggyógyult ...

A második válaszolónak pedig : 99 % hogy meghal ha véres a kaki ???? légyszi tájékozódj mielött ilyet írsz le és megijeszted a kérdezőt ....

KEDVES KÉRDEZŐ :

10 hetes volt a kiskutyám mikor menhelyről elhoztam a kiskutyámat , rá 3 napra elkezdett véreset kakilni .. én vártam vártam 1-2 napot de a helyzet csak súlyosodott ( mivel nem értettem hozzá , nem tudtam hogy mik ezek a tünetek ) aztán kezdtem nagyon megijedni és elvittem orvoshoz . ott azonnal mondták hogy ez parvo . 5 napon keresztül kapott infuziót , antibiotikumot , sőt még vért is egy már beoltott egészséges felnőtt kutyától. nagyon nagyon sokba fog kerülni a meggyógyítása , és nagyon fárasztó ( folyton figyelni kell rá hogy le ne tépje magáról az infúziós kötést.. én alig aludtam 5 napig ..)

Egyébként a gyógyulási esélyei attól függnek , hogy pl mennyire játékos, aktív , mennyire van étvágya illetve hogy iszik e rendesen ... ( az enyém hál istennek mindent csinált , pedig már szinte az egész széklete egy merő vér volt, de még igy is csak 60% esélyt adott neki az orvos . remélem tudtam segíteni , ne add fel , semmi sincs veszve , ha jó orvos kezébe kerül a kutyus , és elég erős , illetve van erre kb 25 ezer forintod (igen sajnos kb ennyi ... és én nekem még elvileg olcsó volt .. ) akkor HAJRÁÁÁ !!!! SZURKOLOK !!!! irj a fejleményekről !

2011. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Azért ez egyed függő is. Attól is függ hogy mekkora az immun rendszere.

kérdező írta hogy csak fekszik. Persze hogy fekszik, mivel rohadtul fáj a hasa. Ha nekem fáj a hasam én csak fekszek....

Ne haragudj kérdező, de ha nem viszitek minél előbb orvoshoz, akkor ott fog fekve elpusztulni. A parvo általában halálos kimenetelű. Még ha időben is van kezelve, még akkor is elpusztulhat, ezt a tacsis válaszoló le is írta, bár az Ő tacsija túl élte, de a többi nem.

2011. jan. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ezüstkolloid oldat segíthet!-minden vírus hatékony ellenszere-természetes antibiotikum

patikákban kapható-egy kupaknyit keverj a vizébe vagy ha eszik akkor az ételbe-ha másként nem megy közvetlen a szájába-pl. egy tű nélküli fecskendő segítségével

2011. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Elment szegény...:(

Köszönöm a válaszokat.

2011. jan. 23. 17:53
 10/14 anonim ***** válasza:

12:04 vagyok. Sajnálom. :-(

Lehet még akkor se élte volna túl ha időbe kap kezelést. Csak nagy fájdalmai lehettek.

Amit viszont nem értek, hogy a tulaj ahová került a kutya miért nem tudta elvinni dokihoz?

De most már mindegy, csak fura.

2011. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!