Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le erről a...

Hogy szoktassam le erről a szokásáról?

Figyelt kérdés
Akárhányszor kinyitjuk a kert kaput, a kutyám kiszalad! Most építészek is járnak a kertbe szóval csomószor nyitva felejtik az ajtót! Amikor kiszalad, nem lehet visszahozni! Jutalomfalattal próbálom csalogatni, de nem jön. Van egy kis barátnője is :) Odaszokott átszökni! Mivel két utcára van a főút, félek hogy egyszer valami baja lesz! HOGY SZOKTASSAM LE ERRŐL???
2011. jan. 24. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a problémával én is küszködtem az előző kutyámmal, merthogy ő kóborkutya volt, és a vérében volt a szökés:)

Nekem csak egy módszer hozott egy kis "sikert":

Ha lefárasztottam. Reggelente futottam vele az utcában, és amikor nyitva volt a kapu, lám-lám nem szaladt el.

2011. jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Lehet stabil kapuszabályt felállítani, de csak akkor, ha megkapja a megfelelő mennyiségű és minőségű ingert a gazdától, a gzadával együtt. Ha nem kapja meg, akkor megy, és megszerzi magának.
2011. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Előzőkkel egyetértek. Sokat kell sétáltatni, lefárasztani, emellett gyakorold vele a behívást. Ha kimegy csajozni, ne hívd, hanem menj oda, szó nélkül tedd rá a pórázt és vidd haza. Otthon játszatok egy nagyot, így megérti, hogy hazamenni nem azt jelenti, hogy elveszíti a szabadságát, hanem egy új kaland kezdetét. Ha látod, hogy amikor felé közeledsz, kezd rád figyelni, akkor hívd magadhoz jutalomfalattal. Az otthoni játék ezek után is kötelező.

Ezen az oldalon javaslom, hogy olvasd el a Behívás és az Örökbefogadás után c. cikkeket (utóbbi csak részben szól erről). [link] Ha továbbra sem javul a helyzet, érdemes egy jó kutyaiskolát felkeresni és ivartalaníttani a kutyát.

2011. jan. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én mindig megfogtam/kötöttem a kutyát ha szükséges volt.

Pl: ház felújítás (a szakiknak hiába magyarázod, hogy ne engedjék ki...), kocsi kiállás, víz- gázóra leolvasás, stb...

Ha a "problémás" helyzet megszünt (a kaput becsuktuk, a munkások elmentek) akkor azzonal szabadon engedtem.

Ez a legegyszerűbb választás, és persze nevelni is kell(ene) a kutyát. :-)

2011. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez is egy megoldás, hogy megfogjuk, de ezzel csak a tüneteket kezeljük, az okokat nem. Ha nem szökhet, de a kiváltó okokat sem szüntetitek meg (unalom, mozgáshiány), akkor lehet, hogy megszűnik ez a probléma, de lesz helyette másik.
2011. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mindennap elmegyünk hosszú sétákra! Több km-t! Pedig Cavalier! (Törpe spániel) Szombaton pl Zebegényben túráztunk 9-tól 14 óráig!
2011. jan. 24. 14:39
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
ha kiszalad rudg oldalba. nekem bejött
2011. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha így van, akkor a kapcsolatotokat kéne rendbe tenni. Nekem pl. az volt a problémám, hogy volt a kutyámnak egy haverja a szomszédban. Séta után egyből odarohant a kerítéséhez, nem volt hajlandó bejönni a kertbe. Azt csináltam, hogy ha bejött, játszottam vele. Ha első szólásra nem jött be, bementem és becsuktam a kertkaput. Szóltam még egyszer, ha még mindig nem jött, bementem a házba, lepakoltam a cuccokat, közben az ablakból figyeltem, mit csinál. Aztán kimentem és hívtam, általában ezek után már jött. Ha bejött, játszottunk. Közben azon is dolgoztunk, hogy ki legyen a falkavezér. Ma már első szólásra jön. Ha ez sem működik, akkor érdemes ivartalaníttatni vagy felkeresni egy kutyasulit. Amúgy séta közben hogy viselkedik? Ha lát egy másik kutyát, vissza tudod hívni?
2011. jan. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen azért szalad ki, hogy nehogy itthagyuk, és amkior látja hogy nem megyünk el akkor inkáább nem jön oda hozzám máert fél hogy megszídom... Ha magától bemegy nem szoktam szídni, de ha én kamom el megszídom! És ezért inkább menekűl!
2011. jan. 25. 11:39
 10/15 anonim ***** válasza:

Állítsd fel a kapu szabályt. Elindulsz kifelé a kapun, és ahogy átlépi a vonalat, visszafordulsz, és kitörő dühvel visszazavarod. Nem azelőtt, hogy átlépne a vonalon, hanem amikor átlépte.


Szánj rá egy napot, fess kerítést, vagy mittudomén, ültess virágot nyitott kapuval a ház előtt, és minden alkalommal ha kipróbálkozik zavard vissza.


Ha nem lépi át a vonalat, hanem nyugodtan viselkedik, akkor kihívod magadhoz, megdícséred, visszamentek együtt, játsszotok, megint kijössz, de ő megint nem teheti ki a lábát.


Ezt pár hét gyakorlással simán meg lehet csinálni, hogy csak engedéllyel lépjen át.

2011. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!