Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta legyen?

Milyen fajta legyen?

Figyelt kérdés
Egyedülálló vagyok csak én és a kutya lennénk. Sportos típus vagyok:szeretnék majd a kutyussal frizbizni, egy kis agility(nem versenyszerűen), canicross, hétvégén nagy túrák, kirándulni is csak kutyástul mennék főleg a hegyekbe. Fő szempontom hogy a kutya energikus,barátságos, tanulékony és okos legyen-sok trükköt tanulnánk. Eljárnánk heti egyszer kutyaoviba, majd kutyasuliba. Közép,nagy esetleg óriás termetű kutyát szeretnék.
2011. jan. 23. 21:55
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Tetszik a husky, de neki falka, társaság kell ezért lemondtam róla. Meg a border collie is tetszik, de talán túl sok foglalkozást igényel.
2011. jan. 23. 21:58
 2/25 anonim ***** válasza:

közép vagy óriás snaci?

esetleg belga juhász, golden retriever, német juhász, uszkár?


de menj el egy menhelyre és ott elmondják melyik kutya felel meg neked.

2011. jan. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
Nekem amerikai staffordshire terrierem van.. Energikus, bátor, ragaszkodó, barátságos, nagyon okos, könnyen megtanul bármit és nagy a mozgásigénye... Bírja a hosszabb sétákat és ha megfelelően van szocializálva, akkor soha nem lesz vele probléma!
2011. jan. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Az én kedvenc fajtám az Angol Cocker Spániel. Ők pont ilyenek, mint amit leírtál. Nagyon aktívak, okosak, könnyen taníthatóak. Közepes termetű. A nagyokból ilyen a Labrador, Német Juhász, Border, Bernáthegyi, Dalmata, esetleg még a dogok. Érdemes utánaolvasni a fajtáknak, a pontos infók miatt, hogy pontosíts. Sok sikert, a választáshoz.
2011. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
53%
Ahogy leírod, szerintem eleget foglalkoznál egy Borderrel, kicsit túl van spilázva, hogy mennyi mozgást igényelnek. A Bichonomnak van egy Border barátja és az enyém simán lekörözi a futtatóban, többet szaladgál, játszik, a Border hamarabb kifárad, mint ő, pedig egyidősek. Ha tetszik, szerintem nyugodtan bevállalhatod, tündéri kutya:)
2011. jan. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

őket nézd meg:

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
33%

ha tényleg ennyi időt tudnál a kutyára fordítani, és keménykezű vagy, akkor egyértelműen a Cane Corso:)


[link]

2011. jan. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:

A Golden Retriever-t én is ajánlom. Azok határozottan játékosak, mozgékonyak, és könnyen tanulnak. Ha vane egy kis időd, itt szétnézhetsz, néhány kutyusról van is leírás, hogy mennyire aktívak :D

www.kutya-tar.hu

2011. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Esetleg ők?

[link]

[link]


Talán a belekeveredett vizsla kicsit visszavesz a border munkamániájából, de attól még ugyanúgy pörgős, aktív kiskutyák lesznek, és biztosan nagyon különlegesek lesznek ha megnőnek :)

2011. jan. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nekem az amstaff ugrott be elsőre :) [link]

Esetleg rhodéziai ridgeback: [link]

Boxer: [link]

2011. jan. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!