Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyámnak,...

Mi lehet a baja a kutyámnak, állatorvos kezdene vele valamit vagy nem? Bővebb leirásban.

Figyelt kérdés
szóval egy kb egy éves kistermetü kutyám van, keverék, de olyan tacsi méret. néha emelgette a bal hátsó lábát, de megnéztem, nincs rajta sérülés, semmi, a körmei nem nagyok, a fűkarmon sem... végigtapogattam, nem tört el, sehol sem nyüszitett miatta, csak elhuzta mert nem szereti ha már nagyon vizsgálgatom. ma reggel bánatod dünnyögésére ébredtem, amikor odamentem hozzá, remegett a helyén és nem szaladt oda, ahogy szokott máskor... megsimogattam, és csak tovább remegett, és nagyon fájdalmas, beteg tekintete volt, megnéztem a szemét, nem csipásabb mint szokott, orra hideg volt, nem hányt, nem volt hasmenése sem. belenéztem a fülébe, és a szájába, az inye és a füle kicsit halovány volt. bolha kullancs nincs benne, amugyis le van cseppentve ilyen ellen és nem is találtam rajta. akartam adni neki egy kis kaját de nem fogadta el, kiköpte elöször aztán rágott rajta egy kicsit és megint kiköpte, végül megette. fekszik és dünnyög. aztán látszott rajta hogy nagyon jönne szegény de nem mozdult csak az elsö lábaival próbált közelebb topogni. végül kajaidöben óvatosan kikászálódott a helyéről és elfogadta a kaját, de ugy látszott mintha a csipöje nem lenne rendben. mindig is furán ment kiskora óta, lehet hogy valami születése rendellenesség? kijött sétálni de rossz kedvű, és mint irtam, emelgeti a lábát. nem ütötte be viszont, nem sérült meg. most is alszik és közben csak szomorúan dünnyög.
2011. jan. 24. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvoshoz kéne vinni, nem hiszem, hogy bárki neten keresztül diagnosztizálni, gyógyítani tud...
2011. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos diszpláziától porcleválásig, vagy gerincvelő problémákig bármi lehet. Egy lelkiismeretes állatorvos alapos kivizsgálás után tudna gyógymódot javasolni, ránézésre még egy állatorvos sem, mi a leírásod alapján pláne nem.
2011. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos!

Lehet, hogy nem is a lába fáj hanem a csípője.

Nem értem, hogy ha már a kezdetek óta szemmel látható problémája van: Miért nem kérdeztél rá a dokinál amikor oltásra vitted?

(Az én kutyámnak is vannak mindenféle aprócska problémái amivel nem szaladgálok állandóan dokihoz, de ha úgyis ott vagyok minig rákérdezek az ilyesmikre is.)

2011. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Első hozzászólónak cifra dolgokat tudnék írni…

Minél hamarabb vidd orvoshoz. Nem vagyok orvos, de egy ismerősöm kutyijának ugyanilyen tünetei voltak, és tacskóbénulása volt ( étvágytalan volt, kedvetlen, kímélte a hátsó lábait).

Nem megijeszteni akarlak, és remélem nem is ez a baj, mert elég fiatal hozzá a kutyád!

De orvos minél előbb!!!

2011. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszokat. Nem azért kérdeztem itt mert ugy gondoltam hogy majd itt diagnosztizálják a kutyámat. Hanem arra voltam és vagyok kiváncsi hogyha nincs semmi látható sérülése neki, de valamiért mégis ezt csinálja, akkor azzal tud-e kezdeni valamit az állatorvos hogyha pont ugyanezt mondanám neki, mit vettem észre, mint amit itt leirtam. Nem azt kérdeztem mi a betegség pontos neve, hanem hogy ha elviszem ezzel állatorvoshoz, akkor kezd e vele valamit, vagy meg tudja e állapitani mi a baja, vagy csak belenyom egy kis fiz.sót a seggébe 5 ezerért és elküld a fenébe. (?) Ésigen, kiskorától kezdve látszott rajta hogy furán megy, de nem ugy furán mint aki beteg, vagy sérült hanem kicsit olyan kajlán, ami még tetszett is mert aranyos volt, csak most gondoltunk rá hogy lehet hogy valami csontdeformitása miatt olyan kis "ügyetlen"... de most derült égből villámcsapásként jött hogy ilyen "rosszul van" mert eddig semmi baja sem volt, nem arra kell gondolni hogy 10 hónapig senki se vette észre ezt az egészet...
2011. jan. 24. 14:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden képen állatorvoshoz kellet volna már rég vinned!Vidd amíg nem késő!:s

Elég súlyosnak tűnik!

2011. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy a legtöbb állatorvos valóban tippmixet játszik. Ad egy kis gyulladáscsökkentőt, fájdalomcsillapítót, meg antibiotikumot, aztán valamelyik csak bejön.


Tehát minimum olyan helyre vidd, ahol röntgenezni tudják, és egyéb bonyolultabb vizsgálatokat is el tudnak végezni rajta. Az ilyen elég ritka, és drága.


De ránézésre ő is pont annyira tudja megállapítani, mint te :(

2011. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

ma 14:16 vagyok!

Az állatorvos azért van hogy meggyógyítsa az állatot,mondottak alapján is!

És ez csak kifogásnak hangzik hogy minek vigyem a dokihoz ha csak 5000 ezer forintot elkér a semmiért!:S

Ha normális lelkiismeretes a doki mindent megfog tenni a kutyáért!

2011. jan. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ha normális lelkiismeretes a doki mindent megfog tenni a kutyáért!"


Ha pedig úgy érzed, hogy nem ilyen akkor vidd másik orvoshoz!

2011. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez tényleg sok minden lehet. Nem árt neki egy kivizsgálás, hogy biztosra mehess.
2011. jan. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!